Kadeřavost broskvoně

Vše o pěstování třešní, višní, meruněk, švestek, rynglí, broskví a dalších

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 17. 1. 2011 18:18

mozna, ze prave ta piscita zem je tajemstvim uspechu :tleskani
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 19. 5. 2011 21:32

tak se zadarilo, broskvon vypada dobre a kaderavost nema, i plody tam jsou, dnes jsem udelal mensi probirku :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 23. 5. 2011 21:32

mě zlobí kadeřavost u té ranní,a pozdní se zdá být v pořádku.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 23. 5. 2011 21:46

Probírku letos nemusím dělat vůbec u ničeho, mráz se postaral. Ale už mi raší ořech a réva, broskvím listy zůstaly, jiného nic :'(
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod mičurinec 23. 5. 2011 22:00

to byla u tebe takova zima?!!!
jinak dnes jsem prihnojil broskvicku tim hnojivem co je primo na broskvone, plody tam jsou, ae hodne jsem ji probral, je jeste mlada...ale potesilo me to, ze nema ani jeden list kadervay-neuveritelne!
orechy nastesti OK
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 5. 2011 19:41

Bylo přes minus pět a k tomu vítr, takže efekt ještě důkladnější. Třešně pryč, na jabloních tak pět-šest jablek, slívy a švestky mají asi taky tolik... Trochu víc je hrušek (přes 10kousků). Přitom letos všechno tak pěkně kvetlo a nasadilo, škoda toho. Zmrzla skoro komplet i nakvétající vistárie, na tisu mladé výhony, omrzlo všechno, co rašilo. Takže letos budu při toulkách zahradou chroupat cukety a možná rajčata budou (když je nedoláme vítr ;-)).
Ale kadeřavost se zatím ani u nás neobjevila, že bych tak pěkně a včas postříkala?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Klivie 24. 5. 2011 20:21

Za to my ji máme kudrnatou celou, asi holka půjde pryč. Ať stříkáme jak stříkáme je kudrnatá. Jestli měla za celá léta 10 broskví tak to je hodně. Přitom chuťově je výborná. Má to holka spočítané. Ořechy žádné, všechny zmrzly, ale snad bude dost jablek. Pokud neopadají suchem. Prý má být hodně sucho, snad se to nevyplní. Jak píše Fidich tak krásně všechno kvetlo a tak nadějně to vypadalo.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 24. 5. 2011 21:15

Na chrupkách máme asi 10 živých třešní, tak jsem počítala, že šest jich sežerou ptáci, dvě buď shnijí nebo ještě spadnou a zbyde nám každému jedna na ochutnání.
Sucho máme už teď, bouřky běhaly kolem, pár kilometrů kolem dokola od nás lijáky a tady doslova jen pár kapek (takže se zalévá). Dnes navečer to fičelo ze severovýchodu, třeba nějaké dešťové mraky přijdou :?:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 5. 2011 12:52

Tak manžel aplikoval nějaký postřik,ale nějaké kadeře to stejně má. Voda v sudech nám už pomalu dochází také. Nedávno přišla faktůra za vodu z minulého roku.Doplatek 1300kč a to vloni celý květen lilo.Letos už začínáme používat hadici, tak už teď se hrozím příští faktůry.Nejvíc mě štve,že my za tu vodu co dáme do zahrady musíme platit i stočné.Ta zahrada by se měla nějak zohlednit ve fakturaci.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 5. 2011 14:37

Jen aby pak nechtěli daň z toho co vypěstuješ. :pozor :pozor Víš jak to dnes chodí, jen se zdražuje a zpoplatňuje.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 6. 2011 11:50

Nerada bych to zakřikla, ale letos se naší broskvičce, zdá se, kadeřavost taky vyhla. Musím ji ještě pořádně prozkoumat, zatím jsem mrkla jen tak "z rychlíku".
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 1. 6. 2011 18:59

i ja jsem spokojen-ani list kaderavosti, jupí
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 2. 6. 2011 17:53

Za to my ji máme jak po trvalé. Dokonce jsem zjistila, že na ní nějaké plody letos jsou. Má smysl ji ještě něčím stříkat a nevadilo by to plodům? Pokud by byl ještě nějaký postřik vhodný tak jaký? Předem děkuji.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 2. 6. 2011 18:34

Klívie, kolikrát jste ji tentokrát stříkali? A čím?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 2. 6. 2011 20:12

nyni postrik jiz nezabere, takze spis otrhat ty nejhorsi listy...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků