Ochrana vinné révy před škůdci a chorobami

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 9. 2012 12:16

Tak s váma děvčata soucítím je to škoda.Vím co to dělá, protože my to měli 2 roky za sebou, ale letos konečně nic.No a takhle pěkně to vypadáObrázekje to ve vstupu do pergoly, tak si už sem tam kuličku zobnem.Ještě to ale není úplně zralé.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 11. 9. 2012 12:25

Díky Danielko.....a stříkali jste to něčím? :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 9. 2012 13:28

Tak jsem se byla hnedka zeptat :lol: :lol: .Takže letos nebyl žádný postřik jen loni.Jenže loni to už nijak nebylo vidět,že by to pomohlo :hm :hm jestli to pomohlo pro letošek to nevím.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 11. 9. 2012 18:42

Tak to je luxusní :shock: :shock: opravdu nádherná úroda :tleskani :tleskani :tleskani
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 11. 9. 2012 18:46

Dani a čím jste to stříkali :?: :?: :?: ,poraď nám :oboze :oboze :oboze
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 9. 2012 18:19

Děvčata ráda bych poradila ,ale já to nevím a manžel už také ne :nenapadne .Je to tak, že když něco takového hledáme, tak u nás v těch ochodech je takový monitor a tam to vyhledáme. :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 14. 9. 2012 09:20

Dani škoda :hm ,použila jsem KUPRIKOL :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klara87 27. 9. 2012 19:47

Osobně bych to viděla na padlí. Přípravků je hodně, ale u všech platí hlavně pravidelně stříkat. Letos jsem díky postřikům měla víno relativně čisté.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 28. 9. 2012 18:17

Kláro prosímtě ,jak často jsi stříkala ,poraď ,máš nějaký osvědčený postřik? Každý rok jsme hrozno měli a letos jsem odnášela kbelíky s hrozny akorát do popelnice 8-S
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klara87 28. 9. 2012 20:27

Postřik se má provádět mezi rašením a květem, ale stříkala jsem i po odkvětu. Každý postřik se provádí v jiném intervalu a je tam i od kdy do kdy. Letos jsem během sezóny vyzkoušela Acrobat, Dithane, Kocide, Kuprikol a myslím, že i Baycor. Je pravda, že letos jsme díky jarním mrazíkům mnoho vína neměli, ale bylo bylo krásně čisté (až na pár jednotlivých kuliček). Plíseň se ve větším projevila až teď, ale jen na listech. S postřiky jsem skončila někdy v půlce srpna. Taky je důležité révu důkladně prořezat, aby nebyla přehuštěná.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 29. 9. 2012 06:22

Kláro děkuji, o tom prořezání vím , na jaře víno ořežem razantně a vždy obrazí , ale na postřik jsem se vykašlala , nikdy nebyl potřeba , ale nevyplatilo se :hm .V příštím roce to musíme ošetřit ...
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 30. 9. 2012 19:42

Kláro i já děkuji za rady....dopadla jsem stejně jako Květinka...špatně a prořezané jsem to taky měla hodně :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 30. 9. 2012 20:18

Děvčata prořezáním to asi nebude, my to teda neděláme jen zkracujeme, máme to jako zelenou stěnu na pergole.Ty hrozny jsou jen jako bonus.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klara87 30. 9. 2012 20:24

Není zač. Já tak dopadla vloni. Letos jsem už od jara lítala po zahradě s postřikovačem. O nějaké BIO, EKO jsem se už přestala snažit. To dodržuju jen u bylinek a koření.
Klara87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 1. 10. 2012 06:16

Danielka.9 píše:Děvčata prořezáním to asi nebude, my to teda neděláme jen zkracujeme, máme to jako zelenou stěnu na pergole.Ty hrozny jsou jen jako bonus.

Danielko myslím to tak , že pokud je to hodně husté , tak se tam snáz v deštivém počasí chytí plíseň atd ...nejde tam tolik sluníčko a neofoukne vítr :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků