Orchidej Phalaenopsis - jak na ni

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod CatX 27. 1. 2010 18:25

jaja: no.. achjo tak to nevím, oni všechny až vždycky na to poslední vypadají, že jsou ok..:/
CatX
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 27. 1. 2010 18:37

To ano, ale zpravidla bývá jedno očko již takové jakoby nafouklé s náznakem rozpuku, tak zkus ještě jednou prohlédnout, třebas i pod lupou.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vloucak 27. 1. 2010 19:00

Na tohle jsem narazila na netu ...
Obrázek
Je možný, aby ta kytka prosperovala? Je to vysoce dekorativní, ale jak to funguje nechápu :hm
Pěstujete všichni orchidejky v klasických květináčích nebo zkoušíte i nějaké ozdobnější variace?
http://vloucak.rajce.idnes.cz/
vloucak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 27. 1. 2010 19:11

To vidím prvně. :shock: :roll:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lusielaL 27. 1. 2010 19:49

Vloucak,ja som skusala dat orchidky do plastovych kvetinacov,mala som doma biele a zacali mi rast krasne hrube korene.Neviem co bude neskorsie ale momentalne prosperuju,dokonca jedna v hlinenom neglazurovanom.Najnovsie kupujem farebne priehladne.
lusielaL
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 1. 2010 20:06

vloucak píše:Na tohle jsem narazila na netu ...


...Je možný, aby ta kytka prosperovala? Je to vysoce dekorativní, ale jak to funguje nechápu :hm
Pěstujete všichni orchidejky v klasických květináčích nebo zkoušíte i nějaké ozdobnější variace?

To je jasnýýý že prosperuje, a vydží dokonce desítky let takhle, jen se nesmí dávat moc na světlo :pozor nebo vybledne páč je umělá :idea:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ario 27. 1. 2010 20:07

ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 1. 2010 20:13

Přiznám se že na květináče u Phalů moc nedbám , mám to každej pes jiná ves. Teď chodím do potravin žebrat průhledné 5l kbelíky po salátech. Hlavně že jsou průhledné.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod blátotačka 27. 1. 2010 20:45

tak, rozhodla jsem se, že potvůrkám trošku dopřeju, hezky jsem jim namlžila na kořínky rozředěný hnojivo (hooodně moc naředěný, nechci je uvést do šoku, že jim podstrojuju), tak uvidíme, jestli to holkám bude chutnat a bude to mít nějaký efekt, snad si taky uvědomí, že se blíží jaro a hodí nějaký to kvítko ^^
blátotačka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 27. 1. 2010 21:32

Tak mi jedna Phalka vyráží nový stvol ze středu srdíčka, tak to jsem zvědavý jak se s tím popere páč moje Phaly zásadně keiky nedělají a ani neobrůstají z krčku. Má dva aktivní stvoly a tak nemusela nasazovat další a ještě k tomu ze středu.
Vyměňoval jsem světlé opěrné hůlky za tmavé a zjistil jsem že mám některé Phaly pěkně přelité :shock: Na některých hůlkách bylo plno pohoubí, vonělo to jak v lese. Možná bude sklizeň :D Na Phalkách ale nic nepozoruji, asi jim to moc nevadí.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 1. 2010 23:40

A víš, že jim to možná vadí? Ty konce použitých hůlek co byly zastrčené v substrátu se mají ořezat, aby se nešířily houbové choroby. Taky to nedělám, vždycky hůlku jen oškrábu a opláchnu vařící vodou. Kdoví, jestli to stačí. :idea: :hm
Možná by neškodila koupel v Previcuru. Už vím, proč jsou lepší ty plastové barevné tyčinky. Jen mi vadí, že jedna stojí 49,-
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 28. 1. 2010 13:54

Tak dneska se rozvíjí tahle,ale nějak vzhůru nohama. :hm
Obrázek
A tahle je nová (předčasný dárek k svátku) :lol:
Obrázek Obrázek
Bílou už sice mám,ale tahle má velké květy,tak z ní mám radost. :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 28. 1. 2010 14:01

Tak to je dobrej a hlavně pěknej dárek no to se máš ...
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 28. 1. 2010 14:41

kandl-blahoželám k orchidkám aj k sviatkuObrázek
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lusielaL 28. 1. 2010 15:04

Suhlasim s mojimi dvomi kamaratmi a tiez Ti kandl chvalim,hlavne ta prva sa mi paci.
lusielaL
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků