Výsev zeleniny

Rady a tipy na pěstování zeleniny a léčivých rostlin

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 17. 6. 2012 17:25

Nemáte někdo radu co udělat kromě přikrytí netkanou textilií, aby vysetou zeleninu nesežrala zvěř? Myslím na nějaké odpuzovadlo třeba. Vyseli jsme ředkvičky, vyjednotili, už byly moc pěkné. Teď o víkendu jsme tam nenašli ani kousek natě, něco je sežrané, něco odkousané u země, zbyly asi čtyři kořínky v zemi. Myš nám krade afrikány a tahá si je do díry. Ukousla tři a nacpala si je do vchodu. Sebrali jsme jí je a do hodiny si ukradla další tři a strčila si je tamtéž. Není něco, co by se zasadilo kolem, aby na to tolik nešli? Obávala jsem se slimáků, ale tahle možnost mě nenapadla. Máme tam i salátek, možná touhle dobou už nemáme. Prosím o radu.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 17. 6. 2012 17:58

My jsme dávali okolo záhonku kolíky s provázkem a na něj věšeli stará cédéčka, ve větru se točily a blýskaly, ale to je spíš proti ptákům, i když ti by to taky mohly oždibovat, nám chodily na mladý salátek. Jde o to , že mám zahrádku u domu tak se tam také častěji pohybujeme...nevím jestli by se tomu hlodavci nevysmáli...teda ta myš s afrikámen , je to možné :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 6. 2012 08:54

Tak tady je Dani každá rada drahá.Ukradou nám to i u domu ne to bože na chatě.Manžel kdysi rozpikýroval petunie do takové lísky od ovoce a dal je na noc do sklepa.Ráno tam nebylo ani Ň jen pacičky od myši.Myslela jsem, že mě trefí šlak.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 6. 2012 11:09

Obzvlášť to ocenit umíme my, co víme, jak "velké" jsou rozpikírované petunie a jaká je s tím děsná práce. To, že myš krade ty afrikány mě zas tolik neštve. Snad když jí nebudem brát ty, co si utrhla, nebude je sklízet denně. Horší je ta zelenina - chtěli jsme tam mít aspoň malinko něco, cokoliv co jde sníst ale nemysleli jsme to tak, aby měl co jíst zajíc, nebo kdo to vlastně snědl. Existuje takový odpuzovač, natře se to kolem záhonu na proužky látky a tyhle zvířata to místo vynechají, ale litr stojí588,- Za to můžu mít zeleniny nůši a nemusím se s tím tady se zajíčkem přetahovat a jelenovi to rvát od úst. To by bylo zajímavé vyzkoušet, tak leda, kdyby mi někdo za stovku toho odlil do skleničky. Tak asi letos zemědělec samozásobitel z nás nebude. Na uvolněné místo jsem dala hrášek, to si zvířátka jistě taky dají s chutí. 8-D
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 6. 2012 12:19

Tak ten hrášek jestli není dost hluboko a po dešti by trošenku vylezl ,tak ani nevyklíčí holubi si ho dají hnedka 8-D 8-D 8-D 8-D .Jediná pomoc je to oplotit, aspon tu část, kde chceš sadit jinak asi nic z toho nebude. 8-S
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 18. 6. 2012 13:22

Holuby tam nemáme, leda tak hrdličku. Hrášek může taky sežrat myš - spodem. Napadlo mě jedině kolem udělat ohrádku a na to položit rám s králičím pletivem. Tím to bude ohrožené jenom dolem od myší a rejsků. To by mohlo trochu chránit. Kopr mi taky sežrali, vzali ho i s těmi ředkvičkami jedním vrzem.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 18. 6. 2012 20:33

8-D 8-D 8-D ,teda,to jsem se nasmála....mě zas letos ve skleníku sežrala nějaká potvůrka asi 5 cm malého stroměčku,(vlastnoručně vypěstovaný) velkoplodé švestky z pecky,no a 5 cm kmínku s jedním lístem zůstalo.....nevím,jestlik něčemu bude :hm ,jiný rok vtáhli do země papriky,nebo celer, a nepohrdli ani rajčaty :hm 8-D
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 6. 2012 23:59

To jsou hryzci, ne?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 20. 6. 2012 20:10

A dnes jsem objevila ve skleníku jedno povadlé rajče a okolo samá díra....malila jsem tam hodně vody a myslím,že bych lila vodu do teď,ale vzdala jsem to ,jen jsem k rajčeti přihrnula hlínu a zítra se uvidí....pokud tam ještě něco zbude. :hm :hm :hm a nevím,co s tím,jak se bránit.....poradí mi někdo?? :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 20. 6. 2012 21:04

Alinko tak tohle já mám na okurkách, nakládačkách. Je to dva dny co se mi ztratila okurka a dnes byla zase jedna povystrčená z hlíny ven a pod ní díra. Na krtka to nevypadá, ten dělá krtiny a tohle jsou jen díry. Ještě se mi to nestalo.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 21. 6. 2012 11:29

A co tak krtonožka by to být nemohla :?: (je to nejhnusnější červ či co to je) co znám blééé :-\
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 21. 6. 2012 11:42

Danielko krtonožky snad nedělají takové díry. :hm :hm :hm To budou asi myši.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 21. 6. 2012 13:05

Rajče,je stále povadlé,asi má málo kořenů :hm .Kejki 3 psal,že jsou to hryzci :hm ...tak nevím :hm :hm .Už s mi to stalo i jiné roky,třeba to vtáhlo celou rostlinu papriky do podzemí :mrgreen: ,nebo celer,prostě na co má právě chuť,(nebo co bude vařit) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 21. 6. 2012 20:15

Nejpíš to bude hryzec.Ten dělá díry a chodbičky se táhnou hodně daleko.Žere všechno.Zlikvidoval mi všechny hyacinty a plno lilií.Rosliny podreje a je po nich.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 6. 2012 10:18

Hryzec je možný, to asi Keiki tipnul správně. Hryzce prý spolehlivě odpudí rostlina zvaná "čtyřboč". Vypadá to trochu, hlavně listama jak Epidendrum a na vrcholku kvete žlutě, nebo bíle. Čtyřboká uzrálá semena se vystřelují sama do okolí, takže se vám to dlouhá léta seje úplně samo a spíš to vytrháváte.Dokud jsme to měli na zahradě, žádné díry tam nebyly. Teď to nějak zmizelo a dost možná i hryzec trhá ty naše afrikány. Jestli to odpudí i myš, to nevím. Budu se muset po čtyřboči poohlédnout zase.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků