Výsev zeleniny

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 6. 2012 17:24

Dano tak jsem koukala a semena čtyřboče se dají normálně koupit, nebo to aspoň píší a prý je to lepší než špenát. Já to vůbec neznám, ale pokud by to pomohlo tak to rozhodím po zahradě. :mrgreen: Dnes jsem zjišťovala jak to vypadá na záhoně a je to hrůza, celé podryté. My máme přes celý záhon nataženou černou netkanou textilii tak to se jim tam obzvlášť líbí.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 23. 6. 2012 06:27

Tak rajče se zase vzpamatovalo,ale všude je to samá díra,taky bych se měla podívat po těch semínkach čtyřboče......taky rostlinu neznám. :hm :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 23. 6. 2012 21:33

Pomóóóóc,další rajče je povadlé...kořeny sežranééé,co s tím :?: :?: :?:
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 6. 2012 11:35

Sázet do králičího pletiva, jinak to ty bestie zničí všechno, včetně stromů.
A přesvědčit kočky, že by se mohly zapojit :P
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 6. 2012 16:18

Klivie, já si nejsem jistá, jestli je to totéž. Tohle by asi těžko šlo použít jako špenát. Rostlina roní mléko a patří tak někam k pryšcovitým. Ty bývají, nebo dokonce všechny jsou jedovaté. Nějak to ale hrabošům a hryzcům nevoní už od kořenů a kde to roste, ta, nerejou. Růst rostlin se koriguje vytrháváním přebytečných, protože se to množí jak vzteklé a jedna rostlina s květem úplně stačí nechat, ostatním se vrcholek zaštípne. Já se podívám, jestli tam někde nějaká zapomenutá není a sebrala bych pro zájemce semínka. Jen si nevybavuju, že bych ji za poslední roky viděla. Naše zahrada je ale džungle, možná tam, někde nějaká přece jen je.
Tak jsem to vypátrala - je to skutečně pryšec a jmenuje se správně Pryšec skočcový/křižmolistý/ a je to rostlina dvouletá. Na Googlu se dočtete, že to opravdu odpuzuje hryzce i krtky. Latinské jméno to má Tithymalus lathyris a co je nejzajímavější, roste to ve značné míře na Starém Spořilově, kamž mám skoro skok. Pokud to nenajdu na zahradě, snad by mi tam nějakou rostlinku dali, pokud roste mimo zahradu někde bokem, vyrýpla bych a rozdělíme se. Akorát že to s těmi hryzci budete muset vydržet do příštího roku, leda bych sehnala i semena. Vzácné to není, jen to bude chtít narazit na vstřícného člověka.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 24. 6. 2012 16:54

Dívky zodpovědně Vás musím zklamat - nefunguje to ani na krty ani hryzce, Semena vydrží v zemi i nějaký rok a mléko je jedovaté, pozor na oči. Zrovna dnes jsem dvě rostliny likvidovala. Nejvíc se mi osvědčily vedle rostliny zatlačit do půdy chlupy od psa, nebo vlasy. Rada bez záruky.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 6. 2012 19:40

Danuš já to neznám, ale tohle bylo napsáno k tomu čtyřboči. No jestli je to pryšec tak to je něco jiného. Dnes jsem zalévala okurky a jak jsem tam tak chodila s konví tak jsem se úplně propadala, ale naštěstí mi zatím nic nevadne, zatím.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 12. 2012 19:01

Obrázek
Takhle se prý mají pěstovat rajčata. :oboze
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 29. 12. 2012 19:22

Jani a ty je tak nepěstuješ?
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 12. 2012 19:54

No teda to by bylo supééééér :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 29. 12. 2012 19:57

Není to pohádka 8-D ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 12. 2012 20:14

Taky se vám to líbí, že? To se to pak sbírá. :lol: Jen nevím jak řeší škůdce. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 29. 12. 2012 20:23

No to je síla.Jani škůdce asi nemají. :hm :lol:
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 30. 12. 2012 10:01

no jiste, ze nemaji, kdyz po kolejnici tam jezdi stroj, ktery vypousti jedovaty plyny-tam nema sanic nikdo a rajcata trhaji v rouškách, hlavne, že jsou pak vsichni spokojeni, ze maji zeleninu v zime-taky pak ta rajska v zime chutnaji!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 30. 12. 2012 12:33

Ale Mirku ty roušky mají, aby nenakazili ty rajčata 8-P :D
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků