začala žltnúť dracena

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hurkar 13. 1. 2008 19:29

Čím to môže byť? Celú som ju poprášil vodou do mokra a cca za týždeň sme ju viac poliali, čo jej poškodilo? Pre vianočný stromček sme ju presunuli na druhú stranu okna kde je menej svetla. Teraz už je na svojom mieste. Asi 5 rokov sme sa jej tešili. :roll: prikladám foto: http://resize.like.cz/images/1200295847100_5020_1.jpg http://resize.like.cz/images/1200294258100_5021_1.jpg
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 1. 2008 11:37

Zdravím Vás,

žloutnutí listů v přijatelné míře je v pořádku, obzvlášť těch spodních - rostlina jejich olupováním postupně tvoří kmen.

Zdá-li se Vám ale, že takových listů je moc a najednou, je možné, že tak reaguje na přílišnou zálivku, průvan, změnu místa (špatné světlo - nesnáší přímé slunce, ale potřebuje rozptýlené světlo). Bylo něco z toho?
Nechte vyschnout substrát a teprve poté dracénu znovu (mírně) zalijte.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 14. 1. 2008 12:59

Celý čas bola v polotieni, ale ako som písal pre vianočný stromček kvietka putovala do väčšieho tieňa a mohol mať vplyv aj radiátor (cca 0,7 m). V sprejovej fľaši mám zmiešanú dažďovú vodu a prevarenú vodu z kávovaru ktorou sam ju celú zmáčal až do stavu keď z listov začala kvapkať voda dole do vany. Asi po týždni ju manžalka zaliala asi viac ako mala. Dostane sa z toho? Je to asi jediná kvetina ktorá sa u nás držala a ešte aj "slonia noha" neviem jej presný názov. Ináč všetko či na balkóne či v byte po čase zhynie :?
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 1. 2008 13:38

Sloní noha, to je Nolina (Beaucarnea) recurvata, krásná, nenáročná. Co se dracény týče, myslím, že se na ní podepsala změna místa, teploty a nadměrná zálivka.
Teď už ji máte na osvědčeném místě, nechte ji tam a nehýbejte s ní. Nechte ji vyschnout, teprve potom ji přiměřeně zalijte. A žluté listy odtrhněte.
Má velkou šanci na přežití. :wink:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 1. 2008 13:39

A pokud se u Vás mnoha rostlinkám nedaří, doporučila bych na zkoušku sukulenty - mrkněte na nějaké naše články o nich - jednoduchá péče, nádherné rostliny - a hlavně přežijí i u těch, kde to ostatním druhům moc nejde. :P
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 14. 1. 2008 14:44

toto je slonia noha manželkina pýcha Obrázek
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 1. 2008 14:49

Krásná! Jak ji máte dlouho, respektive jak byla velká, když jste si ji pořídili?
Já mám doma malinkou, teprve od léta - až bude příležitost, také ji vyfotím a pošlu k okouknutí. :wink:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 14. 1. 2008 15:29

hm, cca 5 rokov, presne neviem koľko ho máme, ale listy mal akurát po okraj kvetináča nie po stôl ...
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 14. 1. 2008 19:31

takto vyzerala keď som ju "rosil"

Obrázek
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 1. 2008 20:48

Takhle detailně vypadá zdravě, řekla bych, že se ze žloutnutí rychle vzpamatuje, pokud budete dodržovat mírnější zálivku. :wink:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 14. 1. 2008 22:00

Dracéna chce poměrně mírně zalévat celou zimu, i když je v teplé místnosti. Možná by bylo nejlepší ji očistit od suchých listů a zbytků, a třebaže není nejvhodnější doba, přesadit ji do nové zeminy (potřebuje tak každé dva roky přesadit). Dracéna dělá kmínek, spodní listy ji budou postupně zasychat, to je normální :wink: Taky myslím, že se vám určitě vzpamatuje!
P.S. Nolina je fakt moc pěkná.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod hurkar 15. 1. 2008 15:04

tá slonia noha má viac, cca 7-8 rokov, ďakujeme za rady a poklonu
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 1. 2. 2008 21:22

[quote="Kateřina Dvořáková"u
Já mám doma malinkou, teprve od léta - až bude příležitost, také ji vyfotím a pošlu k okouknutí. :wink:s/quote]

Tak tu je moje nolinka :D

Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurkar 10. 2. 2008 13:18

:) takto vyzerá teraz (konkrétne včera) :) http://www.ukazto.com/?id=2658120&klic= ... &overall=1

fotky sú bez úprav
hurkar
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků