Scadoxus

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 5. 2013 05:53

Donesla jsem domů opět neznámou kytičku. Máte s ní někdo zkušenosti ? Karen není to náhodou ten tvůj Krvokvět :hm ?
Zatím je to jen zasazená cibule, ale měla by kvést takhle Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 5. 2013 07:24

Teď jsem našla tuhle stránku http://www.celysvet.cz/hemantus.php a jsu zvědavá jak dlouho u nás přežije :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 5. 2013 13:17

To je to samé jako amarylis - taky k nim patří. Takže jestli jsi nechtěla mít amarylku, pořídila jsi si jejího bráchu. Tak ať ser jí daří, mě ty moje docela jdou. Právě kvete rudá, bílá má poupata. Na rady tu máme naštěstí Karen, mě poradila víc než dobře.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 5. 2013 17:10

Myslíš že bych ho mohla (když teda přežije), dát příští rok do toho seramisu :hm ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 5. 2013 17:25

Myslím, že klidně, je s tím míň starostí, skoro snad nehrozí, že by uhnil a jinak se to hnojí stejně jak v substrátu. Dala bych si ho ale být tebou do průhledného květníku, abys viděla, jestli je seramis suchý. Na dno si něco dej, ať nepadá ven. Má to ještě jednu výhodu. Nelítají z toho smutnice a nedělá se na tom žádný povlak z vody. Vyzkoušej, uvidíš.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chulo 5. 5. 2013 21:13

Ahoj Moravando! Já jsem si koupil červený krvokvět někdy v únoru v Hornbachu, chci ho pěstovat jako pokojovku. Postupoval jsem podle návodu: ihned zasadil do květináče, ale tak, aby hlíza ze 2/3 koukala ven. Od té doby je u okna, mírně zalévám (když tam sáhnu a povrch je suchý, tak trochu cvrknu). Zdá se, že teprve před několika dny ho jarní sluníčko začalo probouzet. Ještě předtím jsem někde četl, že máme být trpěliví a hlízu nevyhazovat, i když se zdá, že je mrtvá. To teda asi není Tvůj případ.:) Pokud mi teda skutečně obrazí, tak ho asi vystrčím přes léto taky ven. :twisted:
chulo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 5. 2013 22:45

Tak nezapomeňte vy dva hlásit, co ty vaše krvokvěty dělají. Jestli se s tím zachází jak s amarylis, tak ta se oloupá ze suchých slupek a namočí nezasazená aspoň na 24 hod.do teplé vody. A to ji spolehlivě vzbudí a pak se zasadí a roste - a pěkně rychle. S krvokvětem jsem ale neměla nic do činění, tak nevím, zda je to stejné.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 6. 5. 2013 10:06

Taky mám krvokvět, ale bílý, někdy mi kvete, jen vloni ne, dala jsem ho na balkon a spálilo ho slunce, měl úplně spálené listy, ještě se z toho možná vzpamatovává :hm . Jindy jsem ho na balkoně měla taky, ale asi byl víc chráněný jinými rostlinami a venku kvetl :nenapadne
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 7. 5. 2013 10:47

Tak takhle zasazený jsem ho koupila já, už kousek povylezl :-) Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků