Jakou používáte sekačku? Jste s ní spokojeni?

Veškerá věda a nápady k dosažení dokonalého trávníku

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod christian 14. 1. 2006 00:13

Tak uz mame benzinovku..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pickuper 15. 1. 2006 21:05

Se sekačkou je to jako s manželkou, je třeba hledat a zkoušek,než člověk najde ten správný typ.Já osobně jsem po letech hledání a zkoušení zůstal u sekačky Jonsered,kterou jsem ovšem lehce poladil. Seriový dvouválec japonské provenience, dostal ostřejší klikovou hřídel, kované písty, laděné výfukové potrubí a zapalovací svíčky DENSO IRIDIUM. Jistě, někdo by mohl říci,že tato úprava je zbytečná.Nicméně před výše uvedenými úpravami jsem sekával svou "malou" zahrádku o výměře 1,7ha často i několik hodin.Po této úpravě se čas k sekání snížilna 54min a vedle průměrného přetížení 3,1g během sekání lze vychutnávat i excelentní zvuk dvoutaktníhovysoko obrátkového motoru spalujícího letecký kerosen. Zkrátka a dobře: vřele doporučuji!!!
Obrázek :wink:
"a ja cekal, ze budes tak nejak jednodussi clovek, ktery kdyz mu nekdo nekyve hlavou na ty jeho blbosti, tak holt mu to hlava nepobere a musi davat vsem pres drzku. No proc ne, tim vice se potvrzuje to, co se tu o tobe rika." Goes
Pickuper
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lumpo 16. 1. 2006 20:27

Dotaz pro všechny - nevíte kde sehnat levně motor HTP 1,2 se 2mi ventily na válec? Neboli 6V 8) Někde jsem zaslech, že je přímo ideální pro zástavbu do zahradního traktůrku... Motor má dostatečný výkon a ideální průběh kroutícího momentu... Jen nevím kde a za kolik ho sehnat - poradte - jaro už tuká na dveře ...

//germi123 - na dotazy tohoto typu je ideální forum http://garaz.autorevue.cz
Lumpo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sejvi 4. 4. 2006 06:33

Ja uz 2 roky pouzivam benzinovou rotacni sekacku AL-KO Classic a zatim spokojenost...

Obrázek
● HP ProBook 470 (17.3"), Intel Core i5-4200M, 8GB DDR3, AMD Radeon HD 8750M/2GB, 750GB disk, Win10
● Asus Eee 901 Black, 2GB DDR2 667MHz CL5, 4+8GB SSD, 16GB SDHC class 6, WinXP Home
● Huawei P8
sejvi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod germi123 4. 4. 2006 15:09

Sejvi: Jestli koukám dobře tak máš motor Briggs-Stratton Quatro, ten samý mám také. Taktéž spokojenost. Mám s ním odjeto asi 5 sezon (250hodin) a pouze sem měnil olej, doléval benzín a pral vzduchový filtr.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Michael52 25. 4. 2006 11:37

Mám zatím 3 roky benzín Stigu s pojezdem a jsem maximálně spokojený. Na dvacet let s elektrikou z Bývalé NDR nezapomenu. Kabel byl zjizven jak ústa starý indiánky.
1. GPS -Trimble GeoXT
2. GPS - hx4700+4GB SD+6MB CF+GPS BT i-Tec BT 339
Michael52
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod standys 8. 5. 2006 20:49

Mám Hondu a spokojenost
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 23. 5. 2006 00:17

Používáme benzinovou sekačku od Mountfieldu. Jiné jsem neměl možnost zkusit, tak nemohu porovnat, ale neseká špatně a problémy s ní nějaké výrazné také nejsou. Až budu ale veliký, koupím si traktůrek na sekání. To bude sekání opravdový požitek :-)
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 5. 2006 19:54

Dobrý den .Po návštěvě výstavy ve Střílkách u Kroměříže,/kde nebyl výběr sekaček/,jsem přes internet objednal motorovou sekačku s pojezdem,motor Honda.Až po vybalení jsem zjistil,že je vyrobena v Polsku.Typ MARINA RASOR SP 46 SH GCV 135 /5,5HP/.
Při trochu vlhké trávě se ucpává,nevyhazuje trávu a sběrný koš není možné proto použít.NEKUPUJTE.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mae-geri 28. 6. 2006 21:00

Mame Stihl FS45. Takovy maly benzinovy krovinak. Na male nerovne plochy uplne dostacujici.
"V dlouhém období jsme všichni mrtví." J.M. Keynes
mae-geri
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod žlutý pes 4. 7. 2006 17:57

Měl jsem 1300W elektriku, 43cm, na 600m2 cca 2hodiny času, neustálé vysypávání koše...
Chtěl jsem sekačku s nasávacím turboefektem ve skeletu, aby měla široký záběr aspoň 53cm, dostatečně silná, pokud možno Honda s vysokým kroutícím momentem na vyšší či mokrou trávu, dostatečně veliký koš, pokud možno mulčování.
Obcházel jsem různé typy, nakonec jsem se rozhodoval mezi Hondou a ALCO 8000, avšak každé nějaký požadavek chyběl.
Přátelé - Husquarna! Tento typ má všechno v jednom - ROYAL 53SV W
Blíže viz http://www.lignusfm.cz/htm_data/R%2053%20SVW.htm, poměr cena/výkon = excelentní.
Za půl hodiny jsem hotový, s košem jdu 2x - 3x, podle výšky přerostu. Max. spokojenost.
žlutý pes

Odeslat příspěvekod Ladislav Beneš 11. 7. 2006 07:37

Já mam benzínovou, ale značku nevim.

Elektrickou bych si nekoupil, protože by mi vadil ten kabel, co se musí všude tahat
Moje mašinka
Dell INSPIRON 6400 Core Duo T2300 1.66 GHz, paměť 2048 MB (2×1024 MB) DDR2 533 MHz, pevný disk 80 GB 7200 otáček, grafická karta ATI MOBILITY RADEON X1300 128MB, Bluetooth, Wi-Fi atd.

Omlouvam se za drobné překlepy
Ladislav Beneš
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ally 11. 7. 2006 14:40

Mountfield- benzínová, pěkně řve. Máme dlouhou zahradu, tak nevím jak bychom za sebou tahali kabel.
~ Proti blbosti i bohové bojují marně. Jan Werich
~ Once upon a time ...
~ Pauza: *11.2.2006 - †10.11.2009
Ally
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sevela.p 9. 8. 2006 11:48

Mountfield bez pojezdu
sevela.p
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kateřina Tomášová 21. 3. 2007 09:19

Já používám také elektrickou sekačku od Mountfieldu. Seká dobře, ale ten kabel. Zahrada je veliká a členitá, uvažuji o motorové sekačce. Jenže zahrada má i svahy, tam tu motorovou asi neutáhnu.
kateřina Tomášová
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků