Třešeň kvete,ale nemá plody

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 11. 5. 2006 19:43

Mám asi 5 let starou třešeň,měla by být raná,bohužel odrůdu nevím,vždy pěkně kvete,ale plody nejsou skoro žádné (tak do dlaně).Je problém v neopylení -v okolí nejsou jiné třešně,nebo je nutno provádět nějaký postřik?V zahradě mám ještě ryngle a ty musím stříkat proti pilatce.Děkuji.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Martin H. 11. 5. 2006 22:04

Anonymous píše:Mám asi 5 let starou třešeň,měla by být raná,bohužel odrůdu nevím,vždy pěkně kvete,ale plody nejsou skoro žádné (tak do dlaně).Je problém v neopylení -v okolí nejsou jiné třešně,nebo je nutno provádět nějaký postřik?V zahradě mám ještě ryngle a ty musím stříkat proti pilatce.Děkuji.s/quote]


S největší pravděpodobností je problémem opylení. Třešně nejsou samosprašné a je zapotřebí mít blízko další strom.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 13. 5. 2006 19:13

Bylo by řešení naroubovat na strom jiný druh třešně?Musela by být taky raná?Děkuji
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 17. 4. 2008 23:59

Nevím, jestli doba kvetení koreluje s dobou zrání. Většinou se ale u raných odrůd uvádějí raní opylovači (Burlat, Karšova,Rivan, Kaštánka) Dokonce jsem slyšel, že ranné třešně může opylit Vackova višeň. Mezi třešněma je hodně inkompatibilních odrůd. Nejlepší by bylo zjistit jak se vaše odrůda jmenuje. U třešní jsou opylovací poměry veřejně známé. V nějaké knize (např. atlas odrůd ovoce od Richtera si můžete zvolit vhodného opylovače.)
Přeroubovat větev u takle mladého stromku také lze, pokud nemáte moc místa (ale citlivě,třešeň není jabloň). Pokud ale místo máte, doporučoval bych raději jiný stromek. Těch sto korun není zas takový výdaj.
Zdraví Vítek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 22. 4. 2008 12:30

Není docela pravdou,že by nebyly třešně některé samosprašné,ale i u těch je jistější nebýt sirotkem a mít v blízkosti kamaráda,případně to i z nedostatku místa udělat vroubováním do stávající koruny.Ale je též možné,že se jedná i o okrasnou třešeň,ta sice nádherně kvete ale vlastní plody jsou zanedbatelné.U pětileté třešně by už neměl být problém s množstvím kolem 24 a více kg.Většina peckovin je v těchto letech už na konci vývinu a začíná plně plodit.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jhgfdsa 30. 6. 2014 05:55

Měli jsme také tento problém, nemáme v blízkosti jiný strom třešně a tak jsme to vyřešili tím, že jedeme,při rozkvétání třešní, nařezat větvičky z planých třešní, někde u lesa atd. Zavěsíme je v petlahvích s vodou do koruny stromu,aby měli včeličky možnost jiného druhu pylu a úroda je každy rok veliká.Jinak je to špatné.
Přeji také úspěch a velkou úrodu.
Pěkný den od Jari
jhgfdsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 9. 2014 15:08

jhgfdsa píše:Měli jsme také tento problém, nemáme v blízkosti jiný strom třešně a tak jsme to vyřešili tím, že jedeme,při rozkvétání třešní, nařezat větvičky z planých třešní, někde u lesa atd. Zavěsíme je v petlahvích s vodou do koruny stromu,aby měli včeličky možnost jiného druhu pylu a úroda je každy rok veliká.Jinak je to špatné.
Přeji také úspěch a velkou úrodu.
Pěkný den od Jari

Tedy.....zcela nesystemove, ale naprosto genialne jednoduche reseni, ze mne to nenapadlo, take jsem koupil zahradu se samotarem a uz treti rok si lamu hlavu....DEKUJIIIIIIIIIIIII
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků