Vřetenová sekačka - elektrická? Jakou zvolit?

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Castle George 6. 7. 2012 18:07

Ahoj,

řeším výběr vřetenové sekačky, zvolil bych asi elektrickou, než manuální. Spolu se sběrným košem.

Budu sekat trávník na zcela rovném terénu do 300 m2, sekačku bude používat občas i žena, takže nejen chlap - tudíž snadné ovládání a pohon nožů elektrický už z důvodu snadného sekání, oproti ručnímu. Sekat budu na výšku cca 3 cm a vyžaduji sběrný koš.

Travní osivo je Barenbrug Gazon.

Chci menší vřetenovou sekačku, žádný velký stroj na golfové hriště.

Trávník bych chtěl, aby byl co nejvíce vzhledný, což by měla vřetenová sekačka oproti rotační plnit lépe, pokud se nepletu? Samozřejmě na kvalitu trávníku hraje více faktorů, než jen sekačka, ale vřetenová jistě tomu pomůže více, než rotační ne?

Koukal jsem různě po internetu a objevil jsem hodně druhů, zatím mě nejvíce zaujala firma GARDENA a to výrobkem 380 EC, byla by to dobrá volba pro kvalitní údržbu krátce koseného trávníku nebo byste doporučili něco jiného v podobné cenové hladině - cca do 7 000 Kč?

Nejspíše bych zvolil právě tuto elektrickou, sice dělají to samé ještě bateriové, je už ale zase dražší a kdo ví, jak dlouhou bude mít životnost baterie, abych ji nemusel za půl roku kupovat novou.

Očekávám vaše názory na daný typ sekačky, případně jiné návrhy sekaček, ať už jiný výrobce, tak jiné provedení.

Budu kupovat v brzké době, takže čím více rad a čím dříve se odpovědi dozvím, tak budu jedině rád. Nechám si od vás poradit, samozřejmě se poradím i s prodejcem. Ale více názorů a rad více poradí, než jen ten prodejcův :)

//Edit:


Tak jsem objevil ještě jednu vřetenovku, která mě zaujala také.

Jedná se o Brill RAZOR CUT LION 38, je akumulátorová. Zarazilo mě akorát, že když jsem přešel na stránky výrobce, tak jsem tam našel akorát ruční vřetenové sekačky, ale žádné elektrické nikde.

Že by Brill přestal vyrábět elektrické vřetenovky?

Když jsem tak popřemýšlel, nakonec budu volit asi akumulátorovou, místo té kabelové verze, už jen představa zápasení s kabelem mi nedá spát a snad i ty 2000 Kč bych si za to připlatil.

Takže zatím spadá mezi výběr:
1) Brill RAZOR CUT LION 38 - lehčí o 3kg
2) Gardena 380 Li - větší kapacita baterie o 0,6Ah, ale oba výrobci udávají výdrž až na 400 m2, takže bych stejně musel před každým dalším sekání nabíjet (nebo koupit jednu baterii navíc a vždy jen vyměnit a sekat)

Jak to vidíte? Co zvolit raději (tedy jestli Brill vyrábí vůbec ještě elektrické vřetenovky)?
Případně máte nějaký jiný typ a návrh? Díky
Castle George
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Castle George 9. 7. 2012 18:26

Nikdo nic? Docela by se mi hodily i jiné rady, než jen od poradce, prosím. Děkuji :)
Castle George
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 7. 2012 23:15

Tyhle věci tu zná jen Jaromír Malich, možná má dovolenou. Bateriovou rotační jsem měl v ruce Bosch, je to krásně tiché, zase to není takový rychlík.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků