Kustovnice čínská (Goji)

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 3. 9. 2012 14:19

Matně si vzpomínám, že bylo docela chladno, ale jestli sucho to fakt nevím. Letos to budu pečlivě hlídat. Víš přijde mi, že pozdě kvete na to, aby to dozrálo. Teď má pár kvítků a plno poupat a noci jsou už docela studené.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 5. 9. 2012 07:17

Klivie, tak jsem vyfotila naše goji. Opravdu maličké a řekla bych, že během této sezony vůbec nevyrostlo. Plody budou, zatím jsou zelené, ale loni dozrály dočervena. Do budoucna se chystám zahradu výrazně změnit a myslím, že přesazení této rostlinky bude na pořadu dne. ;-) Ještě se zeptám: jaké podmínky má tvé goji (poloha, zálivka,...)? A kolik má zhruba let?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 9. 2012 14:38

Katko tak to je opravdu malinká. My ji máme na jižní straně a moc ji taky nezalévám jen když je opravdu sucho tak k ní naleju občas konev vody, jinak to nechávám na přírodě. Myslím si, že jí to stačí když takhle roste. Máme ji dva roky.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oberon1 17. 9. 2012 21:36

Dobrý den.Goji mi v loni jako dvouletá začala kvést tak jako vám a plody mi nedozrály. V letošním roce,tedy co by tříletá,přez 2 metry vysoká kvetla zhruba na 80% výhonů na konci dubna a koncem června jsem sklízel krásné dobré plody.Ten zbytek výhonů mi nakvétal postupně a tak ještě teď si týdně tak 2-3 krásně červené plody ochutnám. Je nasazená na plném slunci na jižním otevřeném svahu,u kůlu a drátem staženými výhony (aby se neplazily po zemi) v 350 metrech nad mořem.Jedině při nasazení jsem do země přidal hrstičku suchého kravského hnoje a mulč z posekané trávy.Jelikož jsme v tak zvaném "dešťovém stínu" všude leje a u nás ani ň,tak jsem zhruba každých 14 dní nalil ke keři kyblík vody.Tak ať vám to také tak roste a aby jsme si to zdraví užili :-D
oberon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 18. 9. 2012 18:12

A jak vám plody chutnaly?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 20. 9. 2012 21:20

No jo , ale nám kvete ještě teď a bude to jako každý rok, že plody nedozrají. Jak docílit, aby vykvetla na jaře?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 9. 2012 20:08

Tak jsem se dneska po té goji také koukla,stála tady 270 kč a ještě se mi zdálo, že má na listech nějakou šedou plíseň.Tak zatím jsem to odložila.Taky jste koupily tak draze??
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oberon1 22. 9. 2012 15:11

Plody chutnají skvěle,více než ty sušené.Jak zařídit aby kvetla na jaře to nevím,mě se "srovnala" sama.Sazenici jsem nekupoval,tak nevím,kolik stojí. Koupil jsem si v obchodě sáček sušených,zachutnaly mě a tak jsem z jednoho plodu vybral semínka a udělal si čtyři sadičky (více mi jich nevyrostlo),všechny jsem rozdal sousedům a jednu ponechal ,takže cena byla asi 30 Kč :-D
oberon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 9. 2012 20:07

Oberon dobrý nápad, určitě to vyšlo levněji než 300 kč,ale já nevím kde koupím tu sušenou? Nebyla by rada?? :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 22. 9. 2012 20:14

Danielko já ji koupila v Lysé, nevím kolik přesně stála, ale asi tak 70-90 korun. Víc určitě ne.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 9. 2012 09:06

Mně tedy plody vyloženě nechutnaly. Uvidíme letos. ;-) Danielko, rostlinu jsem koupila za pár korun ve výprodeji v hobbymarketu.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 9. 2012 15:21

Však mě se těch skoro 300kč také zdálo moc. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oberon1 24. 9. 2012 16:54

Danielka.9 píše:Oberon dobrý nápad, určitě to vyšlo levněji než 300 kč,ale já nevím kde koupím tu sušenou? Nebyla by rada?? :lol:

V každém větším super nebo hyper márketu,já je koupil v Intersparu v pytlíku u sušených švestiček,brusinek a slunečnicových semínek,je toho asi deset deka ;-) Jen je třeba čekat,druhým rokem po zasazení se ukáže a zarodí skutečně až třetím rokem.
oberon1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 9. 2012 17:26

Ok kuknu se v kauflu, tam chodím nejčastěji.Pak půjdu dál kdyby neměli. 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 9. 2012 19:57

Tak goji plody jsem už sehnala a semena tam jsou také.Tedka už jen zkusit sadit a plody mě chutnají. :lol: :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků