Asparagus falcatus - opadává

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kerze 13. 11. 2009 23:34

Dobrý den, prosím o radu. Po roce jsem se rozhodla přesadit do většího květináče Asparagus falcatus - velmi se rozrostl. Od přesazení začaly žloutnout a opadávat lístky. Co mu může být ?
Stanoviště se nezměnilo - okno v koupelně. Přesadila jsem do rašeliny. Děkuji za rady.
Obrázek
Kerze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 11. 2009 23:42

No, on tak moc rád přesazování nemá a když už, tak na jaře. Teď je málo světla a všeobecně se rostlinám daří hůře. Ta rašelina by měla být smíchaná s hliněným substrátem, jestli je čistá, rychle to vysychá a špatně nasáká vodu. Celkově teď rostliny žloutnou, on ale pak zpravidla i po seříznutí znova vyrazí. Příště nechte raději přesazování na jaro, i kdyby byla rostlina v květináči hodně natěsnaná - ona to má ráda.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 14. 11. 2009 10:16

Mám ji asi 10 let,je obrovská,návštěvy si myslí,že je to bambus,dokáže udělat výhony i 3 m a obtočí se kolem tyče u stropu na závěs,říkáme jí Adéla,po seříznutí,dobře obrazí,sice kažkou zimu,pár lístků opadne,ale rašelina,to není to pravé,víc ji bude vyhovovat obyčejná zemina pro pokojovky,osobně bych ji znovu přesadila,zimu máme ještě celou před sebou a na jaře trochu seříznout na zahuštění.
Lída Skokanka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kerze 14. 11. 2009 12:04

Děkuji, takže přesadit do zeminy pro pokojovky ? Já tušila, že může být problém v té rašelině...A mám ostříhat ty opadané větve až na jaře nebo už teď ? Potřebuje nějak hnojit ?
Kerze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lída Skokanka 14. 11. 2009 12:17

Po přesazení se nesmí hnojit asi 2-3 měsíce ani v létě !! dostavá z nové zeminy,co potřebuje,já bych ji jen přesadila a nestříhala,stejně ted neobrazí,jen bych přesadila a mírnou zálivku !!! je zima a ted je asparágus v klidu,má "zimní spánek".
Lída Skokanka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kady1 12. 10. 2011 12:01

Ahojky prosím o radu co se vyrustajícíma stonky nechavaji se tak nebo se střihají?
Přílohy
IMG_1699.JPG
IMG_1697.JPG
kady1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jana Gio 29. 11. 2018 12:44

Když už se tady řeší Falcatus..také mám nádherného doma..ale poslední dobou mi vyraší úžasné, silné šlahouny dlouhé 2,5m..roste velmi rychle ..ale nerozvětví se, nevyrostou na něm listečky..začne chřadnout a většinou jej musím ustřihnout..Takhle se mi to stalo už čtyřikrát..že šlahoun vyschl..přitom zálivku má kvalitní. Mám jej dvanáct let..a zabírá mi dvě okna na východ..Líbí se mu tam)) Hnojila jsem , tak že má vše..jen prostě nedotáhne celý proces až dokonce..Přesazovat se mi nechce a je fakt..že během dvou měsíců měl 4 šlahouny.. Co mu chybí? Může mi někdo poradit?
Jana Gio

Odeslat příspěvekod Žak 1. 12. 2018 17:57

Možná má teď víc vody a tepla, než je vhodné...
Žak

Odeslat příspěvekod Šemberka 29. 4. 2020 12:58

K tomuto tématu, prosím, co myslíte v příspěvcích tím seříznout. Mám už asi 15 let starý Asparagus falcatus. Je obrovský. Poslední rok mu žloutnou listy. Hnojení nějak moc nepomohlo, přemýšlela jsem o zkrácení, ale nevím do jaké výšky. Asparagus má 150 cm cca.
Šemberka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků