Yucca

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod CatX 23. 1. 2010 13:26

Dobrý den, potřebovala bych poradit od někoho zkušeného. Přítel mi přinesl domů yuccu, nikdy jsem jí neměla, ale dnes jsem si jí tak zblízka prohlížela, až jsem našla něco podivného v substrátu. Viz fotky. Prosím poraďte, co to má znamenat. Nemám nejmenší ponětí. Předem velice děkuji!
DSC007851.jpg
DSC007861.jpg
DSC007871.jpg
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eliášek 6. 2. 2010 17:01

Ahoj, hned jak jsem viděla tvoje fotky, utíkala jsem se podívat na svojí yuccu co jsem si nedávno koupila v supermarketu a světe div se... má tam to samé co ta tvoje... vypadá to na nějakou plíseň, asi je moc zaléváme. Yuccy jsou velice náchylné na přelití...asi jí přesadím do nového substrátu rovnou s větším květináčem. Doufám, že to pomůže.
Eliášek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CatX 6. 2. 2010 17:49

ahoj, mně se to objevilo hned chvilenku poté, co ji přítel přinesl domů. Každopádně teď už si hoví ve větším květináči a v substrátu pro ni, ještě jsem ji od přesazení ani jednou nezalila a evidentně jí to vyhovuje:) plíseň nikde a raší tři nové trsy lístků:) takže doporučuju určitě zeminu vyhodit, přesadit a uvidíš.
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 2. 2010 20:09

Já už pěstuju yuky dlouho a musela jsem některé obrovské dát už z domu a dál pěstuju odřezky, už mají opět skoro 2 m. A přes zimu moc nezalívám, začala jsem řádně až teď. Jinak by jim i hnědly špičky listů. Sucho jim neublíží.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 9. 10. 2012 06:20

Moje největší kytka,měří 2,35 m.Obrázek
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 9. 10. 2012 17:07

Pořádný kousek. :tleskani
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 10. 2012 17:20

Alinko krásná :tleskani :tleskani .Něco podobného jsem vloni darovala Rozárce.Nebylo už na ni místo. :hm
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 9. 10. 2012 17:32

Alinko tak to je obr :shock: :tleskani :tleskani :tleskani
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 9. 10. 2012 17:33

Alinko nádherná :tleskani :tleskani :tleskani
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 10. 2012 19:03

Ta nějak vyrostla krasavice :tleskani :tleskani ,ale pak je problém, kam sní. :shock:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 9. 10. 2012 20:14

Děvčata díky...mám ji asi tři roky od maminky, a místa je tam zatím dost(strop je vysoký) :D
Mám ještě další,ale menší.
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků