Vadnoucí kaly

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod AMI.H 2. 3. 2009 12:29

Dobrý den, Simono, před hodinou jsem odeslala slíbené hlízy kal. Až Vám přijde oznámení
z pošty, tak tam "utíkejte", aby je pošťáci neskladovali ve "spodním patře". Mohli by z nich vyrobit "pyré" (bohužel nemám s doručováním balíků dobré zkušenosti). Přeji Vám krásné květy, abyste nemusela psát dotaz do tohoto fóra "Vadnoucí kaly". ;-)
AMI.H
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 2. 3. 2009 12:34

Jéé děkuju :-) tak to budu dávat pozor na pošťačku
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 5. 3. 2009 21:01

tak už mi přišly a vypadají v pohodě..dala sem je troche do chladna a o víkendu je asik zasadím..
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 5. 3. 2009 21:48

ja je namorim v dubnu pred vysadbou a pujdou ven...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 12. 2010 19:44

Hani, mas jeste kaly?-hodne jsi na tema kaly psala, tak proto se ptam...dik
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 12. 2010 20:27

Mirku,jak jsem ti už psala ,zrušila jsem veškeré hlíznaté rostliny tak i kaly, :hm
za deset let jsem získala hromadu informací,jsou nenáročné a co se mě na nich nejvíc líbilo,
byla odolnost proti škůdcům a nemocem. :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 12. 2010 20:29

ja je mam,ale malo-vsak vis, kdyz neco chci tak poradnou hromadu :-D a jake barvy jsi vubec mela? ja se obavam toho, ze ty cervene(oranzove) budou chytat hniloby-to je asi jediny handicap kal, ze nektere jsou citlive na hniloby...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 12. 2010 20:35

to máš pravdu,jedina odolná proti hnilobám byla ta bílá,která nevytvářela hlízy ,ale jen kořeny.
hlíznaté se nesmí nechat stát ve vodě,
já jsem s nima neměla žádné problémy,jen mě u nich štvalo,že nekvetou tolik jak ta bílá,
Já jsem kdysi měla snad všechny co byli v nabídce lukon glads od p.Koníčka
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 12. 2010 20:37

skoda, ze je uz nemam, bych je zkoupil hned, uz ted vim, ze jich budu muset koupit aspon 90hliz .-))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 12. 2010 20:43

škoda,že jseme se neznali dřív určitě bych ti je nechala
kdysi jsem mečíky,lilie a další vystavovala na naší místní výstavě co mám na rajčeti,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 12. 2010 20:47

no ja meciky a jiriny jiz vystavuji, lilii mam dost,ale zatim to nestaci na vystavu, kaly jsou super, ze tak dlouho vydrzi kvest a tez ve vaze..bohuzel cena kal je asi nejvyssi z tech cibulovin
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 12. 2010 20:56

to jo,nejlevnějác vždycky vyšli mečíky a ke všemu se dalíi pěkně namnožit z brutů.
mečíku jsem měla kolem osmi stovek odrůd,takže se mě to vyšplhalo na necelích 5000 kousků.byli všechny nádherný,ale mě se vždycky nejvíc líbila stará odrůda olinka,
jako poslední jsem loni prodala všechny kosatce,asi 30 odrůd,myslím že ty najdeš vyfocený na rajčeti.
Naposledy upravil HanaT dne 20. 12. 2010 20:59, celkově upraveno 1
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 12. 2010 20:58

ja mam zatim 200odrud,ale kdyz pripoctu nynejsi zacatky slechteni tak to nechci ani videt - navic mam svoleni nakazit Karen, ktera je chce pestovat a mozna taky slechtit..takze to bude neco :)))
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 20. 12. 2010 21:02

tak to vám držím palce,je to náročná práce a k tomu potřebujete hodně trpělivosti,ale jak jsem viděla tak tobě se už daří ,a máš pěkný mečíky z vlastního šlechtění.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 20. 12. 2010 21:31

no mam z nich radost,ale vsak vis, to co je pekny muze byt malo odolny a taky malo mnozivy... ale zas je to napinavy a hl.muzu toho mit hodne :-D a cim se zaobiras ted Ty,Hani?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků