Zygopetalum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 17:06

Obrázek
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 17:19

Tak jsem aložila nové téma. Myslím, že tuto orchidej už má taky spousta lidí :-)!
Já osobně jsem si to moje koupila v na jaře 2007 v Olomouci na Flóře.
Rostlinka se měla čile k světu, takže mě donutila ji přesadit - no spíš rozesadit. Jednu půlku mám doma a jednu v práci.
Nekvetla mi až do letoška.
Momentálně mi doma kvete 5 květů. Rostlinku jsem měla od května do září na balkóně.
V kanceláři máme docela chladno a zygo tam krásně roste a kvete mi teď už podruhé za sebou. Poprvé v červenci - dva stonky, 7 květů. Podruhé teď - jeden stonek, 3 květy.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kandl 27. 10. 2009 17:30

Je krásný. :tleskani V paneláku by na něj asi bylo teplo a letnit bych ho taky neměla kde. :hm Takže nic pro mně,ale moc se mi líbí. :lol:
kandl
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 17:37

Já ho mám v paneláku, ségra taky. Ta ho neletní a kvete jí letos také! Kupovaly jsme si ho spolu, obě rozesadily stejně a také jí do letoška nekvetl... Zvláštní, že :-)!? Ale nic moc náročná orchidej to teda není.
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 27. 10. 2009 17:53

Parádička Olusko,aspoň víme kam s ním :D
Mě kvete ještě od Litoměřic,do jara musí vydržet a pak ho přesadím.Mám proti Tobě hrozný listy,Ty je máš krásně sytě zelené.To moje je takové bez barvy a je narvaný v květináči....
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jakuku 27. 10. 2009 17:58

Oli se ti daří paráda :tleskani :tleskani
Jana
jakuku
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 18:02

Marci, no nevím... To doma vypadá dost nepěkně. Listy od nekvetoucích pahlíz jsou opravdu hnusné... Ta v práci vypadá dobře, ale taky jsem jí dost seřezaly ty staré listy a pak se mi pěkně zazelenala.
Když jsem tu rostlinu rozesadila, tak přišla o spoustu kořenů. Má je takové tenké a bylo jich tolik, že jsem to musela roztrhnout silou a pak 3/4 kořenů opadala. Takže se asi docela dlouho dávala dohromady, doporučuji pak raději dát do většího květináče než rozesazení. A četla jsem, že mají rády "stísněné" prostředí :-).
Dej sem fotky!
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 27. 10. 2009 18:08

V albu mám fotky,když jsem ho koupila,to vypadalo slušně.Ale teď je dost žluté ani květy nemají takovou sytou barvu-zítra ho nafotím.Mám ho na severním okně,tak ho zkusím dát z parapetu,to se mi bude i hodit,kvůli místu :D
No a to nové,co jsem koupila minulý týden,to už má otevřené 2 květy,ale dneska jsem s hrůzou zjistila,že ho asi zalili do listů a ty mi začali v růžici uhnívat,tak jsem dneska dva vytrhla,nalila peroxid,vysušila a zasypala skořicí,tak snad to zastavím... :-(
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 18:16

A jak dlouho už kvete? Vydrží opravdu maximálně 5 týdnů, víc ani náhodou!
Myslím, že tu druhou zachráníš, určitě vyžene novou pahlízu!
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 18:16

Marci, to Tvoje se mi líbí hodně! Máš jiné než já!
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MA-SK 27. 10. 2009 18:17

Dobrý deň, dovoľte mi, aby som sa zapojila do Vašej diskusie, pretože keď sa hovorí o Zygopetale vždy zbystrím pozornosť, nakoľko mne sa zdá dosť náročné na pestovanie a preto zbieram informácie a skúsenosti kde sa dá. Toto je moje druhé, pretože prvé som tiež rozsádzala a zničila som ho. Teraz takto kvitne.
Přílohy
Obrázok 005 (Medium).jpg
Obrázok 045.jpg
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 18:19

MA-SK
Tak to je extra třída! Já jsem ještě na jiné, než to co mám, nenarazila.
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oluskacz 27. 10. 2009 18:21

MA-SK Napište svoje zkušenosti, děkujeme :-)!
Oluskacz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 27. 10. 2009 18:24

MA-Sk to vyzera doost dobre :tleskani , take som este nevidela. Ja som si vcera tiez jedno kupila - uz moje druhe. Pri tom prvom cakam, ci rozkvitne. v lete vyhnalo tri nove pahluzy a vyzeraju uz dost velke. Hadam sa postasti.
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MA-SK 27. 10. 2009 18:26

Ďakujem, ja som tiež bola prekvapená, keď som ho uvidela. Dúfam, že prežije. Pestuje sa vraj teplejšie a viac polievať. Mám ho v zeolite, zatiaľ neprotestuje. Som rada Oluska, že si založila túto tému dúfam, že sa bude o ňom písať viac a častejšie.
MA-SK
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků