Co se kde klube ze země?

Letničky, dvouletky, cibuloviny, exotické rostliny, balkonové květiny a bonsaje

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 10. 2. 2008 22:56

Stačilo několik slunečných dnů, a na záhonech se objevují rašící narcisy (mají letos nejvíc naspěch ze všech cibulovin), sem tam leze botanický tulipánek, i krokusy si daly říct a vystrkují lístky. Jen talovíny zaspaly, nebo si na nich pochutnaly myši - nevidět jediný. Rozkvétá i lýkovec! A sněženky se tváří, jako by tu byly již několik týdnů.
Možná, že u vás je toho mnohem víc, v podhůří Krušných hor je to malý zázrak. Řeknete nám, jak se hlásí předjaří u vás :?:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod bosto2 11. 2. 2008 19:51

Talovíny už pomalu odkvétají (mám jich snad 100). Krokusy, kosatečky a narcisy už ukazují poupata. Sněženky v plném květu.Bledule začínají . Jmelí plně kvete. Čemeřice odkvétá. Včely již opylují jmelí ,talovíny a čemeřici.Nadmořská výška je 245m. Ale bohužel se má hodně ochladit takže bude na čas po radosti.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 2. 2008 20:54

Tu nadmořskou výšku Vám závidím můžete si dovolit pěstovat větší sortiment než já v 500 metrech.Narcisky pomale začínají také vystrkovat poupátka a mám velký záhon hyacintů,ty už vykukují jo a zčervenal mě na skalce vřes který doplňují zelené chomáčky orlíčků snad nám to nepomrzne když na výkend mají být ty mrazíky.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 11. 2. 2008 21:07

28. února 2005 zažili tyto rostlinky také v plném květu -21.2°C a 2 března 2005 -18°C a přežili to bez újmy na zdraví. Když tak brzo raší tak už musí být na tyto výkyvy přizpůsobené. Zásadně nic nepřikrývám ať se děje co se děje. Ale stejně to nemám rád když se ochlazuje až na konci teplé zimy (nejhorší to bylo v roce 1998)
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 2. 2008 21:22

Na zimu přikrývám chvojím (vlastní zdroje pomalu docházejí), výšku tu máme 324 m.n. Protože však máme vzdušnou čarou asi 6 km nedaleko Milešovku - největrnější horu v Čechách, nějak se nám i mírné zimy větrem násobí. Krokusy už je vidět sem tam v předzahrádkách ve městě, mým se pořád ještě nechce.
Letos mám nějaké nové barvy - botanické krokusy, určitě to bude nevídaná krása :wink:
Před třemi lety na kvetoucí tulipány a ostatní napadl sníh, bylo ho dost, přituhlo a držel se do druhého dne. Tulipány měly "zasklené" květy a přežily ve zdraví 8)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 12. 2. 2008 08:52

Co se kde klube?
U nás na jižní moravě se vyklubala akorát velká bílá námraza. Sněženky jsou ohnuté,sklopené až k zemi a čekají na sluníčko,které přes tu hustou mlhu ani neuvidíme.Stromy a keře ,které se včera tvářili jako by už byli vzhůru,jsou zahaleny jinovatkou,takže i my,abychom vlezli do pelíšku a o zahrádce zatím jen si nechali zdát.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 2. 2008 19:05

Včerejší dopolední mlha se dala krájet - nebylo vidět na konec zahrady (ne že by byla tak obrovská). Naštěstí žádný mrazík, ale na náladě takový pohled z okna nepřidá. Přece jen se ale objevily talovíny - mají letos zpoždění, a první poupata krokusů ukazují barvy.
Podle některých předpovědí by mělo být jaro za dveřmi, podle jiných nás ještě čeká zima v březnu - pak si dělejte plány :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 12. 2. 2008 19:34

to máte štěstí,že talovíny lezou,že si na nich nepochutnaly myši,to na mojí skalce byly návštěvníci.Překousali u jeleního parůžku /vřesu větvičky až u země,byly uplně rozcupovaný našrot.To mě dost vzalo tak pěkně bíle kvetl mezi modrými rododendrony.No nedá se nic dělat.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 12. 2. 2008 20:01

To je škoda to Vás lituju :| Potvora myš.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 12. 2. 2008 21:44

Myši jsou prevíti a neodradí je ani cibule narcisů - nic jim nevadí. Vypadalo to, že mi talovíny sežraly všechny, ale 12 kousků zůstalo. Takže je to k pláči :cry: , ale aspoň že něco zbylo. Daří se jim (myším) moc dobře, dík teplé zimě rejdí neúnavně celoročně :evil:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod bosto2 20. 2. 2008 21:41

A máme tady jaro po dost silném mrazu v neděli (-13.6°C) se krásně oteplilo a má se hodně oteplovat i nadále.Dnes to zase všechno krásně kvetlo a včeličky vylétly z ůlu. Doufejme že to ochlazení v neděli bylo poslední.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 20. 2. 2008 21:51

Den byl pěkný, dokonce se mrazem uválené sněženky a krokusy zvedly. Ale neuvidíme zatmění Měsíce - prší :cry:
Takový mráz u nás na severu nebyl, jen něco pod -9°C, prý má být v příštích dnech opět tepleji. Myslíte, že se tomu dá věřit?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod bosto2 20. 2. 2008 21:57

No ten měsíc to zamrzí , ale stejně to bude v dost blbou dobu kdy dost tvrdě spím. No spíš se těším na zatmění slunce 1. srpna. Sice bude jen 20cetiprocentní , ale zatmění slunce mám nejradši. Tady se už taky zatahuje ,ale ještě neprší.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Matej S 20. 2. 2008 22:00

No dnes som nastupil do roboty, do zahradnictva, uz sa vylozili dva kamiony z čiech a zajtra pride kamion z talianska z tovarom, tak zas bude roboty, ale to je vedlajšie.

teda ma poslali do jednej zahradkarskej osady strihat ovocne stromy,
marhule napucane, ceresne tiez, a hrušky sa tiež pomaly tlacili. cibuloviny vonku, domaca pani uz mala v takom "foliovniku" planty rajčiakov, a vedla uz cibulove vňate vytrčali.

skratka uplna jar. a dnes este bolo uplne paradne pocasie, behals om tam len v kratkom tričku. KONECNE TO ZACINA SETKO ZIT
"- Začínam chápať, povedal malý princ.
Je jedna kvetina....myslím, že ona si ma skrotila...."
Antoine de Saint-Exupéry: Malý Princ.
Matej S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosto2 20. 2. 2008 22:09

No já dělám taky v zahradnictví a je pravda že na jaře je u nás pěkná honička zvlášť v dubnu a květnu. Takže si doma na zahradě tou dobou jara moc neužiju. Těď je pěkná mela o salát ,máme ho málo páč mě v listopadu nenapadlo že bude další teplá zima.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků