Stříhání révy vinné

Pěstujete si vlastní hrozny?

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kostitras777 9. 2. 2007 16:52

Koupil sem chalupu. U zdi se pne vinná réva. Má plno vysokých výhonů.
Na jakou výšku ji ostříhat a kdy?
Na starých vysokých výhonech jsou vydět mladé výhony.
Prosím o radu co sni?

(Nevím, co je to za odrůdu)

Děkuji...
kostitras777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marz 10. 2. 2007 17:21

Ja myslim, ze na odrude ani tak nezalezi. Jinak po pouziti googlu jsem nasel takovy mensi navod: http://www.hobbyzahrada.cz/data/clanek.asp?id=72&nadpis=RADY%20PRO%20ZAHRADU:%20%20%C4%8Cas%20na%20%C5%99ez%20r%C3%A9vy%20vinn%C3%A9
I blbci letí vzhůru!!!
Je lépe bojovat holýma rukama, než být poražen při nabíjení pušky. - Kulhánek (Cesta krve)
marz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2007 20:00

Stříhejte tak, aby vám zůstaly jednoleté letorosty - nejsvětlejší dřevo loňské - na dvouletém dřevě ( tmavší pruty) a to na starším dřevě. Záleží, chcete-li révu pnout nebo ji snížit: pro tažně ponechte od 5 do 12 oček na jednoletém prutu ( pro pnoucí tvar), jinak postačí dvě až tři očka. Příští rok určitě po znáte, co Vám bude lépe vyhovovat. Nebojte se révu prosvětlit a odstranit vše, co je napadené a poškozené. Zdravím, Mcl
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 1. 3. 2007 14:25

Pokud by jsem mohl také trochu poradit,tak by jsem to pro letošní rok nechal,ať se letos vydovádí a ukáže co a jak.A ostříhal by jsem ji až kolem Mikuláše na dvě očka.V nynější době se snejvětší pravděpodobností při takovém zásahu setkáte s roněním réví a to je škoda.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anička.ďáblíček 18. 3. 2009 17:24

Dobrý den mám takový problém můj otec mi ostříhal mnoholeté víno a to dost radikálním střihem a to ještě apsolutně laickým. Zůstali jen staré větve a žádné poupata. Myslíte, že ještě obrazí?
anička.ďáblíček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 18. 3. 2009 20:01

Ano obrazí , já jim některý rok nechávám jen hlavní větev. Víno obráží výborně, jen Portugalské modré málo obrazilo po radikálním řezu. Většina odrůd i po radikálním řezu má na nových výhonech nějakej květ.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 11:07

ahoj Dane, nemas nejake fotky ostrihane sve revy, nebo i ostatni? diky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 19:56

Zrovna dnes jsem vinnou révu stříhal, ty máš někde u nás kameru :?: ale to bys asi nechtěl ty fotky viď :D
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 20:39

jiste Dane, ze chtel .-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 20:50

Snad si zítra vzpomenu a fotnu to, je to v podstatě po malinách nejjednodušší řez ovocných dřevin. Nechávám jeden hlavní výhon klidně 5 - 10m vyrůst a boční výhony řežu na dvě až tři očka. Slabé výhony odstraňuju úplně.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 20:55

no rad si pockam, ponevadz casem to bude jedine ovoce ve vetsim mnoztvi :-) -ktere chci mit na zahrade a mozna casem i na poli,diky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 20:58

No pokud budou takové zimy tak z vína nebude nic, mám pocit že je pěkně namrzlé páč plno výhonů bylo na řezu jen slabě zelené. Měli jsme jednu noc -25.4°C :-/
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 21:00

to uz mas dost, ja dnes zrovna psal, ze podzimni vysadba ruz.odrud dopadla dobre, hl.Müller Th., ktery neni zrovna moc mrazuvzdorny prezil nebyvale dokonale-sice to ustrihnu na dve oka, ale pupeny jsou nalite jak blazen...to jsem teda koukal, a co mas Dane za odrudy?
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 6. 3. 2010 21:25

Portugalské modré, Čabaňská perla, Královna vinic, Ferdinand leseps, Madres field, Boscop glory, Červená chrupka, Pirovano, Augustovskij a Hamburg
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 3. 2010 21:31

teda, teds me prekvapil, mnohe odrudy neznam ani nahodou, pokud bys mel cas...napis mi jak bys dane odrudy zhodnotil a jak Ti frčí na zahrade...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků