Jak se pěstuje Othonna quercifolia?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Červík 23. 11. 2006 19:10

Tak teď, když ji vidím, tak si vzpomínám, že už jsem ji i viděla in natura. Zkusím se zítra zeptat kolegyně, která je tak trochu přes květenu, jestli nebude vědět.
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 24. 11. 2006 07:35

Tak kolegyně říkala, že se jedná o pryšcovitou rostlinu z které vytéká bílé mléko (latex) - jedovaté!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod slim1963 27. 11. 2006 20:20

Tak jak už jsem psal na druhém tématu už je to asi vyřešeno.Když jsem se díval na jiný název narazil jsem na tu pravou.Už to tu bylo řečeno jedná se na 99% o Pouštní růži Adenium obesum.ALE VYPADÁ JINAK JELIKOŽ JE Z ŘÍZKU!NEMÁ ONEN KAUDEX,TEN SI ROSTLINA Z ŘÍZKU NEVYTVÁŘÍ!Zde je popsáno i z fotem. http://www.tbsg.net/sukulent/adenium.php
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pepiik 27. 11. 2006 20:59

Musím Vás zklamat ale Adenium Obesum to není na 100%.I řízkovanci totiž mají mnohem silnější kmen a nikdy nejsou rostliny tak vysoké(v našich podmínkách nad 1 metr).Rovněž u Adenia nesedí ta přecitlivělost na světlo-u skutečného Adenia je dostatek světla skutečně na prvním místě!Vydrží bez vody i několik týdnů.Já své Adenium dokonce přes zimu vůbec nezalévám...a vydrží.
To na Vašem obrázku je proti Adeniu jen takový "proutek",sukulent to není. :wink:
Pepiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slim1963 27. 11. 2006 23:56

Ach jo.Ale mléko pouští,listy podobné.A ta Euphorbia Luconeura/či co/Prýštec to určitě taky není....No tak jsme zase kde jsme byli :cry:
Zkusím pár týdnů nezalévat/tedy budu sledovat ať mi nelehne/Jinak taky zalévám jen málo,tak jednou za čtrnáct dnů.J eto teda záhada,ale kdybych to už neviděl na více místech...Tak řeknu,že je to nějaká moc vzácnost,ale tak.A nikdo neví co to je.Už jsem se ptal i v tom domově důchodců,ale tam ani neví kdo to donesl.
slim1963
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Červík 28. 11. 2006 17:18

Tak já tu moji kolegyni zaúkoluju ještě víc. Asi to bude chvilku trvat, pokud to najdem, dáme vědět. Ale z té novější fotky si myslím, že to pouštní růže taky není.
Červík
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slim1963 8. 12. 2006 17:40

Na jiném místě jsme se dočkali odpovědi ohledně rostliny na fotkách.
Synadenium pereskiaefolium/Synadenium granti J.D.Hook/.Všem děkuji.
slim1963
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků