Dendrobium

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 6. 2010 17:16

http://karkulkacz.rajce.idnes.cz/Moje_O ... veteni.jpg
Já mám nějaký jiný druh ,ty pahlízy nejsou tak silné.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 6. 2010 17:19

Já myslím že ho máš stejné jak je moje Klárka. S rozdílem tím, že tobě krásně kvete a mě prd :hmm:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MA-SK 13. 6. 2010 17:34

Šárka - pobyt vonku neublíži ani jednej z nich.
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 13. 6. 2010 17:51

Obrázek Věrko ,ale to není moje kvetení .
To je to moje ,tak uvidím jestli nakvete.
Naposledy upravil Evouš dne 13. 6. 2010 17:56, celkově upraveno 1
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 6. 2010 17:53

Aha tak pardoon :-[
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 13. 6. 2010 18:09

Jé Evi ty ji máš velkou než mě tak doroste :hm :hm :hm koukla jsi na předchozí stránku dávala jsem tam fotku
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 6. 2010 18:14

Holky ja mám taky to KINGIANUM a rostou mu ty keiki, taky jako vzteklé.Jsem zvědavá jestli někdy pokvete a myslím patří mezi ty chladnomilné je venku.Koupila jsem ho, když už odkvétalo nemám ho zas tak dlouho.
Šárko všechny na které ses ptala mohou být venku, udělá jim to dobře.Doma mám jen Phalenopsii, jinak jsem dala vše ven.
Na některém vršku dendra nobile už vidím bouličku, zase asi pokvete předčasně.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 13. 6. 2010 18:29

Ahojte , posielam moje dendro od Evky , má 5-6 keiky zo substrátu a niečo sa začalo kluvať na 2 stonkách, prepáčte dávno som tu nebola, ale bola som v Čechách a miesto v Prahe som bola v Chrudimi, teda v Trpišove , ale to je len 4 km rozdielObrázek
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 6. 2010 18:33

Kvete to Kingianum vůbec někomu ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 13. 6. 2010 21:19

Mně :lol: I když je to spíš berry oda, ale vlastnosti má velmi podobné.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 14. 6. 2010 06:03

Jani já jsem vám posílala keiki,já mám původní rostlinku.Bylo to tenkrát takové překvápko když jsem vám posílala balíček ,myslím ,že jsem ho poslala i Šikulce.Marcela měla rozdělenou rostlinu,tak ji má větší.
Gemmo prosím mohla by si dodat foto tvého king.Já nevím název toho mého,cedulka tam nebyla.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vloucak 14. 6. 2010 06:58

Ahojte ;), včera jsem se zase stavila v ikei ... a měli tam obří plato mini dendrobií :shock: to jsem ještě neviděla, no byly nádherný a takový droboulínký :D tak jsem si samozřejmě musela jedno pořídit (149,-) květináček doslova přecpanej rostlinkama a kvetou 2 šlahouny. I s květináčkem to má sotva 25cm Obrázek no je boží strašně se mi líbí, s dendrobii teprve začínám, už mám 2 velký teplomilný dendrobia a u jednoho mi asi raší nová rostlinka, takový pupen od spodu, tak snad se jim u mne daří a bude se dařit i tomu drobečkovi :-D
PS: foto mám i na rajčeti
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 14. 6. 2010 07:04

Je úžasný :tleskani :tleskani :tleskani a je to vážně mini, nevyroste to :hm ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šár.ka 14. 6. 2010 07:27

ahoj děvčátka, děkuji za to odsouhlasení s "venčením " orchidek. ještě tam teda přidám i ten Miltoniopsis a budu pozorovat, jak se jim bude venku dařit. dnes tady opět parádně lije a lije .. tak vzdušné vlhkosti budou mít až až ...

To mini dendro je moooc krásné! :tleskani Zítra jedeme do Olomouce, tak se moc těším, neb už jsem si dlouho nic nekoupila, tak snad tam objevím něco úžasného!
... krásné sluníčkové dny přeji všem ... Šárka
www.rr.sk/cash
Šár.ka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vloucak 14. 6. 2010 07:43

Moravanda píše:Je úžasný :tleskani :tleskani :tleskani a je to vážně mini, nevyroste to :hm ?


jó, tak to nevím jestli nevyroste, měli tam i velká dendrobka a tohle bylo na platě, kde jich bylo hafo takhle malých ;), doufám, že zůstane takhle malinkej, je tam několik "dospělých" rostlin a pár nově rašících, tak snad je to finální velikost ;) ale to ukáže až čas ^^

Děkuji za chválu :D
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků