Vypěstujte si exotický jehličnan metasekvoje!

Vše o jehličnanech (koniferách) a jejich pěstování

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 3. 11. 2011 18:51

tak najednou je tu obrat a metasekvoja jiz sviti svou mědínkovou barvou :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 3. 11. 2011 22:07

Přesně tak, nádherně
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 4. 11. 2011 08:09

takova merunka by si z ni mohla vzit priklad, je uplne syte zelena jak v cervenci, nevim jestli je to tim, ze je na dvore a jsou tam jine teplotni parametry, ale je mi to divne
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 11. 2011 17:43

tak tady je krasavice
Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 6. 11. 2011 20:18

Krásná, a hlavně zahrada bez listí, to my ho máme na tuny,a pořád, vysáváme a hrabeme a hrabeme a na stromech ještě je ho habaděj, ach jo
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 11. 2011 21:00

no hrusne jeste nezacaly padat, pak to bude jak v marnici, zatim opad jen oresak, ostatni vesele drzi
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 14. 3. 2013 21:32

Mirku já jsem si z větévky vypěstovala jednu rostlinu, ale měla už tak 80cm tak jsem ji dala tam kam jsem chtěla vydržela tam do podzimu, někomu se zalíbila, tak si ji přenesl neznámo kam. Takže na jaře zkusím znovu, ale tomu zloději zchromne ruka, to mu garantuji.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 3. 2013 22:17

tak to je pech :(
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 3. 2013 23:46

Hejjar, chápu to správně, že to, co ti ukradli, byla metasekvoje? Tak to je hrůza. Umím si to představit - nám ze země chmaták vytrhl a odnesl dvě hrušně a dvě mandloně. K pláči. :'(
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 15. 3. 2013 07:48

Ano Katko byla to metasekvoj, a to byla zakamuflovaná, aby nebyla tak na očích, někde tady je i na fotce, ale musela bych hledat, jedině chmatáka omlouvá, že ji jen tak nevyrval ale okopal
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 3. 2013 07:56

a já vám na Moravě vždy záviděl, že nemáte ploty a jaké je to útulné-asi že se nekrade, proto tam nejsou a ono tohle...
já budu Katko brzy sázet ony mandloně, naštěstí budou za plotem :)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 3. 2013 10:49

Míro, krade se všude - a bohužel čím dál víc. :-( Co se těch našich ovocných stromů týče, jsem přesvědčená, že to nikdo nebral pro sebe, ale k dalšímu prodeji. Občas vídám podivná individua, jak někde po městě nabízí různé rostliny, mají jich celkem třeba pět šest, kde to asi vzali? Stejně tak vím minimálně o jednom "zahradnictví", kde vám nejsou schopni říct, co je jaký stromek za odrůdu a u druhů si taky nejsou úplně jistí - ti to podle mě od zlodějů odkoupí a pak prodávají. Bohužel. A když to od někoho takového člověk za levnější peníz koupí, stejně z toho nic mít nebude. Hrušně i mandloně jsme vybírali tak, aby se odrůdy k sobě hodily kvůli opylení, ale když je pak koupí různí lidé, tak i kdyby se stromky u nich chytly, nezaplodí.

Hejjar - a jak jsi metasekvoj množila? To je prima, že se ti to podařilo! Zkusíš to i letos, ne?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 3. 2013 13:49

v min.práci se metasekvoje množily a používala se na to kyselina máselná
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 15. 3. 2013 16:09

Nu byla to náhoda, dole jsem sekačkou ulomila větev, tak do stimulátoru a do dlouhého květníku, bylo jich pět, 3 se vůbec nasnažily a dvě byly šikovné.
No jedna z toho vyšla vítězně, druhá najednou zaschla, Tu přeživší jsem přesadila prvně na záhon a pak už na stanoviště, byla chráněna menšími
smrčky , a přece ji tam někdo objevil. Tak zkusím znovu.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 3. 2013 17:13

Určitě to zkus znovu, snad se zadaří. Musel ten zloděj přelézt plot, nebo máte pozemek neoplocený? My tam plot nemáme, tak to měli jednoduché.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků