Nevíte rostlinu?Nové foto

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod slim1963 21. 11. 2006 22:19

U mě se ji ještě daří/přemístil jsem ji mimo světlo/,ale kde jsem ji viděl tam ji neustále opadávají listy a je potom nevzhledná.Je to tím světlem,ale i něčím jiným?Jak se prosím jmenuje jestli někdo víte.Asi potřebuje speciální péči.Zde jsou obr: http://www.pc-help.cz/album_pic.php?pic_id=1077 a ještě jeden http://www.pc-help.cz/album_thumbnail.php?pic_id=1077 Jen klikněte na odkaz .Nebo zde jedno foto Obrázek
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 27. 11. 2006 10:04

chci se zeptat, zda z kvetiny-rostliny vyteka mleko kdyz se ulomi list. Pokud ano, tak jsem ji mela sveho casu take a mohu se podivat jak se jmenuje. Jak je veliky list, (do delky)

Jindra

kakos@telia.com
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slim1963 27. 11. 2006 11:03

Tak zatím nejdelší list je asi 8cm a mléko vytéká!Pokud by se našel ten název bylo by to terno.Jak je vidět ob jedno téma kde je ta rostlina taky .Lidí už to vidělo mnoho ale nikdo neví :!: :shock:
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 27. 11. 2006 17:27

Je to Prýštec - Euphprbia leuconeura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 27. 11. 2006 17:28

oprava - Euphorbia leuconeura
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slim1963 27. 11. 2006 20:11

Tak to asi ne.Porovnával jsem s fotkami na netu a ani trochu to není ono.Ale dík za snahu.Když jsem zadal ten váš odkaz tak jsem na jedné stránce narazil na pár rostlin.No a víc bych vsadil ,že se to podobá ,,pouštní růži"adenium obesum.Ta taky vypouští ten jedovatý latex a má více podobný stonek i listy.Jen ta moje je víc vytáhlá,možná prostředím.
Tak ještě připisuji.Je to stoprocentě ona.Jak jsem si teď přečetl vypadá jinak/bez oné širší spodní části-kaudexu/jelikož byla rozmnožená z řízku!!!!To změní svůj vzhled.Zde je odkaz. http://www.tbsg.net/sukulent/adenium.php
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slim1963 27. 11. 2006 23:57

http://forum.abecedazahrady.cz/viewtopic.php?t=343 Tak jsem asi jásal předčasně.Zde ..prý to není ono.
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landart.czech 4. 12. 2006 14:24

Mám to taky doma. Je to nějaký druh z čeledi pryšcovitých; přímo pryšec - Euphorbia asi ne; kdysi jsem někde nalezl, jak se to jmenuje, ale zapomněl jsem to a od té doby po tom taky pátrám - zatím marně. V zimě to mívá nevýrazný vegetační klid - listí viceméně opadá, ale po několika týdnech opět začíná růst (mé zkušenosti). Rozhodně to není Adenium. Hlavní výhon vyvazuji k tyčce, postranní jsou rozložené do šířky: nyní opadané to vypadá velmi zajímavě - trošičku vzdáleně připomíná mexixké kaktusy saguaro (ale bez trnů a s hladkými, nerýhovanými kmínky a větvemi.) zatím nashledanou.
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slim1963 4. 12. 2006 17:03

Zajímavé je,že ale píšou jak má ráda světlo.Ale já ji mám raděj po pokusech dál od okna/tudíž nejen slunc ,ale i moc světla/a listy opadávají daleko méně než na okně.
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 12. 2006 13:10

Myslím, že to Adenium není. Velmi se to podobá rostlině, kterou taky mám - roste spíš jako keř. Dostala jsem ji jako dárek s tím, že je to gumovník. Ta moje kytka rozhodně není ani Adenium, ani Euphorbia leuconeura.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landart.czech 8. 12. 2006 14:10

Dobrý den všem. Mám definitivní odpověď na otázku, co je tato rostlina zač:
"Synadenium pereskiaefolium
(Houllet ex Baill.) Guill. - v kulturách je ale mnohem známější pod
pozdějším (a proto jen synonymním!) jménem Synadenium grantii J.D.Hook.
Roste v tropické východní Africe, od Ugandy a Tanzanie po někdejší Zaire.
Přeji pěkný den."
Odpověď je od na slovo vzatého odborníka z MZLU, zahradnická fakulta v Lednici na Moravě; co ten se nás natrápil s poznávačkami všech možných a skoro i nemožných kytek, hlavně pokojových rostlin v palmovém skleníku zámku... Od některých rostlin nám vyjmenoval i pět různých názvů, jak tu danou rostlinu botanici stále přejmenovávali, resp. upřesňovali její botanické zařazení (a ani ten poslední, aktuální název nebyl jistý; dnes se to možná jmenuje už zase jinak.)
Zatím nashledanou!
landart.czech
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Červík 8. 12. 2006 15:40

Pěkná práce!!! Zjistili jsme také že jde o druh pereskie, ale víc už nic.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slim1963 8. 12. 2006 17:41

děkuji všem za snahu.Tak jsme se dočkali o co jde.Teď ještě shánět jak se pěstuje.Dík.
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 8. 12. 2006 21:03

Já bych v tom problém neviděla. Pěstovat jako sukulent. Pěstovat v dobré drenážní půdě, zalévat je vzácně, ale intenzivně, a hlíně dávat možnost mezi jednotlivým zálivkami dobře vyschnout. V zimě je nezbytné sukulentům poskytnout klid a více suchou půdu. Tahle rostlinka se mi zdála, že po světle dost touží a že jí chybí. To je asi vše, třeba mě ještě někdo doplní.
Raději kapku štěstí než bečku rumu. Diogenes
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 8. 12. 2006 22:51

Pěkný den, jedná se skutečně o sukulent, který je příbuzný pryšců. Potřebuje velmi světlé a slunné stanoviště, má-li dobré podmínky, doroste až do výšky 1,5 metru.
Kromě vyfocené rostliny existují i formy s tmavě červenými nebo zelenočerveně skvrnitými listy, které jsou obzvlášť atraktivní.
V zimě listy běžně opadávají, při špatných světelných poměrech dokonce po celý rok.
V létě potřebuje Synadenium hodně vody, v zimě naopak málo.
A nezapomeňte - aby rostliny rostly trsnatě, musejí se často zastřihovat. Taky je možné sesadit jich více dohromady, působí pak bohatším dojmem.
Množení je jednoduché - řízky a semeny.
Hodně úspěchů! :D
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků