Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 15. 10. 2009 21:40

Počkej jak to myslíš, vyndáš ze zahrady a bez zeminy je necháš uschnout-to listí - v kotelně? Tam je dost teplo né?A pak je dáš na verandu už zasazené ,nebo ty je máš stále bez hlíny?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 15. 10. 2009 21:48

Taky amarilky množíš křížením různých barev ze semene?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 10. 2009 15:33

letos jsem zkusil prvne krizenoi a docela se to povedlo..tak uvidime, jinak je vyndam ze zahonu, necham oschnout v kotelne a pak zpet bez zeme na verandu, kde je necham tak do prelomu listopadu a prosince
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 10. 2009 15:44

Prej to trvá tak 3 roky nežli rostlinka ze semene začne kvést.
A v tom prosinci už je dáš do zeminy a hned začneš zalévat na květ? Já je teda mám v zemině od podzimka,jen dokut jsem je neměla vysazené v zahradě a byly celé léto doma v květináči, přesazovala jsem je do čerstvé zeminy až v tom prosinci a pak jsem už začínala zalévat.Teďka je dávám do čerstvé zeminy už napodzim.No já mám zatím jen 5 cibulí velkých ,ale jestli jich budu mít víc, bylo by praktičtější je nechat taky bez květináčů.
Ale na té verandě asi ti nemrzne,viď.Já bych je mohla dát do toho špajzu zabalené asi do papíru nebo vložit do sucháho písku do bedničky?Jestli mně jich bude takto přibívat, nevejdou se mi ty květináče do špajzu,tak by tvým postupem to bylo skladnější.

Jo a křížil jsi jaké barvy?
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 10. 2009 16:00

no nesmi tam mrznout a musi tam byt sucho, mel jsem je kdysi ve sklepe a zacaly zahnivat tak na to pozor!!! po zasazeni je zaliju jednou a pak az za dlouhou dobu! to je hodne dulezite, snadno by uhnily, takze se podruhe zaliji az kdyz zacnou rust listy ci kvet stvol, cim mene hmoty maji tim mene se zalevaji
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 10. 2009 16:34

jj, když jsem je vyndávala ze zahrady taky jsem je nechala trochu oschnout ,ale to bylo jen asi 2 hod,pak jsem je zasadila a jednou zalila ,aby si sedla zemina.A tak byly asi 2-3 týdny v koupelně a už tam začaly žloutnout listy. Pak jsem tu co kvetla teprve zakrátila. Tu co nekvetla jsem ostříhala hned. V koupelně je světlo ale není příme. Do tmy už šly najednou obě. Teď už je zemina suchá a kytky skoro taky docela .Tak to bude dobrý.
A ještě jsi mi neřekl, které ty barvy jsi křížil? To jsem teda zvědavá,že?! :-[ :-[
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 16. 10. 2009 16:40

vsak vsichni zahradnici jsou zvedavi, to je normalni:-)krizil jsem napr cervenou plnou s pilou jednoduchou a taky bilou plnou s bilou jednoduchou s cervenym lemem...no vidime, pak neco se zelenyma...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 10. 2009 16:46

dík :tleskani :tleskani
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 16. 10. 2009 20:25

Já jsem je ostříhala a dala pod veradu tam je zima a uvidím.Mám asi dně které pořád kvetou ale asi 6 které ne tak uvidím.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 10. 2009 20:59

A ty co ti nekvetou jsou už dorostlé? Mně kvetla i nová v 3tím roce.Teda údajně jí byly 3 roky.Já ji měla dva. Mně ji dala sousedka a je zajímavé ,že mně kvetly a jí ne.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 27. 10. 2009 21:19

Obrázek tak tahle uz ma videt poupe a nei jeste zasazena :-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 27. 10. 2009 21:29

Já se letos květu nedočkám.Rostly jí listy a odmítala přestat.Už dobře dva měsíce nedostala vodu a teď konečně zatahuje.
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 27. 10. 2009 21:42

Ahoj, mám tohle hippeastrum
Obrázek
vyhnalo mi letos na jaře mladé cibule, ale nevím, když stará cibule má zimovat a mladé ne, jak to teď udělat - vyhodit z květináče, oddělit cibulky, starou nechat zatáhnout, nebo nechat zatáhnout všechny a oddělit až na jaře?
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 27. 10. 2009 21:44

Marcelka-nesmúť,nechaj ju 3 mes. oddýchnúť a až bude tlačiť kvet polej a uvidíš :-) :-) :-)
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 27. 10. 2009 21:46

Gema-oddel ich až na rok,môžeš aj na jesen musia mať korienky
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků