Brambořík

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Evouš 30. 1. 2012 12:33

Alinko ,krásný. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 30. 1. 2012 13:42

Alinko nádherný :tleskani :tleskani :tleskani
já to s nima neumím :-[ ,nevím co dělám špatně ,za pár dní je po něm :/
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 30. 1. 2012 15:38

Aničko,mám je v chladnu a zalévám do misky,né moc,nesmí být suché,jen snad chvilku, v létě jsou venku,tam je nechám i žíznit,aby si odpočinuly,uschnou i listy,ale nic se neděje,k podzimu zas vyraší a potom taky nasadí na kvetení a v zimě kvetou :pozor :lol: Letos je budu muset přesadit,mají už květináč plný hlízy.
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 30. 1. 2012 16:19

Alinko ten je sladký :love:
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 30. 1. 2012 16:54

Alinko asi je vždycky přeliju. :?: :!: V chladu je držím,ale určitě je to zalíváním :hm nic nic a pak je pozdě. :/Díky za radu.Jak nějaký dostanu tak to ještě zkusím.
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 3. 2012 16:36

Mám další brambořík, fialové, poměrně drobnější květy a voní. Krásně voní a to normálně brambořík nedělá. Nakoukla jsem do chytré tlusté knihy a dočetla se tam, že je to Cyclamen persicum, trochu jiným než ty velké, parně hybridní. Nedělám s ním nic zvláštního, jen ho zalévám dešťovou vodou a zapíchla jsem do něj tyčinku pro kvetoucí rostliny. Krásně obrazil a má spoustu poupátek. Je v teplém pokoji . kolem 20°C pořád, při slunečném dni i víc. Jen mu když svítí sluníčko stíním. Zdaleka není pavda, že brambořík musí být v chladnu. Už ho tu mám dva měsíce a pořád obráží na další květy. Zdá se mi, že ale zase nemá hlízum jen kořínky. Vypadá trochu jak ty divoké z lesa.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 12. 3. 2012 16:56

Existují mini bramboříky,které mají rády teplo,snáší paneláky a jejich teplo,nemusí být temperované,možná to ani nemají rády,nejsem si jista,musela bych se mrknout do mé chytré knihy.Mám jeden mini,ale je s těma velkýma na chladné chodbě a pořád kvete.Pokud by mu to nevyhvovalo,tak hodám do tepla. :hm
Cyclamen persicum - hybrid, nemá rád teplo,ale jen kolem 12 st.C,15 st je už moc... :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 3. 2012 17:10

V knize píšou, že C.persicum voní, tak jsem usoudila, že to je právě on. Ještě k tomu je z Penny za celých hříšných 11,-Kč a takové parády už nadělal.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 12. 3. 2012 17:54

Cože????? :oboze 11,- :?: :?: :?: Musím si čichnout k těm mým,ani nevím,jestli nevoní :mrgreen:
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 3. 2012 19:06

To je cena, co? Tolik by měly stát všechny kytičky. Voní hodně, u velkých jsem si toho nevšimla nikdy, ty asi nevoní. Tenhle voní už když se blížím k oknu kde stojí. Jsem zvědavá co s ním bude dál. Ten můj loňský malý pak úplně uschnul. Psali přestat zalévat, aby zatáhnul a on chuděra uschnul úplně dočista.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 12. 3. 2012 19:48

Dcera má jeden,který ji kvete bez přestávky tři roky.Já jeden koupila vnučce,al u nás přestal kvést,tak jsem jí ho dala domů a prý už mu rostou poupátka.Ale oba jsou mini. 8-)
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 6. 11. 2012 18:56

Už začíná nakvétat Obrázek
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 11. 2012 19:05

Ty teda máš Alinko samé krááásky a chladnomilné,tenhle už jsem vzdala, vždy zahyne. :hm :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 6. 11. 2012 19:11

Danielko, máš pravdu, mám hodně chladnomilných. Chodbu mám plnou, tak zbytek je v poschodí, mám tam prázdný byt, tak ho používám na květiny. :hm
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 11. 2012 19:26

U mně je chladněji jedině ve skleníku a to by mě byl brambořík k ničemu.Zrovinka tam už budou nekvétat vánoční kaktusy a už si taky říkám k čemu, domů je nemohu vzít, opadaly by :oboze :hm . Pak je aspon fotnu k pokoukání.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků