Jak mám často séct trávník?

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Ladislav Beneš 8. 6. 2006 15:41

ideální je tak často jak se vám chce
Moje mašinka
Dell INSPIRON 6400 Core Duo T2300 1.66 GHz, paměť 2048 MB (2×1024 MB) DDR2 533 MHz, pevný disk 80 GB 7200 otáček, grafická karta ATI MOBILITY RADEON X1300 128MB, Bluetooth, Wi-Fi atd.

Omlouvam se za drobné překlepy
Ladislav Beneš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mourrisson 11. 6. 2006 10:53

No a když se mi bude chtít každej den? To mi z toho trávníku potom nic nezbyde :D:D Jinak seču tak každý 2 týdny záleží na počasí :)
Mourrisson
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mae-geri 13. 6. 2006 14:55

jj, na tom pocasi to zalezi moc. Pokud je teplo a obcas do toho zaprsi, tak je to hruza... Ani nestiham porad vytahovat sekacku :) Ale ty kazde 2 tydny jsou asi akorat.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iii 14. 6. 2006 11:04

Ak bude kosačka nastavená na 5cm, tak Vám vždy zbyde rovnako.
Vpredu v poredzáhradke kosím raz týždenne na výšku asi 7 cm a porušujem teóriu, že trávu treba skrátiť max. o 1/3. Narastie viac a rýchlejšie. Vzadu v záhrade kosím každý druhý týždeň.
iii

Odeslat příspěvekod Ladislav Beneš 3. 7. 2006 13:30

mě se většinou nechce :-)
Moje mašinka
Dell INSPIRON 6400 Core Duo T2300 1.66 GHz, paměť 2048 MB (2×1024 MB) DDR2 533 MHz, pevný disk 80 GB 7200 otáček, grafická karta ATI MOBILITY RADEON X1300 128MB, Bluetooth, Wi-Fi atd.

Omlouvam se za drobné překlepy
Ladislav Beneš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 11. 7. 2006 14:42

Podle toho jak rychle roste. Ale necháme aspoň tak 15 cm, někdy i 20cm a pak to "přejedem".
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ladislav Beneš 13. 7. 2006 10:27

já to nechávam tak 10 cm, protože mam na dvoře docela hustej porost trávy a když je to hodně vysoký, tak to sekačka nebere
Moje mašinka
Dell INSPIRON 6400 Core Duo T2300 1.66 GHz, paměť 2048 MB (2×1024 MB) DDR2 533 MHz, pevný disk 80 GB 7200 otáček, grafická karta ATI MOBILITY RADEON X1300 128MB, Bluetooth, Wi-Fi atd.

Omlouvam se za drobné překlepy
Ladislav Beneš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miscia 14. 7. 2006 01:40

Doporučila bych psa venčit mimo zahradu a sekat vždy když trávník poporoste o 1/2 své výšky. Odpočinek ve vysoké trávě uprostřed psích exkrementů vidím jako problematický.
miscia
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sevela.p 9. 8. 2006 11:43

Já seču trávní asi po dvou týdnech, ale záleží na počasí. Teď když bylo sucho sem nesekl už asi 4 týdny. Trávu nechávám narůst asi 5-10cm. Je to lepší třeba pro sbírání ovoce ze země a taky to lepší vypadá.
sevela.p
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jupako 13. 1. 2007 19:10

TA píše:pusti na to hydinu, to je pravá prírodná sekačka:)k/quote]


Moje řeč!Trávníček kratičký,pohnojený a na podzim klobásky!
jupako
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dulius 15. 8. 2007 16:52

trosku budem citovat:
"Kosenie na výšku 3 až 5 cm
Kosenie trávnika by malo prebiehať zvyčajným spôsobom, odporúčam do výšky 3 až 5 cm. Pri jednom kosení by ste rozhodne nemali trávu skosiť o viac ako jednu tretinu jej pôvodnej výšky počas jedného kosenia."

a dalej:
"Kosením se podporuje vegetatívní růst a tvorba bočních výhonů, čímž se vytváří hustá a homogenní trávní plocha na delší dobu. Doporučená výška kosení je od 3-4 cm. Kosení na výšku 1-2cm potlačuje zásobavání vodou a živinami. Odumírají volně ležící kořeny, zpomalí se tvorba nových výhonků. Prázdné místa zaplní plevel. Pro periodicitu kosení nejsou dané žádné závazné údaje. Mělo by se ponechat asi 50% listove hmoty, t.z., pokosit z 6-8cm na 3-4cm. Když necháváte mulčovací vrstvu na ploše, musíte kosit častěji, aby to mohli živé organizmy zpracovat. Když je mulče mnoho, vzniká travní plst, která váže vodu a živiny a tím omezuje tvorbu kořenů."

a este:
"Ak je trávnik 8-10 cm vysoký, môže sa začať s kosením - nie nižšie ako 5 cm. Neskôr na 3,5 - 5 cm, na tienistých miestach 5 cm. Najlepšie je kosenie trávnika 1 x týždenne. Podporujete tým tvorbu bočných výhonkov, hustotu a pružnosť trávnika. V opačnom prípade sa v ňom objavujú prázdne miesta, ktoré rýchlo zaplní mach a burina. Chybným je i pravidlo o kosení trávnika "do foroty". Je zaužívané hlavne v období dovoleniek. Odolnosť vášho trávnika sa oslabí a ťažšie znáša prípadné obdobie sucha. Aj v tomto období koste na zvyčajnú výšku. (Veru, už môj starý otec hovorieval, že skosiť viac ako tretinu stebla je chybou!) Pred príchodom zimy nekoste nižšie ako 3,5 cm - môže to mať za následok zvýšený výskyt machu a chorôb. Zvyšky trávnika po kosení by nemali zostávať na ploche. Voda, vzduch a živiny sa nedostávajú k hlbším koreňom, čo zároveň spomaľuje ich tvorbu. Trávnik stráca svoju pevnosť a odolnosť voči chorobám. 1-2x ročne sa oporúča vertikutácia - prevzdušnenie - v marci / apríli, aby sa odstránila "plsť", ktorá sa vytvorila počas zimného obdobia a medzi júlom a septembrom, aby sa zničila plocho rastúca burina. obrázok

"

vsetko je z webu: http://www.kvetyazahrada.sk/
admin Fusion webu http://fusion.fordclubs.org/
dulius
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 26. 8. 2007 16:02

Vždy záleží na tom k čemu ten trávník má sloužit.Jinak se seče když má sloužit pouze k rekreaci a ležení na něm,a jinak i k výrobě sena pro křečka na zimu.Obyčejná sekačka nikdy nedokáže zničit trávník aby dál neobrostl i když by se sekalo ob den,to je prostě i fizikálního hlediska nemožné vždy tam bude mezera mezi nožem a povrchem trávníku.A pro ty kdo se ani o toto nechtějí starat jediné doporučení,barák se zahradou prodat a nastěhovat se do bytovky . :P
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 9. 2007 13:13

malé upozornění.-.I když používáte trávník na zahradě jen k rekreačním účelům tak je třeba občas posekat,a to platí i co by poslední podzimní sečení.Dle svých zkušeností které máte každý kdy přichází u vás zima,by to před tímto termínem aspoň měsíc naposledy posekat na vyšší strniště aby se trávník stačil "zavřít".Na jaře se vám bude lépe prvně sekat.Pokud tuto práci necháte až na jaro bude se vám sekačka zbitečně zahlcovat a ucpávat "stařinou".A to je práce k zlosti ale můžeme si za to sami.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod izoltech 6. 6. 2009 19:19

KOSIT BY SA MALO VTEDY KED TI KOSACKA POKOSI JEDNU TRETINU Z CELKOVEJ DLZKY.
izoltech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 8. 7. 2009 12:35

Všeobecně by se u rekreačních a repre trávníků mělo sekat každý devátý až desátý den,kdy první jarní a poslední podzimní seč by měla být vyšší.Toto platí u zahrádek a soukromníků.Bohužel u komunálu a obecních pozemků je to málo realizovatelné,protože je i jiná práce,a česká veřejná zeleň je vizitkou vyspělosti občanů,můžeme závidět cizině,ale pokud se nezmění chování nás tak čurbes na městské a příkopové zeleni u nás bude stále.
StanislavKrejcar
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků