Jakou používáte sekačku? Jste s ní spokojeni?

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kajvet 29. 7. 2007 17:04

já mám přesně tuhle a je skvělá.. sekám i mulčuju...
http://www.mountfield.cz/sekacky-rotacn ... 34-tr.html
AMD Athlon64 3200+(2,0 GHz, s939,1GHz) HT, Venice,512kB) - GigaByte GA-K8NF-9 Ultra (s939, nF4, PCI-Ex16, D-DDR, 7.1ch, L,S) - Sapphire RX1600Pro (256MB/128bit,PCI-Ex16,TV,DVI - 2GB RAM DDR PC400MHz,A-Data - WDC WD1600JS (SATA2, 160GB, CaviarXL,7200,8MB)
kajvet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soze 29. 7. 2007 17:21

Tiež máme nejakú Mountfield s pojezdom.
Aj keď sa na Mountfield dosť nadáva, sekačka sa ukazuje po rokoch ako nezničiteľná. Údržbu dostáva minimálnu - tj výmena oleja 1x za 2 roky. Neumývam, neolejujem, nevoskujem lak, nož vyvažujem len "orientačne".
Budúcu sekačku si kúpim určite takú, ktorá aspoň "aktívne zatáča", prípadne cúva dozadu. To sú práve tie úkony, ktoré vyžadujú najviac potu a práce.
Najperspektívnejšia sa mi javí AL-KO Vario 470 BR - zatáča.
Sekačka je spotrebný tovar a preto nevidím zmysel v zakúpení "značkovejšej" za 20-30 tisíc peňazí.
soze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaromir.malich 29. 7. 2007 17:35

Já používám bubnovou sekačku DAKR RZS 69 W s motorem Jikov 1414(pro Vari systém). Dostává to pravidelnou údržbu,motor super,velký výkon,na sekačce se za 5 let používání nepokazilo vůbec nic.Je jako nová
Redaktor odborných hobby magazínů
jaromir.malich
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ramik 21. 12. 2007 01:48

Asi před 11 lety jsem koupil na pravidelné domácí sekání z části svažité zahrady o rozloze 2400 m2 u Mountfieldu sekačku Castel Garden TDL 484 TR :oops: http://www.mountfield.cz/sekacky-rotacn ... 84-tr.html. Sekáme pravidelně každých 14 dní a nemohu si na ní stěžovat. Případnou údržbu si provádím sám 8) , v servisu byla jen jednou a to proto, že pobertální synáček s ní najel na obrubník a ohnul klikovku :twisted: . Každou druhou sezonu u ní sice musím měnit opotřebované plastové kolečko pohonu spolu s unašečem a klíňákem, to je ale dáno tím, že máme prudký svah, kde je pojezd enormně namáhán. Původně jsem čekal, že do dvou let na svahu odejde motor, ale k mému překvapení běží dodnes :shock: . Tento stroj je na naše potřeby přesně ten pravý z hlediska manipulovatelnosti (váha, záběr, výkon) :D .[/url]
Ramik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosto2 26. 2. 2008 22:12

Já používám Bosch Rotak 37 Li. Maximální spokojenost. Dost hustý je když sekám před domem tak každej kouká že netahám za sebou kabel. Má totiž zvuk přesně jako klasická elektrická sekačka.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AirTom 14. 3. 2008 08:35

Právě jsem si koupil vřetenovou sekačku ATCO Balmoral, kamarád z Anglie mi jí doporučil, prý je to kultovní značka. Jsem zvědavý jak bude trávník vypadat. Jezdí po válcích, takže budu mít klasický pruhy na trávníku. Už se nemůžu dočkat až začnu sekat! 8)
AirTom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 1. 4. 2008 20:09

Dnes jsem se svojí akumulátorovou sekačkou posekal tento trávník. Baterie ukazuje půl kapacity. Škoda ze z té fotky není cítit ta krásná vůně posekané trávy :) A jaro je tady. :D
Obrázek
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 1. 4. 2008 21:54

Naše tráva ještě neví, že existuje zelená barva a sekačka stojí osiřele v garáži :cry:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod dulius 21. 4. 2008 07:49

Honda IZY HRG 415C SDE
velka spokojnost, oplati sa priplatit za kvalitu ...
admin Fusion webu http://fusion.fordclubs.org/
dulius
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 4. 2008 18:26

soze píše:Budúcu sekačku si kúpim určite takú, ktorá aspoň "aktívne zatáča", prípadne cúva dozadu. To sú práve tie úkony, ktoré vyžadujú najviac potu a práce.
Najperspektívnejšia sa mi javí AL-KO Vario 470 BR - zatáča.

Tak tu jsem koupil v Baumaxu za 6000,- ve výprodeji. Obávám se, že je jednodušší zaaretovat kolečka a používat normálně, než si zvyknout na zatáčení koleček, které je opačně, než volant. Zatím jsem ji použil jednou, možná při příštím sekání to zvládnu lépe. Nemám ideální trávník a volná(rejdující) kolečka nedrží přesnou stopu. Taky má dost hladká kolečka, takže snáz prokluzuje, než moje předchozí. Další chyba - nemám návod, ale zdá se, že optická signalizace plného koše je, že se zdvihne záklopka koše a začne vyhazovat část trávy na mne. :-l
Ale to je dobře, protože plný koš je docela těžký. :-P
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 17. 5. 2008 19:35

Tak to je můj stroj :love:
Obrázek
Samsung Galaxy Note
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 17. 5. 2008 21:25

Vypadá jak příslušenství ke kosmické lodi (pokud by bylo třeba ji brát s sebou na sekání nějakých mimozemských trávníků) - povedla se :!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 5. 2008 08:19

Také o ní uvažuji, jen nevím zda pro pozemek cca 700m2 bude šíře 41cm stačit, jestli s i raději nepřiplatit za širší...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 5. 2008 08:20

dulius píše:Honda IZY HRG 415C SDE
velka spokojnost, oplati sa priplatit za kvalitu ...


Také o ní uvažuji, jen nevím zda pro pozemek cca 700m2 bude šíře 41cm stačit, jestli s i raději nepřiplatit za širší...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wentura 22. 6. 2008 14:10

my mame nejakou elektrickou z mountfieldu.
tedka chcem kupovat benzinovou, ale nevim jakou
dost se mi libi tahle: http://www.husqvarna.cz/node1556.aspx?pid=12765
ale nevim jestli je dobra ( zahrada neco prez 700m2 )
Poradte mi nejakou za podobnou cenu, nebo aspon jaka znacka je dobra. ( nic z mountfieldu uz nechcu...)
Wentura
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků