Jaká sekačka na trávu je nejlepší?

Technické zázemí a ostatní pomůcky při údržbě zahrady

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod otradovice 12. 4. 2006 07:50

Dobrý den, kdo mi dopruční co nejkvalitněší sekačku na trávu na cca 1000 m2. Prosím o případné typy a nápady.

Děkuji Mirek
otradovice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vizitix 12. 4. 2006 15:30

tak mysli mež by se toho našlo dost...zkus si projít Mountfieldy,hornbachy atd...
Unknown Pleasures
vizitix
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirk4 30. 7. 2006 09:17

Mountfieldy? :mrgreen: Ja bych se zkusil podivat do znackovych prodejen Viking. Sekacku od nich mame asi 8 let, a az na to ze jenou upadlo kolo, celkem OK :)
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrumr 2. 8. 2006 21:10

http://www.zelenazahrada.cz/hmsekacky-%20partner.htm mrkni na ty dvě-motor OHC Honda-chytá na drc-po osobní zkušenosti s elektrocentrálou nebudu kupovat jiný motor.Má to mulčování,výhoz do strany a velikej koš-tři věci bez dokupování blbostí.Má to pojezd a plynovou páku-tyhle věci chci a na jaře stouhle károu vyjedu.U mountfilda taková mašina by stála třicet táců :cry: .jestli někdo zná sekačku tyhle parametrů a levnější,tak at sem vhodí odkaz. :idea:
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod corazon 5. 8. 2006 09:20

Odrazuje mě na ní akorát pojezd předních kol. Jak to bude vypadat v mírně svažitém terénu s již částečně naplněným košem trávou?
corazon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrumr 11. 8. 2006 20:47

má to zase větší zadní kola.A naco plnej koš,když to mulčuje :idea: Ted nemám koš,jen boční výhoz a když sekám každej týden,tak ani nezhrabuji.
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miljan 14. 10. 2006 20:42

johader jsem dal viry
miljan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 10. 11. 2006 16:58

Nevím jak si představujete naložení s posekanou travou,a ani jak často jste ochotný se o trávník starat.Já nedám dopustit na bubnovou sekačku Samson,ale pro ty kdo chtějí jen rekreační trávník tak Vary -Honda má dostatečnou nabídku rotačních sekaček a jsou opravdu kvalitní a na vysoké úrovni.Na 1000m se už vyplatí s Hondou 5,5Hp.Případně by jste si mohl pořídit jen mulčovač,to je typ sekačky která vše rozseká na drobno.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrumr 27. 12. 2006 20:45

http://www.ceskazahrada.cz/sekacky-na-t ... ekacky.php
Tomuhle říkáte co?Ještě sem nic nekoupil,zjistil jsem,že nebudu kupovat s pojezdem(rovina) :?:
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrumr 9. 1. 2007 17:27

tak je to tady-byl jsem u mountfildu a koupil jsem sekačku bez pojezdu,s mulčováním,kolečka s ložiskama,46 záběr,60L koš a motor GGM-neznám,dovezou ji za 14dní,ale vytočil jsem slevu 16% a tedy přišla na 8300+-.Jsem spokojen,má i ruční plyn a centrálně nastavenou výšku,7 let záruku :idea:
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod standys 10. 1. 2007 16:08

bez toho pojezdu bych měl malinko strach, pokud vám trávník přeroste (nebudete třeba stíhat posekat) a nebo jestli máte rozlehlejší pozemek. Přece jenom ta tráva je měkká a ta sekačka taky něco váží...
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jupako 12. 1. 2007 21:21

Na 1000m stači jedna ovce.Lejete do ní jenom vodu,pohnojí,na podzim naděláte klobásky, takže návratnost počáteční investice je jistá.
Ale teď vážně nakupujte 1)co nejblíže bydliště(opravy,seřízení atd.)
2)pokud vám to peněženka dovolí,tak
,značku"např:Honda,B&S,Husqvarna,Partner
3)podle terénu,který chcete ošetřovat
to by vám měl vysvětlit odborník na
prodejně
jupako
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petrumr 13. 1. 2007 21:23

já mám rovinu-pozemek 1000m-ne všady je tráva a kolem stromů,atd je pojezd na obtíž,mám starou stigu bez koše,bez pojezdu a nikdy nebyl problém,nová má ruční plyn,když tráva bude větší,tak se přidá na otáčkách nebo zvedne se střih.Levnější jsem ještě nenašel a k mountfidovi mne dovedla manželka :roll:
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 2. 2007 22:20

Já by jsem k sekačkám bez pojezdu byl moc opatrný,pojezd u sekačky je výborná věc,odpadá vám totiž starost s přejížděním a můžete se jen věnovat kvalitě sečení.Tímto rozhodnutím moc neušetříte,ale je to na vlastním uvážení.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petrumr 1. 4. 2007 20:01

Když máš zahradu bez stromů a keřu,tak spojezdem,ale když musíš couvat a furt zatáčet tak bez pojezdu.Znám moc lidí co pojezd se jim pokazil a mají ho odmontovaný.Když něco není,tak se to nemůže pokazit. :idea:
škoda fabia HTP combi edice 08 elegance
petrumr
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků