Miltonie nebo miltoniopsis?

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 6. 2010 18:55

Emive taky pěkná barvička. :tleskani :tleskani
Richenzo a já už dneska přesadila miltonku, začal jí žloutnout list tak jsem šla na ni. Samozřejmě tam měla v prostředku takový chuchvalec, připadlo mi to jako piliny a pořádně nacucané. Tak je teď v novém a uvidí se. :hm Jen musím odhadnout zalívání, aby se jí nekrabatily listy. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 5. 6. 2010 19:00

Klivie to jsem já nikdy nevychytala,vypadala hrozně až jsem o ni přišla jsou krásné a já se jich bojím.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 5. 6. 2010 19:07

Tak snad se jí bude dařit , je moc hezká. Já se taky bojím , aby tam něco nebylo , ale nechci s ní hýbat , ještě celá nekvete. :hm
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 6. 2010 19:16

Já jsem ji taky nechtěla, ta první byla jako ta Tvoje Richenzo a bylo mi to hrozně líto, že jsem o ni přišla tak jsem se zařekle, že ne. A pak mi ji muž koupil tak jsem byla zticha, protože když on mi koupí kytku tak to jsou Vánoce. On na to moc není i když poslední dva roky se překonává. :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 5. 6. 2010 19:21

U nás taky tak , na svátek se manžel překonal. A miltonky jsou krásné , hrozně se mi líbí , jak se rozvíjí poupata. Naší babče a to je totální laik , kvetla přes 3 měsíce , nepřesazovala ji a je pořád pěkná. Tak jsem to taky zkusila. :lol:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 6. 2010 19:30

Děvčata, trochu varhánkovaté ty listy prý být můžou, je to jen kosmetická záležitost prý, z nestejného zalévání. Nemělo by to být ale moc, protože pak skrz ty listy často nemůže prolézt ten květní stvol. Občas se nějaká ta vlnka udělá, někdy to má už z obchodu. Když se listy svinují má vody málo, když žloutnou, tak moc. Takže, něco mezi tím.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 5. 6. 2010 19:48

Mě už se začínají vlnit i ty mé dvě co mi zbyly.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 5. 6. 2010 19:53

Vlnit se trochu může. Když při tom pokvete, tak to nevadí. Taky mám tu bílou trochu drcatou a vidím na ní už dva stvoly. Nemá sice víc jak tři poupata, ale jsem vděčná i za to.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emive 6. 6. 2010 06:30

dama 55 píše:Vlnit se trochu může. Když při tom pokvete, tak to nevadí. Taky mám tu bílou trochu drcatou a vidím na ní už dva stvoly. Nemá sice víc jak tři poupata, ale jsem vděčná i za to.



Jojo,moje řeč i tři jsou dost-ale kdyby bylo víc berem také :tleskani
emive
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vloucak 14. 6. 2010 06:45

Dobrý den, mamka včera dostala od taťky miltonku ( píší na lístečku) myslím že by to mohl být miltoniopsis ... Obrázek Mohla bych vás požádat o osobní skušenosti s pěstováním .... vyhledala jsem si na netu stránky které "radí" jak se o ni starat ale moc moudrá z nich nejsem - nepřelít ale nepřesušit, hnojit 1x za měsíc, nerosit na list ale jen kolem rostliny ... no a jak poznám že potřebuje zalít? je to krásná rostlina jeden šlanoun kvete a další 2 se vytahují už mají i mini poupátka, když jsem shora odhrnula trochu té kůry uviděla jsem tenké zelené kořínky tak snad je v pořádku i v květináčku ( je bílý neprůhledný) mamka pěstuje pouze phalaenopsisy a nezdar nesnáší, tak se bojím aby jí náhodou nechcípla a mamka nezanevřela na jíné druhy orchidejí .... Snažila jsem se to tu prolistovat pro nějaké podrobnější info ale je toho strašně moc. Tak kdybyste byli tak hodní a dali mi pár typů. Děkuji. O:-)
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 14. 6. 2010 08:14

Tohle by měla být Burraegera Nelly Isler.Koukni do Cambrií na str.46.Zacházím s ní jako s ostatními cambriemi.Hlavně nepřelévat.
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vloucak 14. 6. 2010 09:39

kandl píše:Tohle by měla být Burraegera Nelly Isler.Koukni do Cambrií na str.46.Zacházím s ní jako s ostatními cambriemi.Hlavně nepřelévat.

:shock: fíha a na štítku psali miltonie .... :shock: to čučím, děkuji za radu už valím mrkat do cambrií :shock:
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 14. 6. 2010 21:09

Vloučák je ale krásná. Mě dorozkvetl druhý stvol na té mé miltonce , ještě tak týden a bude v plném květu. Obrázek
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 14. 6. 2010 21:10

Tak toto je sen!! Nadherne! :tleskani :tleskani
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 14. 6. 2010 21:17

Vloučák.Richenzo....supééér :tleskani :tleskani :tleskani :love:
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků