Slonia noha

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod balazka1 17. 2. 2008 21:23

Prosim o radu. Mame v byte sloniu nohu asi 5 rokov. Stale sa jej darilo a vyzerala zdravo. Tuto zimu vyzera stale uvadnuto. Zmenili sme jej miesto. Doteraz bola v pootieni. Teraz sme ju dali do zimnej zahrady orientovanej na juh. Listy su skrutene a ked ich chytim akokeby boli suche. Nemaju ziadne skvrny, ale cela rastlina vyzera choro. Bolo by mi luto keby sme o nu prisli.
balazka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 2. 2008 07:19

Dobrý den,nejpravděpodobnější příčinou schnoucích listů beaukarnie,,sloní nohy"bude přelívání.Tato rostlina má ráda hodně světla a tepla protože pochází z Mexika pěstujte ji spíše jako sukulent zálivka mírná v zimních obdobích dá se říct skoro žádná a teplota by se měla snížit,ne však pod 10 stupňů.Takže pozor na zalívání!!!
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 2. 2008 07:22

Ty zkroucené listy,to je u starších rostlin normální jev,kroutí se do spirály.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod balazka1 18. 2. 2008 19:19

to znamena ze 5 rocna rastlina je starsia
balazka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HanaT 18. 2. 2008 20:08

Muj syn ma již tříletou a stáčí se taky.Jestli vy jste přestěhovali rostlinu do chladnější místnosti měli by jste snížit zálivku.
Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 18. 2. 2008 20:38

balazka1 píše:to znamena ze 5 rocna rastlina je starsia

Pětiletou rostlinu můžete považovat za starší. Jinak se řidte radami paní Hany T. , sloní noha se uzdraví a bude v pořádku :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod balazka1 21. 2. 2008 11:38

dakujem za rady, budem informovat neskor
balazka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod balazka1 28. 2. 2008 15:37

chcem sa este opytat, ci slonia noha moze byt v zimnej zahrade, kde teplota ked svieti slnko je dost vysoka, alebo ju mam premiestnit do miestnosti kde az nie je tolko slnka a tepla
dakujem
balazka1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod agi08 28. 2. 2008 16:14

četla jsem, že může být klidně venku, že slunce jí nevadí, ale nesnáší přímý déšt, čili před ním schovávat
agi08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod agi08 28. 2. 2008 16:16

milý pěstitelé,nevíte někdo, jak se docílí toho, aby Nolina, která má od cibule jen listy měla i tu krásnou sloní nohu? květinu mám, ale jen v této podobě, ne v té krásné předpěstované jaké jsou k vidění v obchodech..děkuji
agi08
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2008 19:10

Než udělá nolina "sloní nohu", trvá to dlouho, někteří pěstitelé udávají až deset let :cry: .
Mrkněte na http://www.divnykytky.wz.cz/webove_stra ... nolina.htm - je tam šikovný návod, jak se o nolinu starat :)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 28. 2. 2008 19:52

agi08 píše:milý pěstitelé,nevíte někdo, jak se docílí toho, aby Nolina, která má od cibule jen listy měla i tu krásnou sloní nohu? květinu mám, ale jen v této podobě, ne v té krásné předpěstované jaké jsou k vidění v obchodech..děkuji
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 28. 2. 2008 20:45

Mám ji 6 let a už se tvoří noha.
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 2. 2008 20:54

Já mám zas druhým rokem Brachychiton ze semene, a jestli bude mít někdy ztlustlý kmen, tak mně potěší. Zpočátku neměl ani listy podobné svým příbuzným, teprve vloni v létě narostly první patřičně tvarované. Jinak je to jen špejlička s listy, ale věřím, že se za pár let ukáže :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod bosto2 28. 2. 2008 21:02

Já mám těď dost velký problém s kocourkem .Nějak moc se mu líbí ty dlouhé pokroucené listy . Aby nolinu nesundal ze skříně.
bosto2
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků