Poraďte amatérovi, jaký neobvyklý strom vybrat

Vše, co se týká pěstování okrasných listnatých stromů a keřů

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Rybak 8. 5. 2012 23:13

Zdar, předem bych chtěl upozornit, že nejsem v pěstování okrasných rostlin žádný odborník. Nevím úplně jak to správně uchopit, ale pokusím se to popsat. Mám na konci zahrady obrovskou louku a na jejím kraji několik umírajících švestek, které v blízké době zlikviduji. Chtěl bych si vysadit cca 3 stromy pro radost. Rád bych něco neobvyklého a velkého (jsem mladý:-D). Místo je ve výšce 520 m.n.m, rovná louka, otočená k jihu, v podstatě celý den osvětlená sluncem (nic nestíní). Moc se mi líbí klasické duby, nebo duby, kterým větve rostou kolmo nahoru (mají siluetu podobnou jalovci) - nevím, jak se jmenují (vypadá nějak takhle http://www.about-garden.com/images_foru ... 400483.jpg http://www.dreviny-okrasne.cz/foto/list ... _ro_fa.jpg http://www.dreviny-okrasne.cz/foto/list ... r_fast.jpg). Líbí se mi také platan nebo z jehličnatých velké borovice nebo jedle. Chtěl bych nějaký zajímavý velký a odolný strom, kterému by se v místě dařilo a netrpěl neduhy. Prosím o doporučení a dále o radu, kdy nejlépe stromky vysadit a na co si dát ještě pozor.
Rybak
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 5. 2012 12:22

Pořid si metasekvoj,roste rychle a je krásná.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 9. 5. 2012 20:15

Taky bych byla pro metasekvoj, je úžasná. K tomu bych přidala ruj vlasatou, má červený list, k tomu jilm zlatý a hned je barevný kout, a je na co koukat.
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 9. 5. 2012 21:35

Z jehličnanů můžu doporučit http://botanika.wendys.cz/kytky/K573.php - pseudotsuga, máme ji, je nádherná, velmi stejnoměrně roste a její pryskyřice nádherně voní. Roste velmi rychle, hluboko koření, je velmi dlouhověká.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků