Dá se pěstovat brambořík na zahrádce?

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 9. 2013 11:29

je to tak, je to jiný druh.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 9. 2013 14:12

No jo jasně to je přírodní druh nešlechtěný.Všechny mají jednu barvu takovou růžovo fialovou a nevymrznou.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 9. 2013 20:26

To bych nekřičel, mně přišel pryč :/
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 10. 2013 08:15

Tak jsem udělala fotečku. Na chajdě jsem našla jednu kvetoucí nyní i fialečka se ještě snažila. Tak tento brambořík kdysi pěstovala moje máma ze semínek a pak sazeničky prodávala na skalničkářských burzách .Rostou v okolí chaty a pod Templákem všude volně ,jen kolem naší chaty jich je nejvíc to proto ,že je tu máma všude rozsazovala. Z jara je to krásný pohled zrovna jako sněženky ty má taky ona na svědomí. Zůstaly tu ty rostlinky jako památka na její pěstování.
Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 2. 10. 2013 12:19

Pěkná květinka :tleskani :tleskani tohle jsem v přírodě nikdy neviděla ani bych nevěřila,že to tu roste. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 10. 2013 15:56

Tam to je chráněná krajiná oblast zasahuje tam Mohelnská step.Z jara jsou kolem skalek koberec těchto kytiček. Tohle je spíš vyjímka.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 9. 2017 14:53

Dobrý den, pokud ještě sháníte venkovní brambořík, tak se podívejte na zahradnictví Krulichovi, Praha, Na Petynce
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 6. 9. 2017 07:47

Brambořík venkovní je jiný, než ten co máte za oknem, sehnat lze na internetu v e-shopech a na výstavách. Chce sucho, jinak shnije. Na zimu je třeba zakrýt ho chvojím. Jinak je to nádherná rostlinka, jemné kvítky mají zbarvení v několika odstínech na jednom květu a když na podzim nakvetou, doslova na záhoně svítí. Zajímavé je, že hlíza roste, čím je větší, tím má více květů. Přeji hodně úspěchů při pěstování.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 9. 2017 09:18

V těchto dnech ještě kvete na Templáku. V pondělí jsem jej tam na u cestičky obdivovala. Škoda, neměla jsem foťák.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrKra 29. 11. 2017 16:42

Pokojový brambořík určitě na zhrádku neee . ***REKLAMA ODSTRANĚNO***
PetrKra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kytice Expres 5. 3. 2018 10:32

Určitě ne, pokojový brambořík by venku shnil. Nemá rád přílišnou vlhkost. Doporučujeme do chladného prostředí ale ne do vlhka.. ***REKLAMA ODSTRANĚNO***
Kytice Expres

Odeslat příspěvekod EvaStudena 31. 12. 2019 16:25

Venkovní brambořík se dá sehnat u většinu prodejců semen ovoce či zeleniny :) Obrázek
https://www.gastrofresh.cz/
EvaStudena

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků