Cambrie

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 08:22

to nevím, mrknu až přijdu domu, každopádně jsem koupila kristalon plod a květ..

-- 31. 3. 2010 09:25 --

a ještě přemýšlím o tom lignohumátu nebo jak se to jmenuje, měli to v té květince také, tekuté, ale za 270Kč:(
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 09:03

Lignohumát se prodává i v malém balení. Mám poloviční a stálo 120,- Nebudu s tím rostliny nějak zvlášť napájet, spíš, kdyby bylo něco s kořenama, nebo potřeba nějakou malou rostlinu přesadit. Když už jsme začaly o tom železu a žloutnutí listů, tak existuje hnojivo Plantella pro orchideje, železo obsahuje, je tekuté, ředí se to 10ml na 1l, lahvička je 0,25l. Má to docela vyvážené složení, 6-8-7 Fe a stop.prvky. Je toho málo, stojí něco kolem 60,- na jednu sezonu Ti určitě stačí a pak bys viděla, jestli je tohle to pravé. Ovlivňovat Tě ale nechci a reklamu jim taky nedělám. Hnojivo mám doma, můžu Ti "odlít", ale za párkrát použití se asi moc nepozná.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 31. 3. 2010 19:00

Tu Plantellu mám Dami taky, už ji budu mít skoro vypotřebovanou. Protože ale používám ještě Kristalon, tak nemůžu jednoznačně říct, co orchidkám chutná víc a po čem se jim vede lépe. Uvažuji i o tom Lignohumátu, na phalech je o něm psaná jen chvála, tak jsem taková nalomená, že to taky vyzkouším. Co mi nějak pořád zůstává je to hnojivo od agra Orchidea, které jsem koupila jako úplně první, když vlastně skoro jiné hnojivo nebylo k mání. Nějak mě neuchvacuje to složení 6-5-6 - asi pro větší efekt kvetení to není to pravé ořechové,že?

-- 31. 3. 2010 20:08 --

CatX cambrie chce rozhodně víc zálivky než phaly. Mě ta moje Corrynka už zase vyhání dva nové květní stvoly. Myslím, že se jí u mě daří velice dobře, protože od roku 2007 co ji mám mě již kvetla 4x a nádherně najednou třeba třemi stvoly se 40ti květy. Každopádně chce ale chladnější prostředí než phaly.Držím ti palce, aby bylo květenství v pořádku.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 20:51

tak jsem právě přišla domů, zkontrolovala cambrii a kvetení žloutne dál. sakra sakra sakra. asi tu mám trošku tepleji no.. ale je nejblíže oknu, kde se velice často větrá a vždy je tam minimálně mikroventilace a parapet je celkem studený. Zalívám jí více, jen se zase bojím, abych jí nepřelila. To je tedy situace:(
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 21:11

Čemu říkáš trošku tepleji? Měla by mít asi tak kolem 20 st. Časem si buď musí zvyknout, nebo Ty to musíš vychytat. Co voda? Jakou to zaléváš?
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 31. 3. 2010 21:29

A co když je to naopak a ona se z toho průvanu přistydla? Přeci jen ještě fučí studeně.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 21:35

no.. ono to zase až takový průvan není, on je ten byt teplý i když člověk nechce, zalévám někdy destilkou, někdy vodou z kohoutku a někdy to ředím napůl. Pravdou je, že jsem jí celou dobu měla hned v první řadě za oknem, ale říkala jsem si, že jí to as ienvadí, když teď začala tak optimisticky rašit z dvou míst. Navíc ten stvol co žloutne se vůbec vytlačil dost rychle. Co se týče toho tepla tak my máme v bytě asi všude tak nějak 20-22 stupňů.. tak já fakt nevím co s ní. Jestli prostě jí nechat že jsem jí přelila, nebo jestli jí naopak zalít, nebo pohnojit achjooo.
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 31. 3. 2010 21:36

Těch 20 je na cambrii až dost - stačí 16-18.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 21:37

no hm tak se holt asi taky postěhuje jinam. Sakra:(
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 31. 3. 2010 21:43

je to trápení s těma našima kytičkama, že? ale co by člověk pro ně neudělal, zato se nám pak odměňují nádhernými květy.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 21:45

16-18 - to byste zmrzli. Na těch 20 si musí zvyknout, nebo se musíš přeorientovat na "teplejší" kytky. Já mám u nás podobný problém, taky je tu teplo, i když se netopí a v létě je tu úplně k padnutí.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 21:50

no my netopíme už tak měsíc. A to vždycky přijdu domu a první vyvětrám. Nechápu jak je to možné, asi hlavně tou cihlou, ale tady když se přijde zvenku do společné chodby, tak je to jak v sauně. Okna jsou na jiho západ, takže večer nebo odpoledne člověk vstupuje do rozpálené výhně. Tak jsem si na balkon objednala jahody:)))
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 22:08

A to si ještě gratuluj k tomu jihozápadu, já mám okna a terasu bez střechy na jih a nad sebou a kolem plechovou střechu. Doufám, že máš samozavlažovací truhlíky, mě moc nepomáhají ani ty. Na létu budu muset Cymbům na terase vyrobit nějakou stříšku se stínerm, asi někde u zábradlí a dát na to rákos. Zase se mi tu ale dobře chytá dešťová voda, prší mi rovnou na hlavu, stačí otevřít dveře.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CatX 31. 3. 2010 22:18

zatím jsem v procesu nakupování potřebnostní ale se samozavlažovacími počítám. Nejsem stejně doma tak, abych to mohla zalévat třikrát denně. No já ještě budu muset cymbu něco vymyslet.. přemýšlím že bych ho zastínila stromky - tůjemi, to by mohlo stačit ne? My máme takové lodžie spíš a jsou ze 3/4 zasklené ale neotevírací - taky taková vychytávka naší novostavby - ted mě ale napadlo, ze bych tu deštovku mohla teoreticky chytat také..
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 31. 3. 2010 22:24

Já vím, jak to vypadá, nemám k tomu Kaufu, co u něj bydlíš moc daleko. Kdyby ta dešťovka šla chytat i prakticky, kytky by Ti poděkovaly. Zalévám už jen dešťovkou a musím uznat, že to má značný efekt - u nás se ale chytá snadno a byl by hřích to nevyužít. Klidně Ti můžu nějakou petku vody věnovat do začátků, teď pršelo, mám nasysleno.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků