Choroba pokojových rostlin

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Jabon 29. 8. 2011 07:48

Moje kytky - citrus, ibišky, fialky, marantu, postihla jakási choroba, se kterou si nevím rady. Postupně vadnou, krabatí se a sesychají listy. Nepomáhá sprchování, postřiky proti savému hmyzu, nic. Napadají mě různé šílené teorie, že snad je něco v koupeném substrátu. Zkrátka si nevím rady. Poradí mi někdo dřív, než mi odejdou všechny kytky?
Jabon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 2. 9. 2011 20:46

Rostliny nafoť a fotky vlož sem do fóra. Bez prohlédnutí rostlin aspoň tak je těžké radit.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EliVo 20. 1. 2012 15:28

Dobrý den,
i já prosím o radu: na 10-ti letém benjamínovi mám ze spodní strany listů takové malé bílé šupinky, asi 1mm velké, je to s vyjímkou úplně nových lístečků na všech, listy opadávají asi 3 denně, opadané lístky mají žluté skvrny nebo i černé tečky. Stromek je přes léto na balkoně, od podzimu moc neprospíval, ale teď má hodně nových lístků a zhoustl. Je to puklice??? Podle dostupných fotek se mi to nezdá.

Vyzkoušela jsem hypeemangan, tabákový výluh, lesk na listy, mechanické odstranění, mýdloho-lihovou vodu, i Puklistop, vše s časovým odstupen, ale je to pam pořád.

Děkuji za každou radu.

IMG_5096.jpg
Přílohy
IMG_5099.jpg
IMG_5097.jpg
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 1. 2012 16:05

Mám dva obrovské v práci a dělají to každou zimu.Lístky vypadají zrovna tak ,mám obavy aby to nebyla sviluška.Ale je zajímavé ,že na parapetech to nedělají.Jestli jim nechybí světlo.Počkáme na další rady.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EliVo 20. 1. 2012 16:35

a taky máte ty bílý mrchy u stonku??? připadá mi to, jakoby ten lístek přiškrtily, a ten potom zežloutnul a upadl :-((((
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 20. 1. 2012 16:47

Také,je to jakoby šupinka.Mám to na nich neustále.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EliVo 23. 1. 2012 14:49

dneska opadlo dalších 7 lístečků :-(((
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod EliVo 24. 1. 2012 10:16

tak já dnes navštívila ještě Osevu a musím se podělit s radou, co jsem tam dostala: vzhledem k tomu, že jsem vyzkoušela téměř všechno na breberky a bez úspěchu, přijde mi to i dost logické. Paní říkala, že by se mohlo jednat o houbovou chorobu, takže mi doporučila zálivku přípravkem Previcur. Zkusím!!!!
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sofiela 27. 6. 2013 08:08

Je to tento Previcur http://www.semena-rostliny.cz/ochrana-r ... -l-cr.html nebo jich je víc druhů? A pomohlo to někomu teda?
Sofiela
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EliVo 27. 6. 2013 16:23

Previcur jsem měla daleko menší asi za 30 Kč na 3 dávky, tenhle je možná nějaká inovace, ale nepomohlo to, je to tam zase. A nevím, co s tím :-(
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 27. 6. 2013 18:30

Na houbové choroby mi zahradnik nabídl postřik ORTIVA (široký rozsah použití). Těžko asi zjistíme o jakou houbu se jedná, možná by stálo za to ho vyzkoušet.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EliVo 28. 6. 2013 06:16

na nějakém jiném vlákně na tomhle fóru u tohoto případu někdo psal, že šupinku zkoumal pod mikroskopem a žádný život nenašel
takže jde o to, jestli to opravdu jsou nějací škůdci...
EliVo
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků