Jahody pěstované v pyramidě

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 5. 2010 05:12

Dobré ráno.
Richenzi to vypadá krásně, to bude chodit malá Verunka ďobat ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 22. 5. 2010 15:07

Moravandi ty snad vůbec nespíš.... :hm Hlavně , aby nějáké jahody vůbec vyrostly. Ráno jsem sehnala ještě zbytek jahod u Kozla . Paní mi je dala se slevou , část sazenic už byla K.O. Ale mě to stačí a ještě zbyde.. :lol:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 5. 2010 15:12

Ale spím. Ale jak už začne být ráno brzo světlo, tak už nemůžu spát. A abych celou rodinu nebudila, tak si jdu hrát s počítačem. Oni mi vždycky nadávají že kramařím a budím je :-[
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 22. 5. 2010 17:08

Richenzo jste šikulky :-) :-)
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 5. 2010 17:59

Richenzo máš to moc pěkné, :tleskani :tleskani taky jsem to zkoušela v té pyramidě, jenže mi to docela dost prosychalo.Už je mám zpátky v záhonku, třeba to budeš mít lepší.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 25. 5. 2010 20:13

Princip pěstování jahod v pyramidě,je o tom,že na malém prostoru a pří relativně malé údržbě se získá velké množství plodů.V žádném případě toto ale nemá vliv na chuť nebo odolnost plodů.Takto jsem pěstoval jahody,pokud byly děti malé,a tedy byl o toto ovoce zájem na upravených kompostech.Vzhledem k tomu,že mám dostatek kompostovaného materiálu,tak na zbitcích starých jsem vyřezal stupně a nasázel jahody.Bylo jich v průměru 250-300 ks.Uroda byla vždy jistá,ale souhlasím s tím,že se vyplatí obnovování porostu po třech letech.Po této době většinou velikost a kvalita klesá(ale to i u běžného pěstování),a choroby se projevují ve větší míře.Pokud máte odrůdu která vám vyhovuje a chutná,pro domácnost, můžete použít sazenice ze šlahounů, jinak je samozřejmě lépe použít zdravou novou sadbu(ať frigo nebo klasiku se zajištěním bezviroznosti).

-- 25. 5. 2010 21:15 --

Děti už vyrostly a mají jiné zájmy než mlsat jahody,a vnoučátka též na obzoru nejsou tak je pěstování jahod v mém případě už minulostí.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Richenza 2 29. 6. 2010 18:49

Tak hlásím , že už jsme měli prvních 5 jahod z pyramídy. Aktuální foto není , počítač doma je zrovna KO . Tak aspoň trošku starší. http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3371 ... 030264.JPG http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3371 ... 030259.JPG
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 12. 7. 2010 08:15

Richenzo,vím ,že je po jahodách,ale supr ,to já jsem vloni koupila nové sazenice,protože jsem chtěla jinou odrůdu a naběhla jsem si.Sazenice vůbec nerostou a jahůdky nikde.To jsme dali kvalitní substrát.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 7. 2010 15:23

Evi já mám stále plodící a mám tam plno odnoží, nechceš je dát zakořenit a pak poslat? Název odrůdy už přesně nevím, ale myslím si , že je to EVITA.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 7. 2010 06:33

Jani ,jseš hodná,stačily by mě čtyři,já to nemám kam dát.Ale děti by mohli zobat.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 14. 7. 2010 09:07

Tak jo, pak Ti to pošlu i s Gloxinií¨. A taky už snad nebudou taková vedra.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 26. 4. 2011 20:14

Nevěděla jsem, kam dát můj příspěvek, tak sem.

Představte si, že už mi kvetou jahody :hm To se ještě nestalo, že tak brzy. A co vám :?:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 26. 4. 2011 21:31

Mně taky. Převislé a ve skleníku. 8-D 8-D 8-D
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 27. 4. 2011 06:57

Už se také objevují první květy.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 27. 4. 2011 22:00

Jani já mám ty od tebe celou zimu venku v truhlíku, a už kvetou. :hm :lol:
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků