Paphiopedilum

Diskuze na téma domácího pěstování orchidejí

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 24. 9. 2009 17:24

tak děkuju za info, půjde po odkvětu do průhlednýho a navrch dám barevnej, aby měl kořínečky pěkně ve tmě :-)
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Širín 25. 9. 2009 20:36

ahoj...tak jsem našla, kde jsem to četla o tom hnojení střevíčku vápencem jednou za půl roku...je to z knihy Orchideje,autor Jorn Pinske
Obrázek
Širín
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 1. 10. 2009 10:52

tak jsem doma koukala, že mi začíná ten střevíc po okrajích hnědnout no asi mi odkvete...ale dělal mi takovou radost....:-)
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 1. 10. 2009 12:34

Co máš z toho, mě už Kubík taky brzo odjede na dovču. Nějak teď všechno rychle odkvétá :-(
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 10. 2009 14:16

To se Ti zdá, jenom ty střevíce tak dlouho nevydrží, jako Phal. Já mám toho Kinga Artura z Chotče, ten květ co měl mu už taky dokvetl a vykvetlo i to poupě, co měl malé na vedlejší růžici. V Chotči jsme byli 28.8.. Ten, co rostlina měla odkvetl asi po čtvrnácti dnech, druhý květ ještě mám a až odkvete, můžu si taky trhnout. Zbývá mi jen naděje, že mi vykvete ten zelený, zatím mu ale rostou jen listy. Už se mi ale zdá, že je ve květuschopné velikosti. Když ale kvetou, tak je to paráda a stojí to za to.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 1. 10. 2009 16:24

Dámo já se střevíčky taky učím teprve poznávat . Jak jsem koupila Jindřicha 12.9. tak ještě kvete , rozkvetl mu i druhý květ , dorůstá třetí a čtvtý je úplně malinký .Pak budu čekat , až doroste ta úplně malilinkatá růžice. To Karla jsem koupila 20.9 a dorůstá mu druhý květ , jestli jsem v Bauhau.. viděla úúžasnýho pantoflíka s obrovskýma květama a bude i třetí to se uvidí , zatím je to moc drobné. Ale má druhou růžici velkou jak ta , co kvete , tak mám naději. A musím s tebou souhlasit , že když kvetou , tak to stojí za to , jsou nádherný. Já deb....jsem v Bauh viděla krásnýho s velkým květem a nekoupila a teď týden brečím , já id....jsem zrovna chtěla šetřit
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 10. 2009 16:31

Ty to máš dobré, jak máš vícekvěté, víc si jich užiješ, rozkvétá Ti jeden květ za druhým postupně. Já mám jen jednokvěté, na vícekvětý jsem ještě nikde nepřišla. Vlastně jsem květy měla jen tyhle dva od Artura. Kdyby byl květ jen jeden, měla jsem už dávno po něm. Taky jsem viděla v květinářství prodávat odkvetlé střevíčníky, chtěli za ně něco přes stovku, už si přesně nepamatuju kolik, ale nemělo to ani známku po tom, že by rostla nová růžice, mělo to jen tu jednu odkvetlou - když si představím, jak to pilně zalévali, tak snad raději ani za tuhle cenu nekupovat a počkat na něco normálního.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 1. 10. 2009 16:44

O to více teď lituju , že jsem nevzala v Bauh.. ten střevíček měl obrovský květ , hned nad růžicí , našla jsem i s poupětem a novou růžicí , název měl něco s mauriciem a znovu tady brečím nad svou debilitou a ještě dlouho budu , protože takový za 198,- určitě už nepotkám. :-(
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 10. 2009 16:47

Neboj, potkáš jich ještě spoustu, vždyť je to jejich kšeft. Nejhorší stav je, když něco suprového vidíš a už to není doopravdy kam vecpat.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Richenza 2 1. 10. 2009 16:51

No snad se místečko ještě najde , ikdyž musím už fakt přemýšlet , co koupit a to mám 8oken, né 9 a 1 střešní. :mrgreen:
"orchideje-sluníčka mého života "
Richenza 2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 10. 2009 16:57

Tak to máš dobrý - to Ti ještě dlouho nehrozí stop stav. Já mám jen tři a maximálně se můžu vysunout na chodbu, ale tam nevím, zda by si něčí nenechavá ruka něco nevypůjčila, kdyby to příliš dobře vypadalo. Tam tak můžu dát něco odkvetlého na odpočinek, kdo tomu nerozumí, ani nepozná, že je to orchidej.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 1. 10. 2009 19:44

Tak u nás by je možná neukradli,ale udělali by si z nich odpadkový koš a veřejné záchody,jo a taky by mi je hnojil kolemjdoucí pes.... :-\
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 1. 10. 2009 21:06

Tak u nás to nehrozí, bydlíme v posledním patře, takže vlastně kolem okna chodí jen ti zbylí tři, co bydlí na stejné chodbě. Nikdo ostatní tu nemá nahoře co pohledávat. Dál už výtah nejede.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuoto_a_farfalla 3. 10. 2009 06:19

no mě kvetl od těch Litoměřic, ale asi už kvetl nějakou dobu předtím...a teď jsem viděla parádní cymbidia...za 300, no nekup to, jenže jsem si nekoupila, měla jsem strach že nemám podmínky pro ně, přeci jen je to většinou chladnomilna rostlina, ač tam teda psali cosi o temperovaných podmínkách :-( no a teď za ním taky pláču
nuoto_a_farfalla
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 3. 10. 2009 13:23

Nuoto,já to riskla a mám ho doma za 299,- (je na cymbidiích) ;-)
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků