Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 6. 2011 21:02

Potvrzuji, že má Katka pravdu: postřikem to chce strom doslova omýt a kmen vzít až k zemi. U nás jsou letos všechny všechny broskve zdravé (jedna starší a dvě mladinké), jen celá úroda čítá dva plody (vše pomrzlo). Taky je mohu vyfotit, zítra ukážu :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 6. 2011 21:17

uz zacinam premyslet, cim ji podepru, 25plodu an 2lety strom jsem mozna prehnal, jeste mozna nejake odstranim
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 6. 2011 22:04

Tak, chce to probrat!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 6. 2011 22:10

a to jsem si rikal kolik jsem jich uz otrhal! no jak se holka snazi! no co se da delat
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 6. 2011 19:45

Posílám fotky brokvoní, co jsem slíbila (a zapomněla). Vloni byly tak kudrnaté, že nebyl jediný lístek dobrý, letos vypadají všechny tři po postřicích takto:
Obrázek Click Image to Enlarge Image Hosting
URL=http://www.imagecross.com/a/image-hosting-view-03.php?id=3798broskev_1.JPG]Obrázek[/URL] Click Image to Enlarge Image Hosting
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 6. 2011 20:23

jsou pekne zelene, primo svezi .)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 6. 2011 20:43

Alenko,tak ty jsou opravdu nádherné, :tleskani :tleskani :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 6. 2011 22:15

Děkuju, vloni byly fakt k pláči. Ani jsem moc postřiku nevěřila, ale nějak se mi povedlo trefit letos (a na podzim) počasí i termíny. Takže na té chemii občas přece jen něco bude :-D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Klivie 20. 10. 2011 17:27

Jak to tak vypadá tak letos nestihnu postřik na broskvi. Prý by měla být úplně bez listů a nemá mrznout. Listů má stále plno a než jí opadají tak bude pěkně mrznout anebo pršet.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 10. 2011 17:58

vloni jsem postrikal broskvon az po novem roce a nemela jediny kaderavy list, takze si mylim, ze je podzimni osetreni precenovano...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 10. 2011 20:50

Asi je to jak v které oblasti: pokud té kadeřavosti není kolem tolik, nebo jsou v okolí stromy ošetřené, zvládnete to snad s jarním postřikem. Mně se to bez podzimního postřiku nikdy nepovedlo, a třebaže nebyl strom úplně zdecimovaný (jako před dvěma? lety), vždycky nějak kadeřavostí postižený byl. Takže raději spoléhám na kompletní postřikovou kúru :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 10. 2011 21:06

mozna to muze byt i oblasti, samozrejme v mistech kde vic prsi bude tlak choroby vetsi, coz my jsme usetreni, soused ma asi 5,6stromu a taky v poradku
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 10. 2011 14:36

Jenže ta naše byla jak po trvalé, hrůza. Ale do půlky listopadu by neměl padat sních tak doufám, že nebudou ani mrazy. Teď je teplo tak to snad chvíli vydrží a nějaké to listí ještě opadá. Chtěla bych ji postříkat i proto, že sousedi vedle mají malou broskvičku a na tu by se to přenášelo taky. Jen přemýšlím co by bylo nejúčinnější. Jestli Kuprikol, Sulka a nebo něco jiného.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 10. 2011 19:10

Prodává se nějaká sada postřiků (něco jako Zdravé jablko a pod.) přímo na kadeřavost, měl by v tom být i přípravek na podzimní postřik. Ale myslím, že Kuprikol by postačil.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 24. 10. 2011 20:31

jj Kuprikol nebo Champion bude dostacovat
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků