Botanické orchideje

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 11. 2010 16:22

Uvidíme co z toho bude a nebo nebude :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 7. 11. 2010 09:03

Ještě jsem si přivezla Sedieru japonocu.
Obrázek
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šár.ka 7. 11. 2010 10:43

Kandl, tak to bude ale nádhera, až to rozkvete! 8-D Kde to budeš mít? Normálně mezi phalkama? Hele, kam vy na tu botaniku chodíte? .. se přiznám, že tohle je pro mně naprosto španělská vesnice ... nevím o tom vůbec nic 8-S ... nemám vůbec žádné informace ... :-[
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 7. 11. 2010 10:51

Šarko takhle by měla kvést.
Obrázek
Koupila jsem jí také na výstavě na Slupi.(botanických orch.tam měli dost)Je to drobná rostlinka a prý se pěstuje podobně jako phaly.Na obr. je navázaná,já jí koupila v květináčku,tak jí v něm nechám a uvidím,jak se jí povede.Botanické orchideje se dají sehnat na výstavách,nebo objednat.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šár.ka 7. 11. 2010 11:03

jj to jsem si hnedka našla, jak to vypadá! proto jsem psala, že to bude nádhera až pokvete! já vím, že se dají koupit a objednat .. ale mně jde o to, že o botanice nic nevím a pak vždycky jen koukám a obdivuju co krásného jste si koupili! jako kam na to chodíte, že víte, která botanika je v pohodě na pěstování jako phal a tak. já tohle prostě už na netu sledovat nestíhám ... přemýšlím, že si nechám po zpátku poslat - koupit Kouzelnou orchidej, že třeba tam mě to někam navede zase dál .. no nevím! :hm
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 7. 11. 2010 11:54

kandl: To mě teda překvapilo, že na víkend nic nedovezli. Já tam byla ve čtvrtek a právě už to bylo hodně probrané (jen botaniky bylo hodně, tu asi moc lidí nekupuje) a myslela jsem, že na víkend něco navezou. :hm To podle mě prohloupili, protože o víkendu tam jde nejvíc lidí, a připravili se o tržby.

Jinak vanda (ascda) je krásná, tyhle tečkované se mi hrozně líbí! :tleskani
A Sedirea japonica je taky krásná, moc zajímavý květ. :tleskani

Šár.ka: Já jsem si v létě koupila v levných knihách myslím za 139,-? Encyklopedie orchideje od Ježka a tam to hledám. Je tam velká část botaniky, co terra nabízí, vždycky s fotkou a popiskem. A co nenajdu, hledám na internetu. Nabídku terry jsem si seřadila podle ceny a projela všechny kyti do 250Kč (na dražších nechci dělat pokusy:) a ty, co bych chtěla, jsem si vypsala. I když jsem si nakonec přinesla úplně jiné poddruhy - na výstavě měli i spoustu rostlinek, co v internetovém ceníku nejsou napsané. A radši jsem se ještě zeptala na výstavě, jestli ty kyti opravdu přežijou normálně v bytě.
Jenom je blbý, že terra má v těch názvech hrozně moc chyb a kolikrát se člověk nemůže dopracovat ke správnému názvu a nedaří se tu kyti najít.
HladováHousenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 7. 11. 2010 12:02

Housenko to mě překvapilo také.Když jsi to viděla ve čtvrtek,tak si dovedeš představit,jak to vypadalo v sobotu.Lidí tam bylo hodně a asi i hodně zklamaných včetně mě.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HladováHousenka 7. 11. 2010 12:12

No v ten čtvrtek tam toho měli už hodně málo. Phalů jeden stůl a potom tak od každého druhu 2 rostlinky, od něčeho už jen poslední (což věřím, že do soboty všechno zmizelo), takové poloprázdné stoly. Jenom vand a botaniky hodně...

Kdybych si chtěla koupit něco jiného než botaniku, tak bych asi byla dost zklamaná už v ten čtvrtek. Byla jsem ráda, že tam byly 2 poslední Rhynchovoly, tak jsem rychle uzmula tu za 250,- a nic jiného nebotanického bych si tam vážně nevybrala.
HladováHousenka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 7. 11. 2010 13:30

Kandl hezkou orchidku si si pořídila,držím palce. :tleskani :tleskani :tleskani
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 11. 2010 16:13

Je moc pěkná , klidně může v substrátu zůstat, jen kolem ní dej mističku s mokrými kamínky, ale to Ty už asi určitě víš. Vyvázaná na kůře je tak do vitrínky s mlhovačem, jinak bys se asi urosila.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 8. 11. 2010 07:45

Cez vikend som bola na vystave v Budapesti a kupila som si rhynchostylis gigantea a este oncidium papilio x sanderae /to by mal byt psychopsis/ uvidime, co z toho bude.

-- 8. 11. 2010 07:47 --

Potom poobede dodam foto na rajce
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 8. 11. 2010 09:59

:potichu 8-D :shock:
Psychopsis papilio X sanderae
Obrázek
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 8. 11. 2010 10:26

cibusik píše:
Potom poobede dodam foto na rajce

Zuzko mrkla jsem ti na rajče moc pěkně sis to uspořádala :-D
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 11. 2010 11:48

Ario už ho máš KONEČNĚ doma ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 8. 11. 2010 12:03

nemám ObrázekObrázekObrázek

takle má vypadat ten co koupila cibusik
Naposledy upravil ario dne 8. 11. 2010 12:13, celkově upraveno 3
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků