Vadnoucí kaly

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 22. 12. 2010 20:45

Mirku,to šlechtění je vždycky sázka do loterie,
někdy se stane,že celá ta práce příde v niveč,když se zjistí,že je rostlina málo odolná proti chorobám.
a čím se zabívám,no moc času mě nezbívá,ale mám velikou zahradu a tak jsou to převážně pěnišníky,konifery a jehličňany,také /zelenina a ovoce/
nejvíc času mě zabere pes a foták.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 22. 12. 2010 21:43

to mas fajn .-) ja penisniky mit nemuzu-kvuli nedostatku polostinu a velkemu suchu, tak aspon v praci se kocham tema lánama :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karine 6. 2. 2011 07:38

Jej, som rada, že som našla niekoho, kto pestuje kaly, :-) ja pestujem tie farebné, ale mám ich málo, lebo pestujem len tretí rok a všetky hľúzy kupujem, len jednu som dostala, bielu, ale také malé hľúzy, že mi ešte 2 roky rástli len listy, tak dúfam, že sa tento rok konečne dočkám aj kvetu.
Čo ma na nich potešilo, že sa dajú krásne prezimovať v chlade aj bez zeminy a nie sú vysušené, na rozdiel od ľalií, ktoré som nechala v papierovom sáčku v chlade a asi sa mi usušili. :roll:
Niektoré kaly som už zasadila pred pár dňami do kvetináča, lebo mali veľké klíky, na jar pôjdu na balkón.
Karine
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 2. 2011 15:55

ja kaly vysazuji primo do volne pudy-kvetou vice a vetsimi kvety, navic se vice takto namnozi, ohledne tech lilií-ty se maji pres zimu skladovat v raseline nebo hoblinach-prave kvuli tomu, aby nevyschly... jinak o te bile kale...pokud se jedna o kalu zimní...Zantedeschia aethiopica tak ta pres leto nepokvete, i kdyby chtela-pestuje se pres zimu a kvete prave do tedka, pokud to je kala albomaculata tak ta je v pohode-pestuje se jako bezne barevne kaly behem leta...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karine 26. 5. 2011 11:52

Tak tie biele kaly som vysadila do voľnej pôdy v záhrade, sú to tie letné s hľúzou a už mi vyliezajú, som zvedavá, ako mi narastú oproti tým v kvetináči. :-)
Karine
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 6. 2011 19:25

rozhodne budou lepsi ve volne pude...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků