Slonia noha

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2008 21:06

Buď uvázat nolinu, nebo macíka :lol:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 28. 2. 2008 21:15

jaký máte brachychiton,mě se moc líbí s úzkými a dlouhýmy listy.Já jsem jednou nasela a vyrostl mě s listy spíše srdčitými
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 28. 2. 2008 21:16

je to moc pěkný sukulent
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2008 21:19

Taky má listy spíš srdčité, ale prodlužují se ty nejmladší, trochu jsou jako vykrajované - semena byly od firmy Koexflor, ale momentálně nevím druhové jméno Brach., musím se mrknout. Taky ho zítra při denním světle vyfotím a pošlu.
Když si čtu ten popis listů, to je úžasné, a hlavně odborné, že? :roll:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2008 21:22

HanaT píše:je to moc pěkný sukulentn/quote]

Některé jsou spíš jako sukulenty, mají v pozdějších letech dost ztlustlý baculatý kmen, a některé jsou jen trochu ztlustlé. Ale za úspěch považuju už to, že z pěti semen vyklíčila dvě a ze dvou rostlin jedna přežila.
Z objednaných červených mučenek (5ks semen) mi nevzešla ani jediná. Že by bylo něco špatně :?: , i to je možné.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 28. 2. 2008 21:29

taky jsem obědnala semena od tý firmy krásně klíčila Jatrhopa zítra pošlu taky foto vypadá moc pěkně jsem zvědavá jak poroste dál,
každý kdo k nám přijde tak si myslí že je to dizygotheka ale s tlustou nohou
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2008 21:48

Tak to vůbec nemám představu, jak to vypadá, fotka se bude náramně hodit. U některých nabízených rostlin mají obrázky, u něčeho ne, člověk neví, co by z toho mohlo vyrůst, aby se pak nemusel za pár let vystěhovat :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 2. 2008 14:28

takže zdravím a posílám foto Jathropy co jsem včera slíbila,
u té firmy se mě taky nelíbí to že tam nemají žádný popis rostlin ani návod na výsev,když mě přišli semena tak jsem je měla jako pokusný králíky a čekala co se bude dít.
Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 2. 2008 19:05

Zkouším otevřít obrázek, zatím bezúspěšně... :cry:
Mně se dnes nepovedlo Brachychiton vyfotit, teď už je na to špatné světlo, tak zítra dopoledne se do toho pustím, určitě!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 2. 2008 19:09

ještě jedno foto z jiného pohledu.
Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 2. 2008 19:12

to není možné mě se dnes tady nedaří otevřít obrázky a ty co jsem fotila posílám asi pul dne.stranky ukažto jsou nějak přetížené.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 2. 2008 19:15

Zas to dělá nějakou neplechu: ani známka, že by tu měla být fotka. Třeba se časem povede, už se mi to párkrát stálo, že nebylo nic a najednou naskočil obrázek celý. Zkusím za chvíli, třeba se umoudří :idea:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 2. 2008 19:18

Tak tu první fotku už vidím - ale rostlinu neznám. Vypadá zajímavě, asi bude dost velká - nějaký stromek, nebo bude plodit či kvést? To asi Koexflor nepsal, s tím si moc hlavu nedělají :roll:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 2. 2008 19:20

Tak nakonec se ukázala druhá fotka, a první zmizla :lol:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 29. 2. 2008 19:33

zkuste se podívat na jejich stránky mají tam foto dospělého keříku ten mě upoutal a musela jsem si ty semena koupit klíčila moc pěkně a myslím že to nebube tak náročný.
Najdete ho v sukulentech JATROPHA MULTIFIDA .
Doufam že to nedopadne tak jak jste psal /buď vystěhuju kytku ja nebo ona mě/
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků