Maliny a ostružiny

O pěstování jahod, malin, rybízu a dalších druhů ovoce

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod crosan 5. 2. 2009 19:01

Páni jo, to je úroda :hm :hm :hm
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 5. 2. 2009 19:23

Nádhera :tleskani , rovnou jsem dostal chuť.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod kejki3 6. 2. 2009 00:00

Tedy čím je to hnojené? A asi je to zalévané, ty potvory jsou jak Adéla.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vili312 6. 2. 2009 10:08

Možná, že všechny překvapím, hnojené nejsou naprosto ničím, zalévané jsou běžně s plochou, ale svod vody ze střechy teše přímo na rostliny. Důležitý je včasný sestřih, i když jsou ještě některé plody nedozrálé. Ja maji vypadat po sestřihu :

V plné plodnosti:

Obrázek
Takto má vypadat sestřih, pro dobrou úrodu v dalším roce.

Obrázek

Obrázek
Nejjednoduší způsob uchytu šlahounů na osnovu, pomoci hliníkového drátu.

Obrázek
vili312
Návštěvník

Odeslat příspěvekod michaela.z 16. 3. 2009 22:13

Dobrý den, přečetla jsem celou diskusi o malinách. Až nyní jsem zjistila, že existuje i jiný druh malin než jednouplodící. Potřebovala bych poradit jaké maliny na dvorku máme. Naše maliny jsou hodně staré. i několik desítek let. babička je stříhala způsobem, jak bylo jaro, tak je všechny ustřihla u země. Začaly plodit až v 2. pol. srpna. A poslední nám už zmrzaly.
Já jsem je začala před 3. lety stříhat -> dvouleté výhony (ty co jsou uschlé) ustřihnout u země a jednoleté zkrátit o 1/3 (tak jsem se dočetla, že se mají maliny stříhat). teď jsem zjistila, že ne všechny maliny se stříhají tímto způsobem. Potřebovala bych poradit, jaké maliny vlastně na zahradě máme. Po mém způsobu řezu se stalo to, že začaly maliny o něco dříve plodit, ale plodí taky do prvních mrazů. Kvalita malin je víceméně stejná, snad jen jsou trošku menší a jejich podstatně víc.

naše maliny jsou na skoro na všech výhonech, plodí i na nových i na jednoletých. jednoleté výhony se vyplodí a na podzim/zimu uschnou. Plodí v kuse 4-5 měsíců, jsou ve stínu a mají dostatek vláhy ze střechy. Nepozoruji, že by vzešly do květu, odplodily a zase nasadily květy a znovu plodily, tak jako stáleplodící jahody. Tyto naše maliny plodí celou dobu stejně a pořád. Ne jako jahody ve vlnách.

Doufám, že jsem se vyjádřila správně, jsem laik, tak mně berte s rezervou. jen bych potřebovala poradit jestli máme teda jednouplodící nebo stáleplodící maliny. Děkuji
michaela.z
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 22. 3. 2009 20:03

Zapomíná se na klasickou pohromu jahod ,malin,ostružin a prostě všeho dobrého a lahodného.A to PLÍSEŇ ŠEDÁ Botrytis fuckeliana.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod helenamarie 22. 3. 2009 21:00

Podle mě máš remontání, čili 2x plodící maliny. Loňské výhony plodí v létě, mezi tím narostou mladé výhony, které plodí na podzim až do zámrazu. Já je mám taky a řežu jak tvoje babička - na jaře úplně k zemi a nechat nové. Ty vzejdou rychleji, nemají konkurenci a dají větší množství plodů - až do zámrazu.
helenamarie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vrana1 24. 3. 2009 22:46

Pořidte si lepší odrůdu a hned se to změní.
Jak tam tu fotku prosímvás dostáváte? já na to nemohu přijít, je to zase jiné než na livingu.Living dnes zkolaboval a nevim jestli se ještě rozjede.
vrana1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 25. 3. 2009 18:09

Podívej se na O tomto fóru a Abecedě na to vkládání fotek
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 7. 4. 2009 21:09

To je zajímavé. tady jsem dávala dotaz na odrůdu ostružiny přímo pro Dana
pracně jsem to opsala, ať to nespletu a je to vymazáno. Díky,
,
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 13. 8. 2010 17:14

u nás už zrejú ObrázekObrázek
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 8. 2010 00:02

Taky už oďobávám, ale jak nesvítí sluníčko, tak jsou kyselé.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 7. 2011 21:40

Mirku a Dane,co myslíte vypěstuju maliník černoplodý taky řízkováním a nebo jen odkopkem,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 7. 2011 21:51

ja myslim, ze bys mela obojim, i kdyz jistejsi by melo byt rizkovani, kdo vi co je tam vespod..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 13. 7. 2011 21:53

jo,díky mám v plánu ho na podzim nařízkovat,díky za radu,
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků