Pomáháte v zimě zvířátkům?

Jakékoli téma o životě zahrádkáře, o jeho slastech i strastech.

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 11. 2012 19:34

U nás taky převaha sýkorek, vrabců moc není a co mě letos překvapilo tak ani kosů. Vloni je vyhazovali z krmítka a letos jsem je jěště neviděla anebo dost daleko.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 13. 11. 2012 20:12

Vrabci, kteří bydlí na mém domě (a že už jich je hejno) na krmení nejdou ani sýkorkám, ani slepici. Zato oďobávají u střechy polystren. :/
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 11. 2012 22:02

Ten polystiren mi likvidují slepice ve velkém. Mám takové 2 plotny akorát na parapet u oken zevnitř. V zimě jej tam pokládám jako podložku pod amarylisy .Od jara jsem je měla zastrčené na dvoře.Koukala jsem se dneska už tam snad ani nepůjdou dát jak mi je slípky doklovaly a to se k ním dostanou jen když se jim povede utýct ze svého prostoru.
Netuším proč jim tak chutná,ale asi jim neškodí.

-- 13. 11. 2012 22:05 --

Jinak jsem tu viděla pořádná hejna špačků. Mám před domem velkej ořešák porostlej vínou révou takovou tou zdivočelou.Na podzim ty hrozny ptáci ve velkých hejnech likvidují.To je pokaždý křiku a hašteření.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 14. 11. 2012 10:50

My máme jak vrabčáky, tak i sýkorky, jsou tady straky, datli, strakapoudi a včera jsem se seznámila se dvěma poštolkama. Vídám i ptáky, které vůbec neznám :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 11. 2012 13:21

Tak banda zvonků a hejno sýkorek má spotřebu, že při trvalém krmení překonám i Daniela. Vrabci už našli slepičí misku, tak jsem jí dal dovnitř. A řepka jim nejede.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 11. 2012 14:27

Taky jsem tu celoročně krmila divoké ptactvo.Nejvíc hrdličky, vrabců tu moc není..ale pár strnadů tu ještě v létě lítalo. Při současné ceně pšenice jsem přestala stejně jako kejki,krmit venku. Krmení dávám ve dvoře.Letos ani loni si tam už vrabčáci netroufli.Na dvoře jsou kočky.

Mám v záložkách už dlouho záchranou stanici Makov. Teď se tam vydržím dívat na ptáčky na krmítku.Tak z blízka :shock: je doma neuvidím. :-)
http://www.netrex.cz/cz/o-nas/akce/makov/
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 12. 2012 13:08

Obrázek
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 9. 12. 2012 14:03

krásné krmítko.a nádhernej výhled
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 12. 2012 15:35

Taky krmím, došla mi slunečnice tak jsem šla koupit novou a paní mi nabídla směs přímo pro ptáčky v přírodě, je to i s lojem. Myslela jsem si jak se jim nezavděčím a ono jim to moc nejede. Nevíte proč?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 9. 12. 2012 18:23

Mně jeden myslivec řekl, že je pro ně nejlepší právě ta slunečnice , tak už žádnou směs nekupuji, slunečnici vyzobou beze zbytku, tedy až na šlupky :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 12. 2012 18:27

Slunečnici dáváme dvakrát denně.Ta jim jede.V Bauhausu ji měli i ve velkém balení stála kolem stovky a já vzala malé balení.Takže za chvíli budu zase schánět.

-- 9. 12. 2012 18:30 --

Obrázek
Zase se ozvala zima,od dvou hodin sněží,to zas ráno bude jízda.Fouká a budou závěje.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 12. 2012 19:10

Jo slunečnici vyzobou úplně. Chtěla jsem jim přilepšit, ale já myslím že až bude nejhůř tak sezobou i tohle.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 9. 12. 2012 21:17

JJ slunečnice ta jim jede, kouli mám 6, ale takové veliké jedna za 19Kč, a loni jak mi zobání došlo, ( mám kbelík,též je to míchanice pro venkovní ptactvo), tak jsem zašla k sousedoví on mi dal zrní no a já jsem mohla klidně mít vlastní úrodu, oni si to vytřídili a vyházeli ven
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 10. 12. 2012 00:31

Taky ze směsi vytřídili slunečnici. Tak jsem pak dával jen tu, proloženou řepkou od rodičů a uvidím, kolik řepky vyházeli na jaře. Ale zrní a kupodivu i proso vůbec nechtěli. Slepice radostně dojela to zrní, ale proso taky nechala.
Až se chytli vrabčáci a ti berou i tohle.
Spotřeba vysoká a to je ta obrácená flaška přístupná je pro jednoho - sýkorky se střídají, ale zvonek se tam vždycky nacpe a nepustí nikoho jiného.
V baumarketech to mívají dost drahé, kupuji raději váženou u místních.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 16. 12. 2012 15:47

Dva dny jsem hlídala nádherného strakapuda co tam lítal na to zobání a sýkorky seděly v řadě na větvi a čekaly, jen jsem se hla, že to fotnu tak frrk a nic.
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků