hledám jméno rostlinky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mokuty 14. 3. 2010 19:55

:hm mám doma malý stromek,zelené oblé listy -měkké.Kvete malími bílími kvítky a marostou na něm pak oranžovo červené kuličky.Podobný jsem našla na obrázkách jen oranžovník,ale nevím,nevím!Ještě je zajímavé,že při jakékoliv manipulaci je hrozně cítit :oops: !Když mi někdo poradí jak,vložím fotku ;-) :mrgreen:
mokuty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kandl 14. 3. 2010 20:01

Zkus to tady.http://sklad.obrazku.cz/index.php?&show ... f05eb3b045 Nahraj obrázek,pak zkopíruj třetí řádek-klikatelný kód pro fóra a vlož do příspěvku. :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mokuty 14. 3. 2010 20:17

tak snad jsem to pochopila dobře a bude něco vidět Obrázek
mokuty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 14. 3. 2010 20:22

To je Solanum, neboli pokojový lilek ne?
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mokuty 14. 3. 2010 20:30

no podle fotek na netu tady nevím,to slyším prvně,ale nechám si poradit,mám to ze semínka.
mokuty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jakuku 14. 3. 2010 20:34

zkus se podívat sem a je tam psáno že je jedovatý jestli to je lilek hlavně kdo má děti tak dát mimo dosah http://www.celysvet.cz/lilek.php
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mokuty 14. 3. 2010 20:49

díky asi je to on!Mám skoro 3 letého syna tak díky za varování,toho ty kuličky přirozeně zajímají.Mám dva stromky,tak jeden půjde preventivně k adopci k rodičům a jedem si schovám v ložnici:-)
mokuty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Richenza 2 28. 3. 2010 16:58

Prosím odborníky o radu . koupila jsem si dnes tuhle krásku a vůbec netuším , co to je.Obrázek
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 28. 3. 2010 17:03

A co takhle Iris,neboli kosatec...jeden z poslíčků jara...je nádhernej :tleskani 8-D ;-]
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 28. 3. 2010 17:06

Richenzo já teda nejsem odborník, ale koupila jsem si v Lysé skalkový kosateček a vypadá to přesně takhle akorát ,že já ještě nevím přesně barvu. Někdo bude třeba vědět víc. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 28. 3. 2010 17:06

Marci díky , já tohle viděla prvně a hrozně se mi líbil. Koupila jsem to s hiacintem a petrklíčem do květináče před dům- jarní výzdoba. Já se pořád učím , do zahradníka mám hóóódně daleko.
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 28. 3. 2010 17:24

Poslední tři roky mi pokaždé vykvétal ve velikém květináči,co mám na balkoně.Letos poprvé ne,asi odešel :-( .Stejně jako mi po x letech odešlo venkovní sedum v závěsném květináči :/ :-( :'(
A když ho pak zasadíš v zahradě třeba se chytí a budeš ho tam mít každý rok.... ;-]
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 3. 2010 20:35

Marci to sedum ti asi promrzlo letos byla tuhá zima. Zasadíš nové.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 29. 3. 2010 16:28

:'( :'( :'( ....budu muset koupit.
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 29. 3. 2010 17:31

Richenzo, to je kosateček do skalky http://www.garten.cz/a/cz/407-iris-reti ... sitkovany/, musí mít sucho, má cibulku, nikoli hlízu jako normální kosatce. Za žádnou cenu nesmí být ve vlhku, nebo uhyne. Já ho mám ve vřesovišti v hodně lehké půdě, měla jsem jich aspoň 20 a brzo na jaře mi kvetly asi 10 let, ale vloni se něco přihodilo a mám tam 2 mrzáky. Na zimu to místečko radši zakryj a lepší je nasadit do svahu, ať se kolem cibulky nedrží voda. Přeju, ať se daří, je tonádhera, když ve sněhu vykvete - ještě dřív, než talovín a to je co říct.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků