Balkonové rostliny

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 8. 2012 09:42

Zusko překrásné, to nepotřebuje komentář. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 17. 8. 2012 07:18

RaiskA píše:Evi nejsi,na krásné se možem dívat pořád dokola :tleskani :tleskani :tleskani

Raiska to napsala naprosto přesně :tleskani :tleskani :tleskani Lepší koukat tady na foru na obrázky :shock: :love: , než na zprávy :hmm: :/

-- 17. 8. 2012 08:22 --

ZuzanaSK píše:Pekne kvetinky mate. Pridavam foto mojho balkonu.
Obrázek

téda Zuzko :shock: :shock: :shock: :tleskani :tleskani :tleskani :shock: :shock: :shock: no to je nádhera, prosím, na jakou světovou stranu je máš, jak často je zaléváš a čím a jak často hnojíš :hm :?: ty jsou přímo EXCELENTNÍ :love:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 19. 8. 2012 22:22

Nááááádhera :tleskani :tleskani :tleskani ....všechny...nerada bych se někoho dotkla,kdybych nějaké jméno vynechala. :pozor
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZuzanaSK 20. 8. 2012 17:39

Dakujem kazdemu za pochvalu. Rozarka, mam ich na zapadnej strane, slnko tak od cca 13tej do vecera. Predtym som mavala na juznych oknach a tam sa im pacilo rovnako. Polievam podla potreba, ked je takto horuco tak 2x denne. (skoro rano a vecer nie moc neskoro). Hnojim ako ma napadne hnojivom na surfinie a petunie od firmy AGRO, to sa mi asi najlepsie osvedcilo. Nedoporucujem ziadne univerzalne hnojiva a pod., lebo surfinie potrebuju zvysenu davku zeleza a univerzalne ho neobsahuje dostatok a casto sa stava, ze surfinie trpia chlorozou, preto treba specialne na surfinie aj hnojivo kupovat. Pestovaniu zdar :)
Som milovnik celade gesneriaceae - najma gloxinii a chirit. Taktiez som zamilovana do surfinii.
ZuzanaSK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 20. 8. 2012 17:58

Zuzko jsi opravdu moc šikovná :-)) a koukala jsem , že máš samozavlažovací truhlíky a já též a tak se zeptám ,zaléváš svrchu , nebo někdo naplní spodní část ať si rostlina bere , mám tendenci vše přelévat :-[ a myslím , že mám surfínky dost mokré a hlavně ne tak nádherné jako ty :hm :-))
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZuzanaSK 20. 8. 2012 18:08

dakujem :) :-[ ...tieto na fotke su v samozavlazovakoch len tie po bokoch balkona, mne sa tie truhliky vobec nezdaju take super ako o nich kazdy hovori, tie na dlhsej strane balkone mam v tych uplne obycajnych a sama posud, ci vidis rozdiel ;-) ...ja aj samozavlazovaky polievam rovnako ako klasicke rovno do zeminy a pekne 2x denne. Jedine co mam achimenesy v samozavlazovakoch, tak tym davam do tych misiek, lebo tie mam na severnych oknach a tie tolko vody nevypiju. Ak je dobry samozavlazovak, tak kludne nalej plnu misku, neuskodis im nijako, max. sama sebe usetris robotu, ale ak mas nejake smejdy ako mam aj ja niektore, tak do tych vodu ani nelej, vsetko to tam stoji a jeden truhlik surfinii mi preto odisiel pocas dazdov, nevsimla som si, ze mi tam stoji 3dni vody a ked so to zbadala, uz bolo neskoro, esteze som mala aj navyse nasadene ;-)
Som milovnik celade gesneriaceae - najma gloxinii a chirit. Taktiez som zamilovana do surfinii.
ZuzanaSK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 20. 8. 2012 18:32

Zuzi děkuji , já z nich tedy taky nejsem kdovíjak nadšená , ale dala jsem za to dost peněz, tak to použiji, ale přijde mi to lepší zalévat svrchu, truhlíky mám od Lebiše , nebyly levné :hm , někde jsem ty knoty vyházela a mám to tak :mrgreen: a ještě se zeptám zaléváš do suchého substrátu , myslím , jestli je necháš někdy proschnout, mně pak připadaly svěšené, pak se mi zase zdá , že je uliji :-[ je to prostě alchymie ty naše kytky :mrgreen: :pozor
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 20. 8. 2012 21:20

Zuzanko - moc děkuju za obšírnou odpověď, vyčerpávající, poučím se. A ještě jeden dotaz: máš je ze semen a nebo koupené sadičky? Já bych si je moc ráda ještě prohlédla víc detailně. Můžu Tě poprosit ještě o foto? Moc děkuju předem :nenapadne
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZuzanaSK 21. 8. 2012 05:15

Kvetiny (prepac, neviem tvoje prave meno), u mna su preschnute stale :-) Rano polej az preteka z truhlikov a poobede pridem a su totalne vysusene, ale nepolejem hned, az ked slnko zoslabne, aby som ich nespalila, takze moje kazdy den posobia poobede ako keby to bol ich posledny den :oops: ...potom zase nalejem az voda preteka z kvetinacov a takto kazdy den. Ak ti nestiha zemina presychat, tak nepolievaj tak casto, alebo v takom mnozstve, pockaj, kym preschnu,lebo aj vysoka vlhkost je na skodu, mozu chytit pliesne (po vasom padli) a pod.

-- 21. 8. 2012 06:17 --

Rozarka, nemas zaco:),
ja nie som moc semienkova, ale hlavne na to nemam absolutne miesto (takze obcas nieco malo predpestujem zo semien), ale kupujem hned prve sadenice skoro na jar v baumaxe, take tie celkom malicke a tie opatrujem az pokial sa neda dat ich von na balkon. A foto ti pridam ake len budes chciet, len teraz neviem co konkretne ti mam odfotit. Jeden kvet detailne, ci jeden truhlik, ci ako?
Som milovnik celade gesneriaceae - najma gloxinii a chirit. Taktiez som zamilovana do surfinii.
ZuzanaSK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 21. 8. 2012 06:16

Zuzi děkuji moc a jmenuji se Eva ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 22. 8. 2012 12:49

Tak to co bylo v truhlíkách k světu tak ráno schodil šílený vítr.A déšť nikde ,stejně to uschne. :oboze :oboze :oboze :oboze
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 8. 2012 13:46

Evi to je škoda a druhá Eva mě překvapila, že není spokojená s truhlíkama od Lebiše. protože to jsou moje v pořadí třetí truhlíky a konečně s těmito spokojená jsem. Terasu mám jižní a slunce tu pere jako blázen, dokud se neskloní k západu a i pak jde dlouho na zábradlí, kde kytky jsou. Truhlíků mám 9 a všechny fungují na jedničku. Ze začátku zalévám vrchem, dokud rostliny nezakoření. Pak už je spodem do misek tak, aby voda sahala tak do 1/2 těch stojánků, co na nich je opřený vrchní truhlík. Rovnou do toho spodku i hnojím. Letošní terasa poprvé vypadá k světu. Rady jak na kytky jsem vyloudila od Evouše a povedlo se.

-- 23. 8. 2012 14:55 --

Obrázek
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 23. 8. 2012 14:08

Dani tak to mám velkou radost :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani ,až mi naskočila husí kůže ,že se to povedlo :hm :hm .Máš je krásný. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani

-- 23. 8. 2012 15:10 --

Já mám truhlíky různé ,ale ty na plotě jsou od Formana ,něco podobného co jsou od Lebiše a jsem s nimi moc spokojená.Všechny jsem je letos neosázela ,ale příští rok to napravím.Přesně tak zalévám jak Dama.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 23. 8. 2012 14:22

Evi, když uvážíš, že celá ta paráda sazenic stála na celou terasu ve výprodeji 80 Kč, protože jeden sadbovač s deseti pelargoniemi byl za dvacku, tak je to přírodní zázrak. Na celém bloku ve výšce 6.patra nikdo kytky v truhlíku nemá, protože tady se něčemu jen tak nedaří. Truhlíky od Formana jsem měla taky, ale ty úplně první neměly odtok a to byla vada. Když zapršelo, musely se vylévat, aby v nich dole nezůstávala stát voda. Lebiš sice taky nemá odtok, ale pokud by voda dosáhla do výšky těch stupínků, odlila bych ji. Zatím to ale kytky vždycky zvládly vypít. Denně, když je vedro to spotřebuje dva kýble vody, ale doplňuju až když je buď ve spodní misce prázdno, nebo úplně malinko. Dokonce jsem ani já prase po loňsku neprala ty knoty. Připadaly mi čisté. 8-D
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 23. 8. 2012 15:11

Tak Damo, tak ty je máš nádherné , mrzí mně to, asi to nebude truhlíky ale mnou , ale už je to 3rok a během léta ty muškáty mám nanic a přijde mi , že hrozně dlouho vysychají právě v těchto truhlíkách. Já je zalévám minimálně o vše se postará déšť a jsou pernamentně ubité. Mám ty muškáty pnoucí jednoduché, tak jsem právě přemýšlela co tam dát příští rok a myslela jsem muškáty co máš ty. To jsou ty plnokvěté , že já je mám na druhé straně baráku a ty mám pěkné.Prostě ten jihozápad je buď upražen sluncem, nebo ubit lijákem . Truhlíky nevyhodím tak mně to docela povzbudilo , když vidím jak ti to v nich jde.Dříve mně visely muškáty metr z truhlíku dolů a teď radši nemluvit. Už jsem myslela , že jsem koupila špatnou sadbu pelargo. ale tím to asi nebude. Zkusím příští rok jak píšeš , snad se mi zadaří...Pořád se naty tvoje musím dívat máš je nádherné. Jo a ještě jsem po těch minulých neuspěších vyházela ty knoty aby netáhly vodu a stejně je mám hnusné :-(
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků