pěstování meruněk

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod geralt83 24. 9. 2013 12:25

Dobře, děkuji, podívám se po ní
geralt83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 24. 9. 2013 18:50

inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 9. 2013 12:26

„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geralt83 25. 9. 2013 17:48

Dobře a když chci mít například polokmeny, tak to musím nějak vytvořit ze zasazeného stromu nebo to už se jako polokmen prodává. Já jsem našel jen např. vhodná podnož na polokmen, tak nevím :-)
geralt83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 9. 2013 20:04

Když je to očkované u země, tak si můžete zapěstovat korunku podle potřeby.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 25. 9. 2013 20:21

asi tak: stromky se prodavaji bud jiz zapestovane-zakrsky, ctvrtkemny, polokmeny atd. nebo se prodavaji i špičáky, tedy ,,jeden klacek'' a ten se zapestuje ve vysce, kterou chce sam pestitel..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geralt83 29. 9. 2013 21:05

Ještě jsem se chtěl zeptat, zda znáte a nebo mi můžete doporučit internetové stránky zabývající se sadařstvím nebo pěstováním ovocných dřevin. Nic takového jsem nenašel
geralt83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 30. 9. 2013 06:40

inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geralt83 3. 10. 2013 12:19

Děkuji, tak za necelé dva týdny si jedu koupit první stromky meruněk a jsem zvědavý, zda moje poznatky získané z internetu a knih budou k něčemu a stromky se chytí a bude se jim dál dařit :-)
geralt83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 3. 10. 2013 13:17

geralt83 píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat na problematiku pěstování meruněk. Zajímalo by mě, jak připravit půdu před vysazením mladých stromů, dále hnojení a zalévání. Na pěstování má určitě vliv i stanoviště a nadmořská výška, má zahrada se nachází v nadmořské výšce 235 m.n m. - zda je to vhodné pro meruňky. Jen tam je trošku těžší půda, ne úplně hlinitopísčitá(okolí Holešova) - jak tuto půdu připravit na pěstování meruněk. A také by mě zajímalo, jak daleko od sebe a jaká vzdálenost mezi řadami je optimální. A nakonec, kdy doporučujete sázet. Děkuji a těším se na odpovědi :-)

Meruňka má raději lehčí půdu a hlavně vápenec. Je to místo od místa. U Prostějova na kvalitní černozemi nerostla. U rodičů v 350 nm kus dál taky ne. Přitom ve vedlejší dědině v pohodě.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geralt83 11. 11. 2013 20:04

Tak nakonec mám nasazeny odrůdy meruněk Harcot, Hargrand, Goldrich a Bergeron. Máte s těmito odrůdami někdo zkušenost? Popř, zda se hodí i do okrajových poloh? V zahradnictví mi říkali,že ano.
geralt83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 11. 11. 2013 20:27

tyto odrudy jsou jiste nenarocne, hlavne Hargrand a Bergeron, i kdyz rozhodujici do okrajovych poloh jsou jiste podnoze, pokud jste nekde v nizine, muzete mit i merunkovy semenac, ve vyssich polohach a na tezsich pudach je nutné, aby byly stepovany na slivonovych podnozich
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geralt83 14. 11. 2013 20:31

Tak všechny mám na podnoži myrobalán, to by mělo být v pohodě že??? :-)
geralt83
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 11. 2013 22:11

ten je do teplejsich poloh, ale dobre kotvi v pude a snasi dobre sucho, nicmene stromky budou vetsich rozmeru
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geralt83 14. 11. 2013 23:27

Dobře, tak ale tuto podnož mi poradili v prodejně - řekl jsem jim, že mám polohu 235 mnm a bylo mi sděleno, že myrobalán se tam hodí.
geralt83
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků