Exotické rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 9. 2011 18:39

Mňám super úroda vypadají krááááásně :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani . Jen aby ty naše také uzrály, už se na ně těším,ale mám jenom dva.Doufám, že máš ten stromek v zimě schovaný, už si nepamatuju jestli jsme to probíraly. 8-S
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 9. 9. 2011 17:00

Pátek - tradiční den sklizně. Příští rok doufám budu vařit džem...Obrázek
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 9. 2011 17:02

Máš k tomu docela pěkně nakročeno. Tak kdyby za pár let byly přebytky, tady je zájemce. :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 9. 2011 17:04

Sakryš :shock: :shock: kolik tam těch plodů máš, to je fakt super úroda :tleskani :tleskani :tleskani .Kočičko máš ho ještě venku není tam na něj už zima??? Žebychom ho už schovali, aby mě to ještě dozrálo.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 9. 9. 2011 17:09

Je jich tam celkem asi 30. Schovávat se má co nejpozděj, jinak zchoulostiví. Co dozraje, dozraje, zbytek nevím, jak dopadne, ale rozhodně ho schovám až při prvních mrazíkách. Má se nechat řádně vyzrát dřevo, leda bys ho chtěla mít doma na jaře dlouho. Čím pozděj schováš, tím dřív na jaře ven a otužovat.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 9. 2011 17:29

Domů nepůjde je moc velký, bude bydlet ve skleníku 8-D .Myslela jsem ho schovat jen kvůli těm plodům, když je z teplých krajů :hm . Tak bude ještě venku a děj se vůle boží :-P .Díky za radu.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 9. 9. 2011 18:04

A tak ve skleníku může být, já myslela, že ho chceš šupnout do obýváku. Ve skleníku časem taky bude chladno, tak se otuží taky a je fakt, že tam ty plody dozrají s větší jistotou.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 9. 2011 19:50

Kočičko super :tleskani :tleskani :tleskani .Na jaře si ho objednám. :hm Bugošky jsem přepíchala do štěrku ,měla jsem je v substrátu.Tak jsem na to zvědavá.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 10. 9. 2011 14:01

Evi, chce to teplo. Fialové mi chytly všecky, ty už příští týden rozdám,ta žlutá zatím nic, ale já do toho nerýpu, to jen že ještě nevyhodila lístek. byla by smůla, kdyby zrovna ten řízek nechytl, ale tak už to chodí. Rozmnožila jsem si i abutilon a zamiokulkas z lístků. Ani jsem je moc nerosila, ale bylo teplo a světlo, teď na podzim už to asi tak hladce nepůjde. Tím mechováním lze množit hlavně dřevité kmínky a taky to chce vlhko a hodně teplo.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 9. 2011 14:15

Kočičko béééé :'( :'( jeden fík upadl, nevím, nevím jestli už je zralý :-( ,tak jsem se naštvala a šel do skleníku.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 10. 9. 2011 17:46

Zralý by byl měkký... Škoda. Já nemyslím, že by to bylo chladnem, ve Bzenci dozrávají i za přízemních mrazíků.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 10. 9. 2011 19:08

Kočičko myslím si též ,že už je pozdě ,zkusím to.Zamiokulkas jde supr.Sice jim to trvalo dlouho ,ale chytly se všechny.Ve spoustu rodin už dělá parádu.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků