Oleandr

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 25. 9. 2009 12:49

Ahooooj Katko :-) .
Tak jak ti to roste ;-) :twisted: :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 15. 7. 2011 14:10

Zdravím, nevím jestli se zde dočkám odpovědi, ale co způsobuje kroucení listů u oleandrů? Díky za odpověď
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 7. 2011 16:31

Mikelu, listy nafoť a vlož sem do fóra. Hádat takhle zpatra je dost obtížné. A popiš, kdy se listy začaly kroutit (nějaká změna v pěstování?).
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 15. 7. 2011 19:51

Oleandr jsem koupil minulý týden ve výprodeji v Obi, listy už pokroucené měl, myslel jsem si, že to není žádná vážná choroba, preventivně jsem ho postříkal Fastem a Previcurem. Fotky sice nejsou moc kvalitní a nejde to na nich moc vidět, ale snad i tak něco poznátě. Moc Vám děkuji za rady :-)
DSC00887.JPG
DSC00886.JPG
DSC00885.JPG
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 15. 7. 2011 20:18

No, přiznávám, že na těchto fotkách toho moc nevidím, chtělo by to víc detail. ;-) Takže se budu zatím ptát: Jsou pokroucené všechny listy, nebo jen nějaké? Kolik tak z celkového množství? Když se na ně podíváš pořádně, vidíš na nich nějaké škůdce? Prohmatej je ze všech stran - lepí? Když jsi rostlinu koupil, byl substrát hodně proschlý? Jsou pokroucené listy jako by šedivé? Opadávají některé?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 15. 7. 2011 20:37

podle 1.fotky (jen tipuji) zatim to vypada na posátí od třásněnek případně svilušek...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 15. 7. 2011 20:51

Zítra to zkusím ještě nafotit líp a pořádně to prohlédnu a pak napíšu ;-) A pokroucené nejsou všechny, pár spodních listů zežloutlo a odpadlo, ale ty se mi nezdály být pokroucené a substrát byl při nákupu docela suchý. Takže zítra..
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 7. 2011 21:51

Já se vnutím se svou zkušeností se zimováním - babička ho zimovala ve chlévě, přiléhajícím k ledové ložnici. Ve dveřích malé prosklení a malinké okénko, takže byl prakticky potmě, zima na hranici mrazu, vyšší vlhkost z ohromných nádrží na dešťovku.
Mikelu - doufám, že se oleandr srovná, podle šedi v paždí listů bych taky hádal na svilušky. Postřik je potřeba opakovat.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 7. 2011 11:57

Tak já vlastním oleandry dva.Choroby snad ještě neměly, takže v tom neporadím,ale tím postřikem se určitě nic nepokazí.Taky si myslím, že je to docela odolná rostlina.Už jsem dva velké darovala a říkala už nikdy a ouha. Našla jsem při procházce se psem ulomené větvičky a zasadila.Větvičky už prošly mrazem, protože už bývalo okolo 0 st. Samozřejmě zakořenily a už tu máme opět velké rostliny.V zimě jsou ve sklepě kde bývá okolo 10st a bez oken ani tak listy neshodí.
Tak mikelu držím palce myslím, že to v pohodě zvládne.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 16. 7. 2011 14:26

Takže zkusil jsem to vyfotit, ale fotky zase nic moc, nevim jak to mam nafotit, asi mame spatny foták. Listy jsem prohmatával a lepkavé nejsou, všechny listy pokroucené nejsou, jen některé. Asi koupím Svilustop a postříkám to, nebo máte nějaké jiné nápady? :'( Doufám, že se z toho dostane a bude pěkně kvést :) Díky za rady
P7160038.JPG
P7160037.JPG
P7160039.JPG
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 16. 7. 2011 16:39

Mikelu, postřikem nic nezkazíš. Takže ho aplikuj, svilušky vidím jako možnou příčinu. Pokud jsi ale rostlinu prohledával opravdu pozorně, ideálně i s lupou, a stejně žádné škůdce neobjevil, nabízí se jako další varianta dlouhodobější nedostatek vody - to by odpovídalo skutečnosti, žes oleandr koupil ve slevě (o tyto rostliny se moc nestarají). Pokud je zkroucených listů jen pár, všechny bych je odstranila a oleandr dala do kyblíku s vodou na půl hodiny až hodinu, pak ho nech okapat (vodou ho proliješ). Tohle udělej nejdřív a potom již zmíněný preventivní postřik. A dej vědět, jak si oleandřík vede. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 7. 2011 20:01

kvete porad, letos jsem ho presadil do keramickyho kvč. tak ho pred odnesenim asi mesic dopredu nebudu zalevat, jinak s nim nehnu :D Obrázek
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 16. 7. 2011 20:06

Díky za rady :) ještě se chci zeptat ohledně množení řízkováním... s jakým způsobem máte nejlepší zkušenosti? je potřeba použít i stimulátor při zakořenování nebo ne? díík za odpoved :)
mikelu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 7. 2011 20:11

ja udelam rizky 10-15cm,odrbu spodni listy a dam do vody, kteroiu obcas vymenim, vzdy mi skvele zakorenily, zadne velke štráfy
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikelu 17. 7. 2011 07:58

a to mám ustřihnout tu dřevnatou část, že?
mikelu
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků