cibuloviny

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 2. 2011 18:59

Takhle bych to zase nehrotila.Dala bych je normálně do zěmě,bála bych se že mi jinak vyschnou.Jen možná letos nepokvetou ,ale uděláš co uznáš za nejlepší k ničemu Tě nepřemlouvám. Ja osobně nechávám tulipány v zemi, nemám už sílu je pořád vytahovat a sadit každý rok a ani mě to nebaví.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 2. 2011 19:49

no je ale docela znat ten rozdil, kdyz se vyndaji a nebo ne... jinak u nas kvetou na zahone jiz primule...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 7. 2. 2011 22:05

Já mám tulipány mezi růžema a taky je nevytahuji a kvetou krásně. Takže nejdřív kvetou tulipány a pak se do toho dají růže.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 2. 2011 13:13

Já teda tulipánky vyndávala uvidím jestli mi tam něco nechali a taky jak jsem se tady loni zmiňovala, zrovna na tenhle zákon přišli sousedovic koně .Hledali tam jabka,jenže puda jak byla nakypřená dostala pod jejich váhou docela zabrat.

Teďka mají u nás v Plusu spoustu nakvetlých tulipánů nejspíš už jako Valentýnky :-) loni měli ty amky v krabičkách dokonale prolezlé spálou. Dvě jsem si koupila a nezachránila jsem z toho nic. :'(
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 8. 2. 2011 14:19

Klivie to je ono mám je taky zasazené mezi jinýma kytkama.Když bych je měla vytahovat, tak to by bylo nejlepší je mít samostatně,jinak se tam nedá pořád rýpat do trvalek.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 2. 2011 18:26

ty stare babickovske tulipany mi kdysi taky kvetly, ale od dob co jsem zkusil vyndavani kazdorocne tak od ty doby je sazim kazdy rok a je to o parník lepsi...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 2. 2011 22:00

No ,je to tak, tady na naší zahradě bylo hodně tulipánů po předcích, jen rostly ale většina nekvetla.Když jsem je chtěla vyrýt a přesadit, byly tak hluboko, že se jich většina ani vyrýt nepovedla. Vypadá to, že se rokama jaksi zavrtávají a už nekvetou.Teď je taky stále vyrývám a sázím znovu .Aspoň vím kde jsou.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 2. 2011 19:09

a velikost kvetu je ohromujici..a nemluve o virozach...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 9. 2. 2011 19:31

Tak já si na květy nemůžu naříkat a proto zůstanou tam kde jsou. Až bych viděla, že už to není ono tak je vykopu.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 9. 2. 2011 20:12

no Jani, v tom malem je to hracka, to vyndas za 5min a je to, v praci vyndavame toho fůry...nakonec mi pocitani mi proslo rukama 60tisic cibuli :-D a ta kvalita jiz oproti dvouletym, ktere tam byly o rok dele byla az desive velka
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenkak2 10. 2. 2011 14:04

Že se cibule tulipánů přebarví postupně do červena jsem už slyšela.Ale teprve teď přemýšlím jak to funguje.Může mi to někdo vysvětlit trochu odborněji?Jak to dělají Holanďani, aby jim nepřebarvovaly.Přebarví jen stará cibule,nebo i mladé od ní už jsou červené?
lenkak2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 10. 2. 2011 17:42

jako u vsech rostlin za to mohou saví skudci, takze napr.trasnenky, msice...osavaji jednotl.kusy rostlin a tim stale infikuji dalsi a dalsi, dane rostliny diky virum zmeni barvu kvetu - svetla a tmava viroza, tez listy mohou mit mozaiky, nektere odrudy jsou nachylnejsi a tak postupne slabnou a jsou na tom hur a hur... takze pokud se virozni rostliny infikuji a zjistime to, musi se ihned odstranovat
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lenkak2 11. 2. 2011 07:59

Takže včelky jsou v tom nevinně.
lenkak2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 11. 2. 2011 15:28

to teda zarucene, savy hmyz nebrat!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alkuska 5. 4. 2011 09:09

Dotaz: letos mi poprve kvetou tulipany z holandska ale misto aby byly normalne vysoke, maji asi 10 cm. Muze to byt suchem? Nebo je to proste odrudou a vyssi nebudou?
alkuska
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků