Orchidej Vanda

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 2. 2011 20:21

Jsou nádherný ;-) :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 2. 2011 20:39

Evžene všechny krásné. :tleskani :tleskani :tleskani Šikula. :hm :mrgreen:
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 2. 2011 20:45

No teda to je zbírka vand to bude krása až zakvetou. Phaleňáčky tam vidím také,takže další orchidejový člověk, pěkně se nám to tu rozrůstá :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 2. 2011 20:53

Krásně Ti to všechno kvete. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 13. 2. 2011 23:22

To je nádhera...... :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šár.ka 14. 2. 2011 19:32

ahoj děvčata :-) Jakuku, ty jsi fakt šikulenka a ty tvoje holky jsou pomalu zázrak! 8-D My tady můžem fakt jen číst a koulet očima, jak vám to některým jde!
Já teď nějak nestíhám na net, ale musela jsem se přijít pochlubit. Moje namáčecí kúra ob den nese první pozitivní výsledky! Podařilo se mi probrat k životu kořeny a docílila jsem PRVNÍHO ŽIVÉHO KOŘENU! 8-D Já vím, je to jen kořen ... ale ty potvory nedělaly vůbec nic. Takže růžová má nový list a konečně živý kořen a oranžová vypadá, že kořeny se taky probírají, ale není to zatím úplně vidět, ale roste nový list a to teda daleko větším fofrem než u té růžové! TAk jsem zvědavá, jak budeme válčit dál ....
Obrázek Obrázek
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 2. 2011 19:40

Žádný "jen" kořen, to je důležitý kořen. Těmihle novými kořeny toho nejvíc přijme a když jí porostou kořeny po namáčení obden, tak asi tohle bude potřebovat. S mnizernými kořeny bys se daleko nedostala. Mě ta červená Vanda začala chřadnout teprve, když zaschly nové kořeny. Do té doby sice nekvetla, ale listy i kořeny měla krásné. Pak už se nikdy nevzpamatovala a nový kořen si můžu leda přát. Na kvetení času dost a Jana, to je nepřekonatelný ascocendí kouzelnice, tu asi hned tak nedostihneme. Jak jednou přijdeš na to, co chtějí, jsi v poho. Jen přijít na to.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 14. 2. 2011 21:16

Ahoj šár-ko, to je dobře, že se tej Tvojí holce daří, my je máme asi tak nastejno, viď? Já musím taky ukázat mojí, mám radost z nového listu a kořenu jak ostatní z květního stvolu :mrgreen:
ObrázekObrázek
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MA-SK 14. 2. 2011 22:10

Rozárka - je to pekná rastlina. Ale nemá malý kvetináč? Ako dlho ju máš v tom zasadenú?
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 14. 2. 2011 22:15

MA-SK - mám jí v tom asi od prosince, myslím, že květináč není malý, asi se jí takhle zatím líbí, protože list i kořen rostou před očima :hm
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emive 15. 2. 2011 07:19

Já si myslím,že na kvetení u vand a ascd záleží jak jsou ochotné kvést v červenci jsem koupila od Lusch.oranžovou ascdu Su Fun Betau-kořeny má tak slabé,ale kvete už po třetí sice květy jsou malé a nemá jich moc-teď má jen tři,ale to ji náš kocourek,když jsme ji namáčeli ukousl špičku květního stolu.Ostatní jsou silné rostliny a nic jak říká Dama některé jsou asi problematické.Dnes nebudu doma,ale zítra tu mou rekordnici vyfotím
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MA-SK 15. 2. 2011 10:51

Rozárka 3 píše:MA-SK - mám jí v tom asi od prosince, myslím, že květináč není malý, asi se jí takhle zatím líbí, protože list i kořen rostou před očima :hm


Je naozaj krásna, ale keď si predstavím, ako v lete prirastajú korene mojim Vandám, zdá sa mi malý, len kvôli tomu že by bolo treba presádzať.
Obrázky - Len na objasnenie mojej otázky.ObrázekObrázek
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 15. 2. 2011 11:05

To jsou tedy mohutné kořenové systémy. Já zatím od loňska bojuju o existenci každého kořínku. Rozárka ji určitě nemá takhle obrovskou a ještě i dvě rostliny. :tleskani :tleskani :tleskani
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MA-SK 15. 2. 2011 12:55

Ony takto krásne začnú rásť v momente ako sú zavesené do koruny stromu. Pobyt vonku im veľmi prospieva.
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 15. 2. 2011 18:28

Zajímal by mě váš názor. V prosinci jsem si koupila vandu a zatím ji nezačaly růst kořeny. Kořenů má dost, ale při koupení byly všechny špičky zaschlé a pořád se k ničemu nemá. Vypadá prostě pořád stejně - neroste ani nechřadne. Nemůže to být tím, že má málo vody? Visí volně - jak často zaléváte volně visící vandy?

-- 15. 2. 2011 18:29 --

Šár.ka: Gratulace ke kořenu. :D
HladováHousenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků