Rojení šneků?

Debata o houbových, rostlinných i hmyzích škůdcích na zahradě

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vilik 4. 8. 2006 08:00

Že se rojí včely, vosy, sršáni a další havěť je všeobecně známo. Ale že by se začali rojit i šneci...? :D
Obrázek
vilik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 11. 8. 2006 20:50

sebrat,vyvařit,aby vylezli z ulit a udělat pomazánku na topinky.
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Červík 16. 10. 2006 19:54

No fuj! :x
Já jim hned z jara sypu Vanish Slug - modré granulky- vyslintaj se a jsou antefíne. No a v sezóně přiživuju, hlavně, když je vlhko. :idea:
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standys 18. 10. 2006 20:41

musím podotknout, že tihle kluci nejsou zase takový sičáci jako "španělský oranžády" co sežerou na co přijdou.
"českej šnek" je český obyčejný vlhkomilňák a kámoš zanedbaných zahrad, co sem vždycky patřil a nikdy toho nesežral co ty západní bestie :!: :!: :!:
toť můj subjektivní názor :mrgreen: :wink: :arrow:
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Edisson 23. 11. 2006 18:58

Náhodou, češi jsou kámoši. V rohu zahrady jim nasypu drcenou trávu ze sekačky,kluci se seběhnou a hodují. Další rok velké posbírat a hurá na výlet do Francie. :D . Sběrem se zabývají především naše dítka na přilepšení ke kapesnému. :roll:
Edisson
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petra Nachtmanová 15. 4. 2007 18:13

Když jsme byla malá, tak na ně kámoška chodila s kýblem, bylo jich hrozně moc:) Pak se nějakou dobu neukazovali a je pravda, že poslední dobou by se už zase dali do kýblů sbírat. Tak se nám aspoň příroda vylepšuje:)
Petra Nachtmanová
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 15. 4. 2007 20:49

U nás (na loukách poblíž Krupky) vloni sběrači šneků neuspěli. Přišlo sucho, šneci se zavíčkovali,zavrtali se, a výkupny zrušily odběr. Letos jsem viděla zatím jediného hlemýždě, asi zase nebude příznivá sezóna.
Fidych
Zahradník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků