Kompostéry

Výhodné a zajímavé tipy na nákup do zahrady (ale také varování)

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod newkangaroo 10. 7. 2013 14:21

Dobrý den,
chtěl bych se prosím zeptat zkušenějších zahrádkářů, jestli má smysl kupovat takovéto kompostéry. Jsem čerství majitel chaty s menším pozemkem a tak mi je každá rada dobrá.

Velmi děkuji za jakékoliv názory.
newkangaroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 11. 7. 2013 17:48

Záleží na tom, kolik kompostu na chatě vyprodukujete a jak často ho potom budete využívat. Já mám kompost jen tak na hromadě, takže se k němu dobře dostanu ze všech stran - je to pohodlné. Uzavřený kompostér (druhý typ z odkazu) se podle mě hodí do prostoru, kde jsou slepice nebo jiná zvířata, která by ho jinak rozhazovala. Pokud chceš mít na kompost jen ohrádku (první typ), můžeš si ji udělat i sám - třeba z dřevěných palet nebo výpletem z větví.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 7. 2013 23:50

Mám jen palety upevněné zatlučením kolíků, dá se to rozebrat při rozhazování. Zatím všechno plastové pro zahrádku mi zdegradovalo a popraskalo, takže se tomu hodně vyhýbám.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod newkangaroo 12. 7. 2013 11:00

Děkuji za rady. Jen mě zaráží, že dřevo má větší výdrž, než plast...
newkangaroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 12. 7. 2013 11:53

Tak ono záleží na tom, jak je ten plast kvalitní. Ten pro venkovní použití vydrží určitě víc, ale je otázkou, jak si člověk zkontroluje, že to, co kupuje, je to, zač se to vydává. :-l
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 12. 7. 2013 21:13

newkangaroo píše:Děkuji za rady. Jen mě zaráží, že dřevo má větší výdrž, než plast...

Bez impregnace jen stejnou, ale hodím to do kamen a uklizeno, to se o plastu říct nedá a cena je dost rozdílná.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod newkangaroo 11. 11. 2013 11:56

Jo, tak děkuju za rady ještě jednou
newkangaroo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod boisguillebert 17. 3. 2014 12:09

Ahoj, řeším podobný problém, používáte někdo kompostér od Puruplastu?
boisguillebert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 3. 2014 08:32

Nepoužívám. Z fotek toho prvního typu mi není jasné, kudy se pak k zemině dostaneš. :?: Kompost jsme léta měli jen tak, na hromadě a bez kompostéru - pokud nemáš slepice, které by ti jej mohly rozhrabat, není ohrazení potřeba, naopak se ti s kompostem bude mnohem snadněji manipulovat. Jelikož teď jsme na něm udělali pařeniště, budu zakládat nový kompost, respektive dva (v jednom chci mít kyselejší zeminu), a pokud jim vůbec budu dělat nějakou ohrádku, tak ze dřeva nebo vyplétanou z prutů.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod Lenka Pražáková 29. 1. 2018 19:27

naši se snaží mít úhlednou zahradu, tak nechtějí nějakou ošklivou hromadu kompostu někde v rohu, tak so pořídili plastový kompostér. Konkrétně tento největší ***REKLAMA ODSTRANĚNO***
Lenka Pražáková

Odeslat příspěvekod hejjar 31. 1. 2018 16:14

Neděláte si reklamu paní Pražáková?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Krug 6. 4. 2018 14:10

také to pozoruji, už to tu bylo vícekrát:-)
Krug
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků