Poraďte, kde navštívit na Moravě botanické zahrady?

Možnosti projektování a vedení zahrady, japonské, bezúdržbové či anglické

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kukas 14. 5. 2006 10:59

Dobrý den chci se vás zeptat jestli nevíte o nějakém místě kde je zahrada.myslim že něco je u Olomouce něco jako Bystřička nebo tak a to je zahrada a v ní jsou různé rostliny atd.A dnes je nějaká výstava nebo taky nějaká zahrada u Kroměříže.chtěl bych se do nějaké takové zahrady podívat a okoukat něco.takže jestli o nějakém takovém místě víte takho sem prosím napište.děkuji a nejlépe tak na Moravě nebo Slezko.děkuji
Kukas

Odeslat příspěvekod kukas 4. 6. 2006 11:36

prosím poraďte mi
kukas

Odeslat příspěvekod iva. 4. 6. 2006 11:45

kdysi davno jsem navstivila zamek Lednice, tak tam byla u zamku nadherna zahrada i sklenik (neni, nebo nebyla v Lednici i nejaka "zahradkarska" skola?)
Uz jsem tam opravdu dlouho nebyla (stydim se :oops: ), tak nevim, v jakem stavu je to tam dnes...

http://www.pruvodce.com/lednice/
iva.

Odeslat příspěvekod ZENGI 9. 6. 2006 11:35

Botanicka zahrada je v Brne, vystava u Kromerize je v obci Věžky, byva na jare a tusim i na podzim
ZENGI

Odeslat příspěvekod Návštěvník 9. 6. 2006 22:56

Ta zahrada u Olomouce je arboretum Bystrovany. Velmi doporučuji je tam nádherně a rovněž se tam dají zakoupit rostliny a zahradní doplňky,nářadí ... Další arboretum najdete u Boskovic pod jménem Šmelcovna. A pokud máte zájem o fuchsie doporučuji navštívit v letních měsících zámek Buchlovice, jehož součástí je nádherná zahrada. Tam pravidelně pořádají výstavu fuchsií a je tam i zahradnictví kde si opět můžete zakoupit různé druhy rostlin a ne jenom fuchsií. Pokud máte malé děti jistě je pobaví prohlídka dravců a jiného ptactva. Zdravím.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Balatka Oldrich 11. 6. 2006 09:15

Bystrovany u Olomouce - HORIZONT. Navštivte, je to nádhera. Není to klasická botanická zahrada, ale je to nově vybudované v mramoru a vysázené dřevinami z různých koutů světa. Je tam i prodejna se širokým sortimentem. :D
Balatka Oldrich

Odeslat příspěvekod Oxygen_SNB 11. 6. 2006 20:07

Ano, stále je u zámku skleník, opravený a je to tam opravdu krásné, i park stojí za podívání, určitě doporučují. A co se týče školy, je tam přímo zahradnická fakultu MZLU :)
Oxygen_SNB

Odeslat příspěvekod Jony 16. 6. 2006 12:29

Kukas píše:... Slezko...


Arboretum Nový Dvůr na Opavsku
"Keď Ťa život omrzí, keď Ti už nič nejde,
sadni si na diaľnicu, ono Ťa to prejde."
Jony
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumír V. 17. 6. 2006 16:13

Arboretum v Novém Dvoře najdete na http://www.szmo.cz. Bohužel skleníky zde jsou dlouhodobě mimo provoz, ale i tak doporučuji navštívit rozsáhlou zahradu.
Lumír V.

Odeslat příspěvekod bojanovsky@seznam.cz 21. 6. 2006 21:14

Podrobný seznam 13 arboret a Botanických zahrad v ČR s adresami www-stránek je na adrese:
http://prehled.dejin.hudby.cz/encyklope ... menu=&lng=
bojanovsky@seznam.cz

Odeslat příspěvekod krtenek 29. 12. 2006 10:18

Arboretum MZLU nemá chybu.
krtenek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 4. 2007 21:37

V Lednici nebyla "zahrádkářská" škola, ale zahradnická fakulta Vysoké školy zemědělské. Skleník zámku prošel rekonstrukcí, hodně se o tom i psalo, chtělo by to vidět!!!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 4. 2008 20:28

Balatka Oldrich píše:Bystrovany u Olomouce - HORIZONT
já znam jedině tuhle.. ale je to tam pěkné :P
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hana 5. 5. 2008 12:51

Arboretum Křtiny, je to u Brna. Zdraví Hana
Hana


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků